توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498541
بیش از دو میلیون زائر به مشهد سفر کردند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
سخنگوی ستاد خدمات سفر استان گفت: بیش از دو میلیون زائر از ابتدای دهه کرامت به مشهد سفر کردند.

مهدی فروزان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی چهار ماهه ابتدایی سال 96، 452 هزار زائر خارجی به مشهد سفر کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: در 4 ماهه نخست امسال 13میلیون و 600 هزار مسافر به خراسان رضوی سفر کردند که 6 میلیون و 500 هزار نفر از آن‌ها به مشهد آمدند و سفر در تیرماه سال جاری با حمل و نقل جاده‌ای 10 درصد، حمل و نقل ریلی 9 درصد و حمل و نقل هوایی 5 درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی درباره ظرفیت حوزه اقامتی مشهد عنوان کرد: برای ایام تابستان و دهه کرامت برای 195 هزار نفر اقامت هرشب ایجاد شده است. 

وی ادامه داد: سطح اشغال هتل‌های مشهد در تیرماه 63 درصد بود که باتوجه به اینکه دهه کرامت در مردادماه قرار گرفت پیش‌بینی می‌شود میزان اشغال واحدهای اقامتی به 75 درصد برسد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر استان یادآور شد: در صورتی که تقاضا برای اسکان در واحدهای اقامتی افزایش یابد واحدهای غیررسمی مانند سالن‌ها، کمپ‌ها، مدارس و حسینیه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 
 
کلمات کلیدی : مشهد+سفر به مشهد+زائران امام رضا (ع)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.