توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397642
قشقایی امروز، تیم شناخته شده و پرتماشاگر!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
قشقایی را تا پیش از بازی با پرسپولیس کسی نمی شناخت و اگر هم می شناختند اهالی فوتبال در فارس و مردم خوب و مهربان ایل قشقایی بودند. اما امروز حکایت متفاوت است. قشقایی به دلیل شکست پرسپولیس معرف همه است.

به گزارش "ورزش سه"، قشقایی حریف پرسپولیس در مرحله یک سی و دوم رقابت های فوتبال قهرمانی جام حذفی باشگاه های کشور تیم دسته دومی است. با مربیگری جلیل دوران - مربی بدنساز تیم ملی فوتسال که طبیعتا در این بازی به دلیل حضور در کلمبیا نمی توانست تیمش را از روی نیمکت هدایت کند. او امور فنی تیم را پیش تر به اصغر اکبری سپرده بود. مربی نام آشنای فوتبال فارس. مربی ای که البته فصل گذشته روزهای خوبی با تیم کارگر بنه گز نداشت و در نهایت به همراه این تیم به لیگ ۳ سقوط کرد!

قشقایی شیراز پیش از بازی با پرسپولیس و در هفته های سپری شده از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته دوم باشگاه های کشور چهار بازی انجام داده و ۵ امتیاز کسب کرده که این حاصل یک پیروزی، دو تساوی و یک شکست بوده. این تیم در آخرین بازی انجام داده شهر باران یا همان داماش گیلان را در رشت ۳-۲ شکست داد. هر دو گل تیم میزبان از روی نقطه پنالتی بود. ضمن اینکه مهدی شیری بازیکن نام آشنای فوتبال کشورمان که هم در پرسپولیس بازی کرده و هم در استقلال زننده گل های اول و سوم تیم قشقایی در این بازی بوده است.

در ترکیب تیم قشقایی در بازی دیروز به نام های آشنای دیگری هم بر خوریم. حسین کوشکی، که این بازیکن هم در برهه ای از زمان پیراهن استقلال را برتن کرد اما خیلی در این تیم دوام نداشت. البته تنها بازیکن پا به سن گذاشته این تیم مهدی شیری نبود. گلر تیم - اسدی هم در حال نزدیک شدن به ۴۰ سالگی است. گلری که در ضربات پنالتی نقش مهمی در صعود قشقایی و حذف پرسپولیس ایفاء کرد.

قشقایی شیراز به نظر می رسد با مشکل مالی مواجه نیست و آمده که خلاء حضور برق در فوتبال فارس را پر کند و حتی به جای فجر بعد از حضور در دسته اول برای صعود به لیگ برتر تلاش کند. مشخص بود این تیم کاملا مهیای بازی با پرسپولیس بود و امید داشت پرسپولیس را در غیاب ملی پوشانش شکست دهد. این در مصاحبه های پیش از بازی مهدی شیری و هم چنین اصغر اکبری مشهود بود. قشقایی طبیعتا از این قرعه خرسند شد چرا که شکست پرسپولیس سبب شد این تیم یک شبه ره صد ساله را طی کند.

امروز تیم قشقایی تیم شناخته شده و پرتماشاگری است و می تواند با دنیایی از امید و انگیزه مسیر صعود به رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور را طی کرد. بی شک تیمی که پرسپولیس را با ارایه یک بازی خوبی شکست می دهد دست کم شایستگی حضور در لیگ یک را دارد.
 
کلمات کلیدی : پرسپولیس+قشقایی+جام حذفی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.