توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435630
مهران حاتمی: احساس کردم می‌توانم به تیم ملی کمک کنم/ همکارانم را به زودی معرفی می‌کنم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران درباره همکارانش در نیمکت تیم ملی و ترکیبش در رقابت‌های غرب‌آسیا صحبت کرد.

مهران حاتمی در گفت و گو با ایسنا، درباره انتخاب دستیارانش در تیم ملی بسکتبال اظهار کرد: به زودی همکارانم را معرفی خواهم کرد. هنوز 24 ساعت نشده که به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده‌ام و اجازه دهید تا کمی زمان بگذرد و ما با همکارانمان صحبت کنیم و پس از نهایی شدن اطلاع رسانی کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب سرمربی ایرانی اکنون اشتباه بود یا فرصتی برای مربیان ایرانی بود تا خودشان را در این شرایط نشان دهند؟ تصریح کرد: هر چه که بود من می‌گویم شرایطی است که باید به تیم ملی کشورمان کمک کنیم. بعد از رفتن باوئرمن تیم ملی وارد بحران شد و باید یک نفر این شرایط را قبول می‌کرد تا مشکلی پیش نیاید. من هم چون سابقه حضور در کادرفنی را داشتم و در تیم ملی جوانان نیز فعالیت کرده بودم احساس کردم که می‌توانم کمکی کنم و این سمت را قبول کردم.

حاتمی در پاسخ به این سوال که اگر باشگاه شهرداری تبریز با این کار موافقت نکند چه می‌شود؟ تصریح کرد: باشگاه شهرداری تبریز هم منافع ملی را مهم می‌داند و به دنبال تعامل است. آنها مخالفتی نکرده و برای من هم آرزوی موفقیت کرده‌اند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا قرار است ترکیبی از تیم ملی جوانان و تیم آسیاچلنج در تیم ملی ایجاد شود؟ بیان کرد: چاره‌ای نداریم. می‌دانم که با تجربه‌های بسکتبال ایران اکنون درگیر لیگ هستند و به همین دلیل باید ترکیبی ایجاد کنیم که بهترین باشد. باید در غرب‌آسیا موفق شویم تا بتوانیم سهمیه حضور در کاپ‌آسیای سال آینده که انتخابی جام جهانی است را بدست بیاوریم. با توجه به اینکه مسیر پیش‌رو طولانی و سنگین است باید شروع کارمان با تیم جوان باشد تا این بازیکنان که آینده بسکتبال ایران هستند نیز تجربیات خوبی کسب کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی در غرب‌آسیا قهرمان می‌شود یا نه؟ بیان کرد: من سعی خودم را می‌کنم اما هیچوقت قول نداده‌ام. همه باید بدانند که وقتی ترکیبی جوان راهی مسابقات می‌شود قرار است آینده تضمین شود اما قطعا احتمال ضررهایی وجود دارد. معتقدم اگر قرار است عنوانی کسب شود باید خیلی بزرگ و ارزشمند باشد و نباید تجربه و رشد جوانان را فدای یک عنوان کرد و آینده را از آنها گرفت. به همین دلیل فرصت خوبی است تا در این تورنمنت از جوانان هم استفاده کنیم.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی بسکتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.