توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480568
احتمال شکایت از ترامپ به دلیل بلوکه کردن کاربران توییتر
بخش دانش و فناوری الف،18 خرداد96
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا کاربرانی را که در توییتر از سیاست‌های وی انتقاد می‌کنند، بلوکه می‌کند و همین امر احتمالا منجر به پیگرد قضایی وی خواهد شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
به گزارش خبرگزاری فارس، یک گروه حقوقی در آمریکا از ترامپ خواسته تا به کاربرانی که در توییتر از وی انتقاد کرده اند و به همین علت بلوکه شده اند، اجازه دهد تا مجددا به محتوای توییت های وی دسترسی داشته باشند.

موسسه Knight First Amendment در دانشگاه کلمبیا مدعی شده که حساب کاربری توییتر ترامپ یک مجمع آنلاین عمومی است و جلوگیری از دسترسی کاربران به محتوای آن و مشاهده داده ها و بحث در این زمینه به معنای زیرپاگذاشتن آزادی بیان است که در قانون اساسی ایالات متحده بر آن تاکید شده است.

جمیل جعفر مدیر این موسسه تصریح کرده رییس جمهور امریکا حق ندارد به علت مخالفت با برخی دیدگاه های ارائه شده توسط کاربران، جلوی دسترسی آنها را به حساب کاربری توییتر خود بگیرد.

این موضع گیری ناشی از بلوکه شدن دسترسی دو کاربر توییتر به نام های هالی ریلی و جوزف پاپ به حساب کاربری ترامپ است. این دو نفر انتقاداتی را نسبت به سیاست های وی مطرح کرده بودند که به مذاق ترامپ خوش نیامده بود.

ترامپ افراد زیادی را در توییتر بلوکه کرده و این افراد و دیگر کسانی که در این مورد بحث می کنند از هشتگ BlockedByTrump برای بحث و اظهارنظر در این زمینه استفاده می کنند. این افراد قادر به مشاهده توییت های ترامپ یا ارسال اظهارنظر برای وی نیستند. باید منتظر ماند و دید تهدید به شکایت از ترامپ تغییری در رویه وی ایجاد می کند یا خیر.
 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ کاربران توییتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.