نظر منتشر شده
۱۳۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279427
 
وقتی در فرودگاه امام خودمان را تحریم می کنیم
محسن فاتحی زاده، 9 تیر 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شرایطی که نگاه‌های بسیاری از فعالین اقتصادی به نتیجه مذاکرات دوخته شده که چه زمانی تحریم‌های ظالمانه برداشته می‌شوند تا دوباره اقتصاد ایران وارد دوره رونق شود، می‌طلبد برخی نیز نارسایی‌های عمده اقتصادی که هیچگونه منشأ خارجی ندارد (که ما واژه خودتحریمی را مناسب می‌دانیم)، بررسی کرده و چاره‌اندیشی کنند.

چرا که حتی بعد از لغو همه تحریم‌های خارجی، مانع اصلی رونق اقتصاد ایران همین خودتحریم‌هایی است که اتفاقاً از طریق مذاکره، بیانیه، تفاهم و ... هم قابل رفع نیستند.

بنده تلاش می‌کنم در این نوشته یکی از موارد خودتحریمی را معرفی کرده و فعالان اقتصادی را نیز دعوت می‌کنم هر یک در هر حوزه‌ای که فعالند مواردی که با آن مواجهند را معرفی کنند.

خودتحریمی این نوشته در حوزه گردشگری است. بسیاری از صاحبنظران معتقدند اگر بخشی از اقتصاد ایران بتواند جایگزین نفت شود حوزه گردشگری است. اما مانند بسیاری مسائل دیگر که متأسفانه ما تلاش می‌کنیم مشکلات را غیرقابل حل جلوه دهیم این موضوع را نیز اینگونه مطرح می‌کنیم که "خوب چون گردشگر خارجی فقط برای خوشگذرانی از نوع عیاشی و بی‌بند و باری می‌آید و از طرفی ما چون در ایران به لحاظ فرهنگی نمی‌توانیم پذیرای آنها باشیم پس در نتیجه از گردشگری آبی برای اقتصاد ایران گرم نخواهد شد."

اما سوال: فرض کنید ما توانستیم ۲۰ میلیون گردشگر خارجی که شرایط فرهنگی ایران را رعایت کنند مجاب کنیم به ایران بیایند و ایرانی‌هایی را که معمولاً به همه گردشگران خارجی به یک چشم نگاه می‌کنند را هم مجاب کردیم که فعلاً با دو چشم نگاه کنند، و دوباره فرض کنید که راه‌ها، جاده‌ها و هتل‌های ما هم ظرفیت پذیرش این تعداد گردشگر را داشته باشند؛ حتی با این شرایط فکر می‌کنید می‌توانیم انتظار داشته باشیم گردشگری ما به شکل بادوام و با ثبات رونق یابد؟

پاسخ من (شاید عجیب باشد) ولی این است که بخش قابل توجهی از آنان به محض ورود به ایران یا تصمیم می‌گیرند که برگردند یا آخرین بارشان خواهد بود که به ایران می‌آیند و یا مبلٌغ منفی صنعت گردشگری ایران خواهند شد.

اما چرا؟ چون در اولین مواجهه‌شان با ایران با وضعیت اسفناک فرودگاه بین‌المللی ایران مواجه می‌شوند. واقعیت این است که فرودگاه یک کشور، پیشانی آن کشور است ولی تأسف آور اینکه خارجی‌هایی که بماند، حتی وقتی ایرانی‌ها وارد این فرودگاه می‌شوند و آنرا با فرودگاهی که در یکی از کشورهای دور و نزدیکی که چند ساعت پیش در آن سوار هواپیما شدند مقایسه می‌کنند دچار یأس فلسفی می‌شوند.

صرفنظر از فضای کلی فرودگاه که مانند بسیاری از طرح‌های عمرانی دولتی گویی هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده دچار فرسودگی و استهلاک شده، می‌توان در یک نگاه ساده معضلات زیر را در آن برشمرد:

- در بدو ورود مسافرین ورودی از یک راهروی تنگ و خفه رد می شوند.

- نامناسب‌تر از مورد فوق محل چک کردن پاسپورت‌ها، فضایی است با سقفی بسیار کوتاه و دلگیر.

- سرویس‌های بهداشتی بسیار کم تعداد و متأسفانه در بسیاری موارد کثیف هستند.

- بار با تأخیر به محل تحویل بار می‌رسد.

- نقاله‌هایی که در محل تحویل بار قرار دارند بسیار فرسوده و حتی بعضی از لایه‌های آنها کنده شده و کثیف هم هستند.

- با توجه به معطلی‌های زیاد صندلی‌های مناسب و به تعداد در فضای فرودگاه تعبیه نشده است.

- چرخ دستی‌ها به صورت نامنظمی در فضای تحویل بار پراکنده‌اند.

- رفتار پرسنل نامناسب است، مثلاً یکی از پرسنل که می‌خواست چرخ‌دستی‌های جمع شده را به محل تجمع آنها ببرد از وسط صندلی‌هایی که مردم روی آنها نشسته بودند و با بلند کردن مردم این کار را انجام داد و پس از گلایه مسافرین حتی با آنها وارد مشاجره هم شد. اساساً استاندارد رفتاری معینی برای پرسنل فرودگاه وجود ندارد.

- تغییر ناگهانی گیت‌های خروجی که موجب سردرگمی مسافرین می‌شود امری کاملاً عادی است.

- خرابی و یا خارج از دسترس بودن سامانه‌های پرداخت عوارض خروج مکرر اتفاق می افتد.

- بازرسی سلیقه‌ای پروازهای ورودی در آخرین مرحله، صرفنظر از اینکه فلسفه چندان مشخصی ندارد ولی اینکه کاملاً سلیقه‌ای و بعضاً با نگاه به چهره افراد به صورت تصادفی انجام می‌شود تعجب برانگیز است.

- مکانیزم معیوب گیت‌های بازرسی در حدی که حتی نظم مناسبی برای استقرار سبدهای وسایل همراه موجود نیست در حالیکه در بسیاری از کشورها سازوکار بسیار ساده ای برای چرخش سبدها ایجاد شده است.

- عدم مدیریت صفوف مسافرین در حالیکه در بسیاری از فرودگاهها دنیا به سادگی و با استقرار چند لایه نوارهای جداکننده پر ازدحام‌ترین فرودگاه‌ها را به راحتی مدیریت می‌کنند.

- عدم مدیریت کاروان‌های زیارتی که متأسفانه به علت بی‌نظمی گستردگی که بر این کاروان‌ها حاکم می‌شود چهره زائرین بزرگوار را نیز نزد دیگر مسافران مخدوش می‌کند.

مجموعه کاستی‌های فوق مواردی است که هر فردی اگر تنها ۲ یا ۳ مرتبه از این فرودگاه استفاده کرده باشد به راحتی می‌تواند آنها را تأیید کرده و حتی موارد دیگری نیز به آنها بیافزاید.

اما نکته اساسی این است که آیا نظافت سرویس‌های بهداشتی، بازسازی و نوسازی تجهیزات ابتدایی، اصلاح رفتار پرسنل، تنظیم صفوف مسافران، اصلاح رویه‌های مدیریتی اولیه و مواردی از این دست، نیاز به برچیده شدن تحریم‌های ظالمانه خارجی دارد؟ آیا با لغو تحریم‌های خارجی اوضاع این فرودگاه بهبود می‌یابد؟ اینجاست که می‌توان ادعا کرد که حتی پیش‌نیاز استفاده از فرصت لغو تحریم‌ها لغو خودتحریمی‌های داخلی است که همانطور که ذکر شد صرفاً با جلسات دیپلماتیک قابل رفع نبوده و کار می‌خواهد و فکر و تلاش.

در نوشته عامدانه از نام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی استفاده نشد چرا که این فرودگاه با شرایطی که دارد حتی زیبنده این نیست که نام شخصیت معمولی را یدک بکشد چه رسد به نام مبارک حضرت امام (ره)!

لذا پیشنهاد پایانی این می‌تواند باشد که یا نام فرودگاه را عوض کنید و یا هر چه سریعتر آنرا اصلاح نمائید!
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۱۴:۴۱
واقعا از همه نظر وضعیت اسفباری داره .حتی با فرودگاههای درجه 3 ترکیه قابل مقایسه نیست (3005953) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۴:۲۳
سایت اعلام و ورود و خروجش هیچ وقت آپدیت نیست (3006389) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۰:۴۹
مشکلات خیلی بیشتر از این حرفهاست...

نویسنده فرودگاه امام را فقط برای نمونه مثال زده اند و جاهای دیگر هم همینطور هستند. (یا حتی بدتر!)

به هر حال در مورد همین فرودگاه :

من سفری داشتم از ایران به لندن. همه از صف طویل ورود و نبود پارکینگ و اتوبوسهای بد پارکینگ 3 و ... گفتند ولی از کف سالنها کسی چیزی نگفت. کف سالن ترانزیت (فکر کنم سالن 5 بود) حدود 3 میلیمتر خاک نشسته بود (واقعا) حتی یک جارو یا یک تی کف سالن نکشیده بودند. وضعیت اطلاع رسانی هم در حد بسیار بسیار ضعیف بود. اینها در حالی بود که من هنوز فرودگاه لندن را ندیده بودم و هنوز اول مسافرت بودم...
وارد فرودگاه هیثرو لندن که شدم واقعا از تعجب دهانم باز مانده بود. هر یکی از ترمینالهای فرودگاه لندن حدود 3 یا 4 برابر کل سالنهای فرودگاه امام بود و به همین نسبت هم مرتب تر. تمیز تر و با انضباط تر بود.
جالب اینجا بود که در یکی از نمازخانه های فرودگاه لندن راحت تر می شد نماز را اقامه کرد (نسبت به نماز خانه ترانزیت فرودگاه امام) گویا مسئولین فرودگاه لندن برای نمازگزاران بیشتر احترام قائل بودند!!
بعد از توقفی کوتاه به سمت مقصد (کانادا) پرواز داشتم . در طول توقف در فرودگاه لندن امکانات رفاهی بسیـــــار عالی ای وجود داشت از صندلی های به شدت راحت تا فضا های آرام و زیبا و تمیز. از فرودگاه های کانادا بهتره اصلا چیزی نگم. از نظم و تمیزی و خوش برخوردی ...
انگار توصیه به نظم ، بجای کشور ما در کانادا اجرا می شد. یا انگار کانادایی ها بهداشت را از ایمان می دانستند. خوش خلقی هم که مدتهاست از دینداری ما ایرانی ها حذف شده. (3006654) (alef-2)
 
mehran
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۱:۱۷:۰۹
راستش من هم فرودگاه امام را هر سال میبینم و هم فرودگاه مونترال . به نظر من فرودگاه امام دستکمی از فرودگاه مونترال نداره. بدی ما ایرانیها اینه که وقتی میریم یک کشور خارجی جو گیر شده و فکر میکنیم مرغ همسایه غازه .در ضمن مقایسه دو فرودگاه باید متناسب باشد . مثلا ما نمیتوانیم فرودگاه امام را با فرودگاه پاریس یا دوبی مقایسه کنیم زیرا ظرفیت آنها متفاوت است در نتیجه درآمد آنها نیز متفاوت است . ولی فرودگاه امام را میشود با فرودگاه مونترال یا فرانکفورت مقایسه کرد که نسبتا قابل قبول میباشد. (3007454) (alef-11)
 
مسافر
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۲:۲۹:۲۱
مونترال رو نمیدونم،ولی خداوکیلی تا به حال از فرودگاه فرانکفورت رد شدی که اونو با فرودگاه امام مقایسه میکنی؟ (3007889) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۶:۲۴:۰۸
به نظر نميرسه شما فرودگاه فرانكفورت رو ديده باشيد قياستون واقعا مع الفارغه (3007957) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۷:۲۱:۵۸
بابا انصاف هم خوب چیزی است؟ کجا جا گذاشتی شما آن را؟ (3007971) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۸:۳۶:۰۳
شرمنده ولی فکر کنم تا حالا این فردگاهها نرفتی (3008031) (alef-11)
 
Ali Asghar
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۶:۴۰:۵۳
ببخشید پس فرودگاه بین المللی پایتخت ایران رو باید با فرودگاه دهات کوره های کشورهای دیگه مقایسه کرد؟؟ چه حرفی زدی ها (3009091) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۶:۳۸
سوالم اول این بود :یعنی مدیران ما واقعا فرودگاه های کشورهای دیگه را ندیده اند؟
ولی بعدش جوابم یادم آمد:

چرا به نظر من مدیران ما به علت اینکه از پاویون تشریفات فرودگاه امام استفاده می کنند هیچوقت مشکلاتی که مسافران حس می کنند را نمی بینند. (3006660) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۵۳:۵۳
آقای چلندری مدیر قویه چرا این مشکلات هست جای سوال داره (3006420) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۴۲:۴۷
تا مدير قوي رو چي تعريف كنيم. (3006672) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۸:۲۶
داداش فکر کنم اقای چلندری فامیلتون باشه من خودم تو فرودگاه کار میکنم این اقا با پارتی بازی باعث ایجاد غرفه میکنه در محل پذیرش مسافرین که هیچ جای دنیا تو محل پذیرش مسافر اینکارو نمیکنن تا مسافر سریعتر رد بشه بره گیت پروازی و در ضمن باعث تعطیلی غرفه ای فروش شد که باعث بیکار شدن حدود دویست نفر شد که بطور مستقیم و غیرمستقیم کار میکردن وحرف بسیار هست در مورد مدیریت اقای چلندری ... (3006706) (alef-2)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۴:۲۰
ريشه همه اين خود تحريمي ها كه در همه جاي ايران ديده ميشود اين است كه ما خودمان را نسبت به استفاده از افراد متخصص به بهانه هاي مختلف تحريم كرده ايم . به سايت الف پيشنهاد ميكنم يك مقاله در باره خود تحريمي نيروي متخصص منتشر كند (3006722) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۲۸:۲۱
دوست عزیز وقتی خیلی واضح و علنی میگن خودی بودن مهمتر از تخصص هستش دیگه چیکار میشه کرد؟ (3006904) (alef-3)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۳:۱۵:۲۱
دقيقا منظور من همين چيزي است كه شما فرموده ايد (3007654) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۰:۳۳:۱۵
الان آقای سیدی مدیرکل فرودگاهه (3007792) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۴:۴۸
جالبه که وقتی برای کسی می گی فرودگاه فرانکفورت یا لندن یا تورنتو خیـــلی تمیز و زیبا هستند سریع مدیران ما گارد می گیرند که انگار تمیزی غربزدگی هست.
یکی با عصبانیت و حرص گفت : حتما باید توی فرودگاه امام مشروب بفروشند تا راضی بشی؟؟؟
در حالی که تعجب کرده بودم ، جواب دادم نخیر. ولی غذای با کیفیت که می شه فروخت. یا دستشویی ها را که می شه تمیز کرد. کسی هیچوقت نگفته شکایت ها از نفروختن مشروب هست. خیلی از شکایت ها از نمازخانه نامناسب و سرویس بهداشتی نامناسب هست. (3006658) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۳۶:۵۵
خواهشا اينو نگين، فرودگاه آتاتورك يكي از مزخرف ترين و پر تاخير ترين فرودگاه هاي دنيا است. منظور بنده وضع فعلي ان فرودگاه است، چند سال پيش به مراتب بهتر بود. (3006795) (alef-2)
 
علوی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۲:۰۵:۱۴
معضلات در این فرودگاه : اخذ 10000 تومان جهت دریافت چرخ دستی در بدو ورود جهت حمل ساکها.کمبود پارکینگ.معطلی دز صف گذرنامه و تحویل بار.کمبود تابلوهای راهنما مزاحمت تاکسی داران در هنگام خروج.و صد مورد دیگر/ نمره قبولی این فرودگاه 8 از 100 میشود......... (3007531) (alef-11)
 
حميد
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۹:۰۶:۵۱
شما يه سر به فرودگاه دئبي هم بزنيد متوجه ميشيد كه چقدر فاصله داريم با استانداردهاي جهاني ..... حتي ترمينال شماره 2 فرودگاه دوبي كه مسافران آسيايي درجه 2و 3 و ايضاٌ ايرانيها از آن تردد ميكنند به مراتب از فرودگاه امام بهتر و تميزتر و منظم تره، شيك ، با تجهيزات كافي و از همه مهمتر با نظارت دايمي مسئولين اماراتي.... (3008061) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۲۲:۰۱
دوست عزیز‌ احتمالا فرصت داشتید مثلأ فرودگاه اصلی‌ دبی را ببینید و به سرعت متوجه شدید که چه فاصله عظیمی‌ بین ما و این فرودگاه وجود دارد‌ ولی‌ وقتی‌ بدانید فرودگاه دبی خود در برابر فرودگاه های امروزی شرق آسیا و فرودگاه جیدد جواهر سنگپاپور‌ یا فرودگاه گوانجو چین‌ و صدها فرودگاه جدید در اطراف دنیا چیز بسیار ویژه‌ای نیست‌ تازه متوجه میشود‌ ما کجای این دنیا قرار داریم.... این تازه ج جهانگردی است و ??? ها مساله دیگر هست که ما بسیار عقب تر از کشورهای مطرح دنیا هستیم .... برادر داریم در بحث توریست و هتلداری‌ حتی از آفریقا عقب می‌افتیم‌ دیگران که جای خود دارد... در سرتسر ایران‌ حتی یک رستورن نمیتوانید بیابید‌ که معنی‌ واقعی‌ رستوران را داشته باشد.... مگر برای توریستهای عراقی و افهگنی !!که به زودی آنها هم ترجیح میدهند به پاکستان یا ترکیه بروند تا به ایران!!!!! (3005963) (alef-5)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۶:۵۶
فرودگاه مهرآباد ما، اون زمانیکه هنوز فرودگاه دوبی و اصلا خود امارات هم متولد!!! نشده بود ، طوری طراحی شده بود که از روی بالکن سالن انتظار که توی فضای باند قرار گرفته بود ، میشد تا لحظۀ وارد شدن مسافر بدرون هواپیما ، یعنی حتی در بالای پلکان هم اونو دید و براش دست تکون داد ؛
ولی الآن این حفاظ های آهنین چیه ؟!؟!؟!؟!؟
آیا اگر بدرقه کننده ها بتوانند حتی از راه دور !!! تحویل بار مسافر به کانتر و دریافت کارت پرواز مسافرشون رو ببینند و خیالشون راحت بشه ، آیا منکری رخ داده که باید با دیوار های فلزی جلوی دید نامحرم !!! ها رو گرفت ؟!؟!؟!؟!؟
البته اخیرا یک روزنه هائی گذاشته شده که با سرک کشیدن در بخش هائی از دیوار فلزی میشه درون سالن را دید ، البته بشرطی که ازدحام اجازه بده !!!!؛
حالا اینو مقایسه کنید با بقیۀ فرودگاههای حتی معمولی دنیا که همراهان مسافرمیتوانند تا آخرین لحظۀ دریافت کارت پرواز و ورودش به ترانزیت کنارش باشند و اونو کمک کنند برای قرار دادن بار مسافر در روی نقالۀ کانتر !!!!؛ (3006625) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۳۴:۵۰
ما چی میگیم، شما چی میگید؟!
ما میگیم شتر با بارش، ببخشید دکل و نفتش، تو این مملکت گم میشه؛ شما میگید مدیریت و سرویس فرودگاه استاندارد نیست!!
باز خدا را شکر فرودگاه هنوز سره جاشه و هاپولی نشده!! (3006920) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۲:۱۶:۵۰
چرا نشده !!
مگه تو دولت ..... باند پرواز و برج مراقبت جزیره قشم رو نفروختن ! (3008476) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۲۶:۳۷
واقعا مایه ابرو ریزیه.من هفته پیش اونجا بودم باور کنید سرویسهای بهداشتیش خیلی از سرویس بهداشتی ترمینال جنوب کثیف تره.در کنار یه پله برقی پله عادی هست.واقعا تو خود کشور فکر میکنم فرودگاه 7 ام یا 8 ام باشه از نظر زیبایی وامکانات.حیف نام امام برا اونجا.!!! (3005967) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۳۵:۴۶
وضعیت اسفناک دستشویی ها و کارگران و محل چک پاسپورت فاجعه است.

در بین تمام کشورهایی که سفر کردم متوجه نشدم چرا چک کردن بار مسافر تنها در فرودگاه امام رخ می دهد، راستی چرا؟
چون بار مسافر که 20 کیلوگرم بیشتر نیست قاچاق است؟ و ما دیگر کانال قاچاق نداریم؟
راستی چرا بار مسافر قاچاق است؟ (3005979) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۸:۰۳:۱۷
در تمام فرودگاهها چک بار وجود دارد.....و بعضا نامحسوس است (3011973) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۳۸:۳۴
احسنت و درود بر نگارنده:
بنده سال گذشته به یکی از کشورها سفر داشتم و مجبور بودم در رفت و برگشت از این فرودگاه استفاده نمایم و تمام موارد ذکر شده که حتی به نظر من کوچک نمایی شده رو در این فرودگاه به عینه شاهد بودم . مثلا در بررسی اضافه بار همکارم که گزینشی انتخاب شده بود تمام چمدانها رو باز کردند و حتی لباس های زیر رو هم خالی کرده بودند و می پرسیدند چقدر خرید کردی!!!!! و در پایان هم ساعت 2 صبح ایشان را 350000 تومان جریمه کردند و چون پراز بعدی ما به مقصد شهرستان از فرودگاه مهر آباد بود مدت زمان زیادی معطل متقاعد کردن آقایون کردیم که ما پرواز بعدیمون رو با این کار از دست میدیمکه بعد از واسطه شدن دیگر مسافران قضیه فیصله شد و برای تعداد زیادی این اتفاق می افتاد. (3005983) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۳۹:۲۵
واقعا" بااین نظر بسیار موافقم.
جالب این است که تمام مسافران ( 89% ) به محض ورود به کشور دوم (حتی : دوبی . ترکیه و ...........) کاملا" خارجیشده و ضمن بیان کلامی کاملا" متفاوت ، رفتارهای خود را (حداقل در ظاهر) بهبود میدهند.
چرا ما نمیتوانیم در همین مملکت بسیار زیبا ، " زیبنده " رفتار کنیم.!!!!!!!!!!!!!! (3005984) (alef-5)
 
Romania
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۵:۴۳
احسنت! (3015602) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۴۵:۳۸
بی رو در بایستی ما اداره فرودگاه بلد نیستیم (3005992) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۶:۱۲:۵۶
مگه ما اداره میکنیم؟ منکه نقشی ندارم (3006998) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۶:۴۳:۳۵
شرایط فرودگاه امام که مشتی نمونه خروار است نتیجه غلبه تعهد به تخصص است . (3007065) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۱:۴۹:۲۴
من بلدم مديريت تو خونمه. اگه دست من بود شش ماهه رديفش ميكردم. (3007859) (alef-2)
 
ا.ر
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۰۱:۱۱:۱۵
بنده بيست و پنج سال پيش امتحان ورودي هواپيمايي رو با نمره بالايي قبول شدم اما عينك داشتن رو بهانه كردند و در گزينش رد شدم.براي پست مديريتي كه ديگه معلومه بايد خودي باشي. (3009974) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۴۵:۳۹
کاملا موافقم. متاسفانه این سوء مدیریت به حدی است که وقتی از برخی فرودگاه های کشور های همسایه (فرودگاه های دیگر کشور های پیشرفته بماند!) مثلا دبی یا استانبول به فرودگاه امام بر می گردی احساس می کنی که وارد یک کشور جنگ زده شده ای..! این مشکل اصلا ربطی به تحریم نداره و فقط و فقط و فقط سوء مدیریت و گماشتن مدیران نالایق مسبب اون هست. مدیران هم که در کشور ما اغلب با رابطه و یا با گرایشات سیاسی انتخاب می شوند و توانایی تقریبا نقشی ندارد. بنابر این نتیجه ای بهتر رو نمیشه انتظار داشت.. (3005993) (alef-5)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۱:۳۳
من براي پرواز خروجي به فرودگاه امام رفتم. ازدحام و وضع پرداخت ارز آنقدر بد بود كه نتوانستم ارز بگيريم. سعي مي كنم از شيراز با تركيش، قطري و يا گلف به مسافرت بروم وعطاي مسافرت با خطوط هواپيمايي وطني را به لقايش ببخشم. (3006002) (alef-5)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۴:۳۵
الف اگه از نظرتون جایی از این مطلب اشکال داره حذف کنید ولی خواهشا کلیتش رو منتشر کنید.

"فرض کنید ما توانستیم ۲۰ میلیون گردشگر خارجی که شرایط فرهنگی ایران را رعایت کنند مجاب کنیم به ایران بیایند"

اگر منظور از رعایت شرایط فرهنگی انداختی یه روسری نیم وجبی روی سره این کار خیلی راحتیه ولی مساله اینه که خارجی ها به خاطر تبلیغات فوق العاده منفی در رسانه هاشون تصور وحشتناکی از ایران دارن. اونا فکر می کنن ایران از نظر ساختاری در حد افغانستان عقب مانده و از نظر قوانین به سفت و سختی عربستان سعودیه و همینطور فکر می کنن مردم ایران مثل عرب های سعودی افراطی و تنگ نظر هستن. اولین قدم برای جذب گردشگر تغییر این دیدگاهه اما چطور؟ می خوام یه راه حل عملی اینجا براتون بگم ببینید چقدر موثره.

متاسفانه ایرانی ها (چه مسئولین و چه مردم عادی) قدرت رسانه ها و مخصوصا اینترنت رو هنوز اون طور که باید درک نکردن. من رد حدود شنزده هفده سالگی با هدف شناسوندن ایران به مردم دنیا به زبان انگلیسی تسلط پیدا کردم و مقاله بلندبالایی نوشتم و برای 7-8 سال هر روز چندین بار در سایت های و فروم های خارجی منتشر کردم که این مقاله شامل بخش های مختلفی می شد مثل تصویر ایرانی های مدرن - تصویر از جاهای مدرن ایران و طبیعت زیباش - توضیح فرهنگ و به خصوص اون قسمت هاییش که با فرهنگ غربی ها منافات داره - معرفی دانشمندان برتر ایرانی و قرار دادن نمونه از آهنک های مدرن ایرانی - توضیح دیدگاه های سیاسی ایران و برطرف کردن سوتفاهماتی که خارجی ها در مورد ایران داشتن و دفاع از سیاست های ایران. با این کار هزاران ایمیل عذرخواهی از طرف مردم دنیا گرفتم و به خصوص از طرف امریکایی ها که به خاطر تصورات اشتباهشون از ما عذرخواهی می کردن و حتی می گفتن باید بیان ایران رو از نزدیک ببینن! خب فکر کن وقتی یه فرد هفده هجده ساله می تونه اینقدر دیدگاه مردم رو عوض کنه مسئولین و بقیه مردم با ادامه این راه اون هم در سطح وسیع و حرفه ای چی کار می تونن بکنن.

علاوه بر اینها همیشه سعی می کنم در فروم های خارجی مثل IMDb (سایت نقد فیلم) و Yahoo Answers و ......حضور داشته باشم و همیشه بر هویت ایرانی بودنم تاکید می کنم و سعی می کنم با منطق و ادب این تصویر رو از ایرانی های ارائه بدم که ایرانی ها آدم های خیلی متمدن و باهوشی هستن. ایرانی ها حتما باید حضور خودشون رو در دنیا اعلام کنن و بگن ما هم وجود داریم و حرفی برای گفتن داریم.

اما متاسفانه ایرانی ها اصلا در سایت های جمعی خارجی مشارکت نمی کنن تا خرجی ها تصور درستی از ایران و ایرانی پیدا کنن. شاید هم دلیلش درک نکردن اهمیت تسلط به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با دنیاست. خیلی ساده است. شما زبان دنیا رو اگه ندونید منزوی می شید.

یه توصیه از من می شنوید اگه عشق ایران دارید برید در حد تسلط کامل زبان یاد بگیرید و از این مهارت برای تبلیغ ایران و فرهنگش و برطرف کردن سوتفاهمات استفاه کنید. (3006004) (alef-5)
 
آسمان
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۵:۰۰
دوست عزیز نویسنده, شرایط فرودگاه امام نیز مانند بقیه کشور آینه ایی از بی نظمی و فساد اداری است که در کشور سالها است که حاکم است. دلیل چنین شرایطی را هم فقط و فقط باید در فلسفه انتخابی مدیرت کشور پیدا کنید. یک مدیر لایق و خبره به راحتی قادر خواهد بود تا تمام آرزو های که شما بر شمردید را تحقق ببخشد. ولی آن مدیر حتما نباید جزو "خودی" ها باشد. متاسفانه کل کشور با رانت و ... به مدیرت کسانی داده شده که فقط بخاطر عقیده و همساز بودن با بدنه حاکمه کشور منسوب شدند. باور کنید با چنین رویه تا پنجاه سال دیگه نه تنها قادر خواهید بود پیشرفتی کنیم بلکه روز به روز به سقوط نزدیک تر میشویم.
متشکرم (3006005) (alef-5)
 
امید
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۸:۰۱
عزیز برادر.
دلیل اصلی این موضوع و بسیاری موضوعات مشابه این است که بی ضابطه و بدون توجه به شایستگی افراد، تنها به واسطه معرفی از برخی جاها، کسانی استخدام می شوند و یا در واقع استخدام آنها تحمیلی است. کسانی که نه آموزش دیده اند، نه اصولا روحیه این کار را دارند و نه انگیزه آن را. همیشه هم طلب کار هستند و مدیر میانی بالادست آنها هم کاری نمی تواند بکند زیر یا خودش از آن جنس بوده و از کوزه آن برون تراود که در اوست، یا اینکه اگر اقدامی کند، خودش را اخراج می کنند.

برخی خدمات نیز از طریق شرکت های پیمانکاری ارائه می شوند که آنها کارگران را استثمار می کنند و این کارگران هیچ وقت خدمات حتی متوسط هم ارائه نخواهند داد. (3006008) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۸:۱۹
ما همه قابلیتهای طبیعی و تاریخیمان را به علت سو مدیریت داریم از دست می دهیم . هیچ ابداعی هم در معماری و فضای سرگرمی نداریم . (3006010) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۰۳:۵۹
بسيار عالي بود.
اين وضعيت را بنده بارها ديده بود و هميشه تاسف مي خوردم که چرا ما نمي توانيم مانند ساير کشورها منظم باشيم.
خوب است مقامات مسول قدري توجه کنند. (3006022) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۰۹:۴۱
چرا باید ظاهر سازی کرد؟ بگذارید همه بدانند به چه فرهنگی پا می گذارند که جای شکایت نباشد. (3006037) (alef-5)
 
jklttli
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۱۳:۱۸
خدا رحمت كند پدر و مادر نگارنده متن (اشكالات) را كه حرف دل ما را ميزند ولي متاسفانه گوش شنوايي نيست (3006044) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۱۶:۱۰
تحریم های خارجی تویسط بیگانگان . تحریم های داخلی توسط خودی ها!!

اما موضوع دیگر بنظر می اید اصولا نام فرودگاه واژه رسا و کاملی نیست چون فقط فرود نیست برخاستن هم هست. بنابرین درست تر" گذر هوایی"باشد. (3006049) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۱۶:۳۵
شما فراموش کرده اید در مورد پل هوایی که به تازهگی "بدست متخصص وطنی " در انجا تمام شده و سقفش چکه کرده و موکت ها را خراب کرده حرفی بزنید. در حالی که شاهد بودم که نقشه های قبلی این فرودگاه یکی از شاهکار های معماری وقت شناخته شده بود و تقریبا تمام مجله های معماری جهان در مورد ان مقاله نوشته بودن بدست مهندسین ایرانی و دوستان وزیر وقت تبدیل شد به این ساختمان. به راستی برادران دستشویی نمیروند که در این طراحی فکری برای ان نکرده اند؟ (3006051) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۱۸:۳۳
درود بر شما
ما حافظه مون ضعيفه والله اين تحريم ها كه چند سالي بيشتر نيست وضع شده ايا ايران قبلش گل و بلبل بود اين چند سال ويرانه شده؟؟؟؟ نه ديگه ولي ماها جوري فكر ميكنيم كه انگار اينطوريه (3006055) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۲۴:۴۵
یکی از بدترین موارد همان قسمت چک کردن پاسپورت ها می باشد . اگر چند پرواز با هم به گیت برسند به راحتی دو ساعت وقت برای خروج باید صرف نمود . من همیشه برایم این سوال پیش می آید زمین به این بزرگی جا به این زیادی چرا در این قسمت اینقدر کج سلیقگی وجود دارد حداقل چرا با این سقف کوتاه و راهرو مانند و گیت های محدود باید روبرو شویم . نمازخانه و سرویس های بهداشتی جدا توجهی بهشان نمی شود . من مهمان خارجی دارم قبلا متذکر می شوم در این فرودگاه باید صبور باشید ؟//!!!!! (3006068) (alef-5)
 
ساسان
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۲۶:۲۱
متن بسيار خوب نوشته شده است (3006073) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۲۷:۱۶
مدیریت فرودگاهی علمی و اکادمیک است اما متاسفانه مثل بسیاری از جاها مدیریت فرودگاهی ما بر اساس علم و تجربه نیست بلکه بر اساس رابطه و غیر تخصصی میباشد. (3006075) (alef-5)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۵:۳۵:۵۹
سلام دوست عزیز این دفعه شرکت فرودگاهها خوب عمل کرده ویک مدیر متعهد ومتخصص رو گذاشته که حتما در فرودگاه امام تحول ایجاد میکنه دعا کنید براش (3007951) (alef-11)
 
feri
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۳۶:۰۰
در سالن گیت های مسافرین توالت و دستشویی کثیف و کم تعداد هستند. رستورانها در سالن ترانزیت فقط دو یا سه رستوران است که ساندویچ بی کیفیت دارند متنوع نیست . پرسنل و فروشندگان رستورانها حتی تعداد کم مسافران را معطل میکنند و قادر به سرویس دهی نیستند . برخورد کارکنان آنها بسیار بد و نامنظم است. اغلب حتی ساندویچهای اعلم شده در لیست و منو را ندارند. بخش اطلاع رسانی در ترانزیت وجود ندارد. (3006098) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۱:۵۹
بسیار بسیار ممنون از دوستی که وقت گذاشتن و این مطلب را نوشتند
این درد دل همه (تاکید می کنم همه ) کسانی است که از این ترمینال مسافربری (نه فرودگاه بین المللی) استفاده می کنند.
دیده شده کارمندها با دمپایی کارهاشون رو انجام می دادند.
گیت ورودی بسیار بی نظم با مامورینی بسیار بی ادب می باشد.
من یکبار دیدم که با صدای بلند بر سر یک مسافر فریاد می زدند که چرا مسیر را اشتباه رفته.
مدیران فرودگاهی حتما به مسفرتهای خارجی رفته اند. جدا خودشون از خودشون خجالت نمی کشند.
بسیاری از این بهبودها نیاز به پیگیری داره نه پول.
کیفیت فرودگاه ام القری جهان اسلام از فرودگاههای افریقایی هم پایین تره. (3006133) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۲:۰۹
بازرسی سلیقه ای و با توجه به ظاهر افراد رو من تو فرودگاه های خارجی هم دیدم. بزرگترین مشکلاتی که من خودم تجربه کردم ایناست
صف تحویل با معمولا خیلی طولانیه که البته شاید به شرکت ها مربوطه
گاهی پرداخت عوارض خروج به طرز وحشتناکی طولانی میشه
تاکسی های فرودگاه وضعیت مناسبی ندارند از همه جهت
پارک کردن ماشین معمولا با سختی انجام میگیره
کلا هم احساس میکنم فرودگاه باید خیلی بزرگتر می بود.
و در ضمن به نظرم زیادی از تهران دوره
در آخر هم باید بگم هر دفعه که میرم فرودگاه احساس میکنم کلا یکمی بهتر شده ولی با سرعت میلیمتری (3006134) (alef-5)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۰۰:۲۵
سلام
چندی پیش با یک پرواز چارتری نسبتا خلوت که همه مسافراش ایرانی بودند به ایران برگشتم. برای ما ایرانیها چهار گیت کنترل پاسپورت گذاشته بودند ولی برای خارجی هایی که با پرواز دیگری آمده بودند و به نظر توریست می آمدند یک گیت بیشتر کار نمی کرد که موجب شده بود صف طولانی تشکیل بشه. این در حالی بود که هم گیت خالی بود و هم مامور کنترل اونجا بود. من چون تو شرایط مشابه بودم و می دانم که مسافر دوست داره هر چه زودتر وارد سرزمین اصلی بشه و از طرفی سیستم کنترل پاسپورت یکی از اولین جاهایی است که در خصوص کل سیستم یک کشور مورد قضاوت قرار می گیرد به دوستان پلیس تذکر دادم که این بنده خداها علاف هستند ولی کسی ما را تحویل نگرفت! (3006150) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۷:۵۱:۱۹
شانس آوردی بازداشت نشدی دوست عزیز.... (3007173) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۰:۴۱
آدم وقتی میره این فرودگاه انقدر شلوغ و کثیف که فکر میکنی تو سالن قطار یکی از شهرهای هندوستانی (3006185) (alef-5)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۲:۲۹
آقای محسن فاتحی زاده

مطالبی که نوشتی مشکلات ساختاری کشور ما هستند و حل آنها آنگونه که به نظر می رسند ساده نیستند.

یاد بحران آغاز بهره برداری این فرودگاه افتادم و با خودم گفتم با اون نحوه شروع بهره برداری وضعیت امروز خیلی هم عجیب نیست. (3006190) (alef-5)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۶:۲۲
شما از رفت و آمد به پارکینگ 3 .... با این اتوبوس های آخرین مدل !!! که خودش و امکاناتش یک سالن نمایش .."طنز - درام " ...را با شرکت همه مسافران متراکم شده را بوجود می آورد یاد نکردید. (3006199) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۳۴:۵۰
این فردگاه شاید برای بیست سال قبل جوابگو بوده باشد ولی الان با پیشرفتهای شگرف مهندسی طراحی، وسایل و مواد جدبد و نیز ابزارها و دستگاههای مدرن بسیاز از زمان عقب است که می توان عدم دلسوزی، طلبکاری و نامهربانی برخی کارکنان را هم به آن افزود.کافست مثلا سه پرواز همزمان برسند صف طویلی برای مهر کردن گذرنامه و وقت کثیری برای آمدن وسایل مورد نیاز است. (3006211) (alef-5)
 
رحيم
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۱:۴۶:۲۷
با همين فرودگاه فكسنى مى خواستند در مقابل فرودگاه دبى قد علم كنند واينجا رو ترانزيت منطقه كنند
ادمهاى كو چك با ارزوهاى بزرگ اين مشكل ايران امروزه (3007857) (alef-2)
 
مسافر امام
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۳۵:۰۹
جانا سخن از زبان ما مي گويي.بنده به تازگي از آخرين سفر خارجي برگشتم وواقعا اين وضعيت اسفناك وجود دارد،اضافه مي كنم در همان دالان تاريك ورودي ،بنرهاي آثار تاريخي ايران كه بر روي ديوار نصب شده مندرس وپاره است و... (3006213) (alef-5)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۳۷:۲۸
واقعا گل گفتی
بنده یک بار سفر خارج از کشور داشتم با دیدن فرودگاه امام و فرودگاه امارات هر ایرانی از غصه دق کنه و بمیره . جای هیچ ملامتی نیست
خیلی خائن داریم تو این مملکت (3006223) (alef-5)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۴۱:۲۱
مطلب دلسوزانه ای بود. ولی فکرنکنم اراده ای برای اصلاح امور وجود داشته باشد ولذا "آنچه جایی نرسد فریاد است" !!! (3006230) (alef-5)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۴۴:۱۹
برادر من کجای کاری
من خودم آخرین بار از آلمان به و از شهر فرانکفورت به تهران آمدم در لحظه ای که پاس من توسط مامور فرودگاه آلمان چک میشد افسر خوش تیپ آلمانی با لبخند بسیار زیبایی از من پرسید که در آلمان بهت خوش گذشت ؟ گفتم بله ممنون و گفت بازهم میایی؟ گفتم بله .... با افتخار بسیار زیادی مهر مربوطه را به پاس من زد و از گیت خارج شدم.......
در فروگاه ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی وقتی بچه به بغل در صف طولانی گیت ایستاده بودم یک پلیس با عصبانیت به من رسید به طوریکه همراهان من تعجب کردند من و همسرم را بچه به بغل برد جلو و روبروی یک گیت خالی ایستاد و به من گفت برای چه با بچه در صف ایستاده اید ما اینجا را برای شما گذاشته ایم ...
و مثالهای متعدد در فرودگاه های متعدد
و البته بعد از فرودگاه ژوهانسبورگ وارد فرودگاه امام شدیم ..... در یک صف طولانی که همه سعی میکردند بچه ما را ندید بگیرند و از ما جلو بزنند بماند بعد از کلی خستگی به گیت رسیدیم برخورد بسیار تاسف بار پلیس خانم و آقا در آن گیت را هیچگاه فراموش نمیکنم که حتی وقتی بچه ما را دید بیشتر ما را معطل کرد و با بدترین نوع گفتمان در حالیکه پاس ما در دست او بود پرسید کجا بودید در آن لحظه فکر کردم برای انجام عملیات تروریستی وارد ایران شده ام .......

و آنجا بود که از ایرانی بودن خودم شرمسار شدم ............. (3006239) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۹:۰۴
مشابه اتقپفاق شما برای من افتاد درحالیکه ویلچر مادریزرگم را حمل میکردم , مامور فرودگاه عربستان با احترام ما را از گیت چدا رد کرده و گفتند شما نباید معطل بشید اما در ایران نه فقط توجهی نشد بلکه به واسطه تاخیر در چک پاس من به چرخ دستی نرسیدم و نگهداری از ایشان و ویلچر با پیدا کردن چمدناها و بعد بردنش به تنهایی از بین جمعیت خاطره بسیار تلخ و اسیب جسمی فراموش نشدنی را برایم رقم زد. :(( (3006708) (alef-2)
 
Maryam
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۲:۱۵
همیشه ترسیم من هنگام ورود به این فرودگاه ترسیم رانندگی در یک اتوبان زیبا با سرعت مناسب , چشم اندازهای روح نواز و لذت بردن از مسیر , اما به محض ورود به فرودگاه انگار در همان اتوبات ناغافل به یک دیوار بتنی زمخت و بی رنگ و وحشتناک برخورد میکنی .... همه چی محو می شود.
نگارنده عزیز حرف دلمو زدی که همیشه برای این کشور می سوزه (3006718) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۰:۳۷
من و خانواده ام پریشب به ایران برگشتیم و در همان راهروی تنگ و باریک کنترل پاسپورت با ازدحام جمعیت مواجه شدیم. همسرم که بچه خوابیده بغل داشت به زحمت از میان جمعیت بی نظم جلو رفت و یک صندلی پیدا کرد که بنشیند. تخمین زدیم که نیم ساعتی باید در صف بمانیم. یک مامور پلیس که همسرم را با بچه خوابیده دیده بود آمد و ما را بدون صف به جلوی کانتر پلیس برد و ما از این بخش به سرعت گذشتیم هرچند در گرفتن ساکها و خروج از ترمینال کلی معطل شدیم. به هر حال خواستم تشکری کنم از این مامور پلیس و بقیه کسانی که مثل ایشان کارشان را به درستی انجام می دهند. (3015636) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۸:۵۸
فرودگاه در بیابان قرار گرفته و چند میلی متر غبار بر همه جا نشسته است. به نظر من حتی باند فرودگاه هم لایه ای از ماسه دارد و ممکن است خیلی خطر آفرین باشد. اولین و مهم ترین کار این است که دور فرودگاه مارش پاشی و کمربند سبز ایجاد شود. اطراف باندها هم می تواند چمن کاری و یا به نحو دیگری زیباسازی شود.

این همه جوان هنرمند داریم، عده ای را به کار گیرند تا کمی رنگ و لعاب به این فرودگاه سرد و بی روح بدهند.

ترمینال کوچک است و باعث می شود هجوم به بخش ها زیاد باشد مثلا چندصد مسافر یکباره به باجه های نامناسب کنترل پاسپورت می رسند و با هم سر نقاله های تحویل بار می روند و بعد یک دفعه هجوم برای خروج از گذر گمرک و هجوم برای تاکسی های منتظر شکار! برگ برنده فرودگاههای زیبای جهان این است که جمعیت در آنها پراکنده می شود. کمی ذوق و سلیقه می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کند.

طرح جدیدی برای پارکینگ ها ریخته شود و جایی برای خودروی بدرقه کنندگان (توقف کوتاه) در نظر گرفته شود. به نظرم لازم است کلا مدیریت جدید و توجیه شده ای برای این بخش به کار گرفته شود.

روشن بودن کولر، دادن رسید به مشتری، رعایت نوبت، رعایت حداکثر سرعت در اتوبان و رانندگی با آرامش شرط اجازه کار به تاکسی ها باشد و البته اینها را شرکتهای تاکسیرانی کنترل کنند و فضا رقابتی باشد.

کارآفرینی سرلوحه مدیران فرودگاه باشد. چرا فقط یک صرافی، چرا همه چیز کم و قطره چکانی است؟ هزاران خانواده می توانند از این بنگاه ارتزاق کنند. بخش بین المللی یکی دو فروشگاه بیشتر ندارد در حالی که با همین برندهای موجود در تهران هم می توان یک سالن ترانزیت شیک و پرجاذبه ایجاد کرد.

یک سایت دوزبانه و تعاملی و روزآمد برای فرودگاه ایجاد کنند. نقشه ترمینال ها که الان روی سایت است با میکروسکوپ هم دیده نمی شود و کلا سایت فرودگاه را می توان در 5 دقیقه بازدید کرد و خلاص!

و نکته آخر این است که همه افراد آموزش برخورد با مخاطبان ببیند و شرط کار کردن در فرودگاه در هر سمتی، برخورد مناسب با مسافران، داشتن پوشش مناسب، لبخند و البته آشنایی متوسط با زبان انگلیسی باشد. (3015692) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۱:۲۸:۲۳
من تا قبل از گران شدن دلار زیاد سفر خارجی می رفتم البته آن زمان مجرد بودم. دو هفته قبل به همراه همسرم که اولین سفر خارجی اش بود به فرودگاه امام رفتیم و منتظر اعلام پذیرش مسافر پروازمان روی تابلوی پروازهای خروجی بودیم. زمان می گذشت و همسرم اضطراب داشت که دارد دیر می شود و من با اطمینان به وی می گفتم که باید منتظر ظاهر شدن مشخصات پرواز و کانتر تحویل بار روی تابلو باشیم. خلاصه همسرم طاقت نیاورد و گشتی در ترمینال زد و معلوم شد که ما بیهوده منتظر بوده ایم چرا که کانتر مذکور پذیرش مسافران را انجام داده بود و در حال بسته شدن بود. وقتی اعتراض کردم که چرا نامی از پروازتان در تابلو نیست به راحتی جواب دادند که همین است که هست و باید خودتان حواستان جمع باشد. جالب است که بدانید که این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای هواپیمایی وطنی است و خدا می داند که وضع بقیه چگونه است. (3015706) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۴۹:۵۸
وقتی شما برای بار اول میرید فرودگاه امام پیش خودتون میگین عجب چیزی ساختن و وقتی بعد از دیدن فرودگاه هایی مثل دبی یا هنگ کنگ بر میگردید ایران میگین عجب آبرویی از ایران بردن اینا. لطفا منتشر کن (3006258) (alef-5)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۵۵:۳۲
بنده با نظر نگارنده این متن موافقم. در بسیاری از سفرهایی که از طریق فرودگاه امام داشتم وضعیت نامناسب سرویسهای بهداشتی و فضای سرد و بی روح محوطه داخلی فرودگاه کاملا توی ذوق میزد
. اخیرا نقاله های قسمت تحویل چمدان هم کاملا دچار آسیب شده اند. این وضعیت در شان فرودگاه بین المللی پایتخت ایران نیست. (3006269) (alef-5)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۹:۵۲:۳۶
"این وضعیت در شان فرودگاه بین المللی پایتخت ایران نیست."
چرا هست. دقیقاً بیانگر کشور ایران است. سیاه، غم انگیز، بی روح، ناراحت کننده، فشار آور، اعصاب خورد کن، نگران کننده، بی پاسخی، عصبانیت، بی نظم، بی ربط، بی برنامه... دقیقاً همین احساس در کشور حس می شود. (3007351) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۰۵:۰۳
موارد فوق دقیقا درسته، راهروی خروج از هواپیما به محل کنترل پاسپورت که در نوع خودش فاجعه محسوب میشه (3006290) (alef-5)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۰۷:۰۶
و بدتر از همه ی این مواردی که گفته شد،تازه زمانی که همه ی مراحل رو با سلامت پشت سر گذراندی سامانه ی فوق مدرن تاکسی رانی در خروجی فردودگاه است!!!
یکی میگه با کولر 80 تومان،یکی میگه بدون کولر 48/500تومان،
اون یکی به زور می کشدت به طرف پراید که امن ترین مکان را برای شما فراهم می کند!
و بازم در ادامه ی مسیر دق مرگ شدن مسافر از همه جا بی خبر از سرعت،و هرج و مرج و فاصله ی میلیمتری راندن و یه دفعه مسیر عوض کردن و اصلا و ابدا بین خطوط نراندن که فقط در شگرد ما ایرانی هاست!!!!
که شاید دست آخر به هتلی با ستاره های حلبی برسد که دیگر... (3006293) (alef-5)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۱۲:۱۳
مقاله بسیار زیبایی بود .
به ایرادات فوق بحث کمبود تاکسی و نظارت بر نظافت و خدمات تاکسی ها و همچنین کمبود پارکینگ اشاره نمود
قطعا با درامد بالایی که فوردگاه امام دارد می توان به سرعت این نقایص را اصلاح نمود. (3006306) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۱۵:۲۴
حرف دلم رو زدي، تشكر (3006315) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۱۷:۴۷
تا زمانی که مدیریت فرودگاه دست برادران می باشد ، همین آش و همین کاسه است. در داخل فرودگاه چنان کج سلیقگی هایی مشاهده می شود که در فرودگاه های شهرهای کوچک تر شما نمی بینید. یک فرودگاه کثیف، شلوغ ، بدون برنامه ریزی، که تنها گویا برای آزار دادن مسافرین ساخته شده است. (3006318) (alef-5)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۱۸:۳۸
از این مثال ها تو مملکت ما فراوان است عجیب طرز فکر شماست که اقتصاد ایران را با اقتصاد سرمایه داری اشتباه گرفتی!! اصلا شما فرض کنید که یک شهروند معمولی سرمایه کافی برای احداث صدها کارخانه تولیدی را داشته باشد و از این طریق 20 میلیون ایرانی را بتواند استخدام کند و به آنها ماهی 10 میلیون تومان هم حقوق بدهد و بیکاری توی مملکت ریشه کن شود. خب سوال: آیا کسی اجازه چنین کاری خواهد داشت؟؟ (3006321) (alef-5)
 
یزدان
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۲۶:۱۲
واقعا از نویسنده این مطلب سپاسگزارم. بسیار مطلب بجایی بود. من یکبار اشکالات فوق را از طریق صندوق پیشنهادات و انتقادات فرودگاه انتقال دادم ولی موثر نبود. فرودگاه امام واقعا با استاندارد فرودگاههای دیگر فاصله دارد و مایه شرمساری ایرانی هاست (3006329) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۳۲:۲۷
در بخش کشاورزی بزرگترین خود تحریم را داریم دولت به نام کشاورزان یارانه می دهد تا سود تسهیلات کم شود اما در عمل تسهیلات به هر کسی داده می شود الا کشاورز وکشاورز در فقدان تقدینگی است این موضوع را هم کاش دکتر ظریف در گفتگو با 5+1 بررسی کند تا شاید در برجام اجازه صدور سند زمین های کشاورزی واجرای کاداستر آورده شود واین قانون ممنوعیت جهاد برداشته شود . (3006345) (alef-5)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۱:۳۶
جدا شرایط فرودگاه امام اسفبار هست و حتی نیازی به مقایسه با فرودگاه دیگر کشورها نیست.

حتی در مقایسه با مهرآباد هم فاجعه هست. به هر حال مهرآباد زمانی فرودگاه اصلی بوده و در زمان خودش با استانداردهای مشخص ساخته شده.

شما یک وعده غذای نیمه سالم هم نمیتونید در فرودگاه امام بخورید.

بعد از دریافت کارت پرواز دسترسی به صرافی ندارید (فقط بانک هست) و البته قبلا چنین دسترسی وجود داشت

به دلیل تاخیرهای زیاد شاید مجبور بشید در نمازخانه استراحت کنید ولی قطعا اینکار رو نمیکنید چون صدای بلندگوی سالن رو در اون صورت نخواهید شنید

وضعیت سرویسهای بهداشتی خصوصا بعد از check in بد هست.

اتاق کشیدن سیگار فاجعه هست و در هیچ فرودگاه داخلی و خارجی همچین اتاقی ندیدم!

و ...

نکته جالب اینکه سال به سال در حال بدتر شدن است. (3006379) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۷:۰۸
واقعا برخی رفتارهای ما ربطی به تحریم ها ندارد. حتی میتوانیم با جهاد اقتصادی بسیاری از تحریم ها را حتی خنثی نمائیم. ولی متاسفانه این عزم در برخی مسئولین ما وجود ندارد و همه چیز را حتی آب خوردنمان را هم به تحریم ها گره میزنند. متاسفانه نظارتی هم وجود ندارد تا این بیت المال از بین نرود و اگه هم باشد بسیار ضعیف و در حد رفع مسئولیت است. (3006394) (alef-5)
 
milad
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۹:۰۰
من خودم پرسنل این فرودگاه هستم متاسفانه اوضاع فرودگاه اسفبارتراز این مطالبی هستش که نگارنده ذکرکرده (3006403) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۷:۰۸:۳۶
پس شما هم در خرابي ها و نواقص گفته شده شريك هستي چون دمي بر نميداري (3007103) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۱:۱۲:۱۲
نخیر دوست عزیز. منم از پرسنل اونجا هستم. پرسنل اکثرآ شریف و زحمت کشن. مشکل مدیران و شرکت فرودگاهها هستن که نمیخوان کار درست انجام بشه. همون پل بین دو اتوبان الان سالهاست از شروع بکارش میگذره ولی هنوز تکمیل نشده. الانم که داره میشه شهر فرودگاهی. خدا بخیر بگذرونه! این چیزایی که توی مقاله گفته بیشترش درسته و مشکلات به مراتب بیشتری هم داره. (3007827) (alef-2)
 
مردغارنشین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۵۱:۱۳
من دو هفته پیش از این فرودگاه پرواز داشتم :
1- با ماشین شخصی رفتم ( همراه خانواده ) که در داخل پارکینگ مسقف پارک کنم اول به من گفتند پارکینگ جا ندارد ولی دیدم ماشین ها در پارکینگ رفت و آمد دارند و یکم صبر کردم دیدم ورودیه دیگری جلوتر وجود دارد که ماشین ها با کمی صحبت با مسئولین وارد میشوند و رفتم جلو دیدم باید برای ورود شیرینی تقدیم کنی به مسئولین که من هم مجبور شدم بیست هزار تومان شیرینی بدم تا بزارند برم توی پارکینگ مسقف .
2- دستشویی ها به شدت کثیف و حتی شیر آب ها دستی بودند در صورتی که وقتی به فرودگاه کشور مقصد رسیدم دستشویی های بسیار تمیز و بعد از هر بار استفاده یک نفر داخل میشد و دستشویی را پاک میکرد ، دستمال یک بار مصرف توالت فرنگی در هر توالت وجود داشت و شیر آب ها برقی و بسیار مناسب بود.
3- در فرودگاه امام طبقه اول پارکینگ مسقف پارک کردم و وقتی آمدم سوار آسانسور شم دیدم آسانسور خرابه و مجبور شدم با زن و بچه سه چمدان را از پله ها سه طبقه بالا ببرم .
4 - ورودی به سالن بررسی بلیط دو ورودی فعال داشت و با سف طولانی که حداقل در هر کدام صد نفر ایستاده بودند ( جالبته خدمه نظافت تا من را دید گفت میخواهید از در دیگری برید گفتم بله گفت چقدر میدی گفتم 10 هزار تومان خنده ای کرد و رفت گویا پول کمش بود )
5 - بخاطر استرس پرواز و اینکه تکان روی بال هوپیما بیشتره از مسئول خواستم که روی بال به من صندلی نده ولی ایشان دقیقا روی بال هواپیما صندلی داد ، این مورد در پرواز های داخلی هم وجود دارد و انگار لج می کنند )
6- وقتی از کنترل پاسپورت رد شدم اینهمه مسافر مجبور بودند در فضای نسبتا کمی با صندلی کم منتظر باشند چون سالن خروجی فرودگاه امام مساحت زیادی دارد ولی بصورت طولی و بخواهی بری جای دیگر باید کلی راه برای رفت و برگشت بری تا از پله ها پایین بری (3006410) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۵۳:۱۵
ممنون آقای نویسنده اما یادت رفت داری توی ایران زندگی میکنیا نه اروپا !!!! (3006415) (alef-5)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۸:۳۹
آقای عزیز فرودگاهای نزدیک مانند ارمنستان(که بسیار کشور فقیریست) آذربایجان, ترکیه, دبی, عراق, گرجستان, قطر , عربستان, عمان را ببینید تا متوجه شوید استانداردهای فرودگاهی منطقه تا چه حد رشد داشته است ظرف همین چند سال اخیر (3006731) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۱:۵۷:۳۳
متاسفانه ما بارها این جمله رو شنیدیم (استفاده از متخصصین داخلی ) من مخالف این جمله نیستم ولی متخصیص که هنوز تجربه نداره اسم متخصص رو نباید گذاشت ,
باید با دنیا رابطه خوب داشت تا مهندسین ما برن کنار اونها کار کنن تا تو عمل گند نزنن
طراحی فرودگاه یک چیز کم هزینه ای نیست
چه دلیلی وجود داره ما هزاران ملیارد تومن برای یک پروژه ای هزینه کنیم ولی ناقص طراحی بشه
آیا بهتر نبود برای طراحی فرودگاه یک مناقصه برگزار میشد و بهترین شرکت دنیا اونو طراحی میکرد؟؟؟
یا اینکه اینجوری دچار هدرفت ملیاردها تومن پول مردم بشه؟
آیا فردی که علم نداره میتونه مدریت کنه
تعهد بدون علم همین فاجعه ها رو بوجود آورده (3006430) (alef-5)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۱۰:۱۷
بنده به عنوان كسى كه در خارج إز اين مملكت در حوزه هوانوردى كار ميكنم إعلام ميكنم كه اين فرودگاه متاسفانه چه إز نظر ترمينال مسافرى و چه إز نظر باند فرودگاهى و تجهيزات زمينى كاملا عقب افتاده است و جوابگوى پايتخت ١٢ ميليونى اين مملكت نيست تمام مصالح و تجهيزات نصب شده در فرودگاه إز جنس درجه ٣ ميباشد ، أيا ما سنگ ساختمانى هم تحريم هستيم كه سنگ درجه ٥ كف ترمينال كار كرديد ،ايا سنگ توالت هم تحريم هستيم ،مديريت ترمينال صفر هست و فقط در اعياد مذهبى ان هم بسيار بى سليقه تعداد زيادى پارچه سياه و پوستر نصب ميكنند، برخورد پليس گذرنامه چه با ايرانى و چه با خارجى بسيار بد و حتى دو كلمه زبان انگليسى بلد نيستند كه جواب مسافر خارجى را بدهند، خدا بخير كند (3006467) (alef-2)
 
ali
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۱۵:۵۷
من چندسال است که در فرانسه زندگی میکنم وسالی یکبار به ایران می ایم.ضمن اینکه تمام موارد این متن را متاسفانه تایید میکنم از معضل دیگری هم خبر میدهم.بارها سعی کرده ام از پرواز ایران ایر استفاده بکنم تا به نوبه خودم در شرایط تحریم برای کشورم ارز اوری و کار افرینی داشته باشم ولی هرگز نتوانسته ام چرا که قیمت بلیط پرواز وطنی تقریبا سه برابر پرواز ترکیه ای ترکیش ایر لاین است. همین الان برای ماه شهریور بلیط از لیون به تهران با ترکیش دویست و هفتاد و هفت یورو است و با ایران ایر از پاریس هفتصد و بیست یورو قیمت دفتر ایران ایر در پاریس. ضمنا شما میتوانید با دو کلیک ساده در روی وبسایت شرکتهای هواپیمایی مثل ترکیش بلیط خود را بخرید و صندلی دلخواهتان را انتخاب کنید ولی این امکان در روی وب سایت هیچ یک از شرکتهای هواپیمایی ما برای پروازهای خارجی نیست که جای تاسف دارد (3006488) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۲۰:۲۴
يك مسافر ساده

با سلام ، در وهله اول واقعا شايسته است كه فعلا نام مبارك امام را از روي فرودگاه بردارند .

آيا مديران فعلي خود به خارج از ايران سفر كرده اند !!!

فقط در آن صورت ميتوان فهميد كه چقدر به هموطنان اجحاف و ظلم روا ميرود !!!

بنده يك نمونه بسيار ناراحت كننده در فرودگاه مهر آباد هم برايم پيش آمد !

فقط تصور كنيد كه بيمار خانم نيمه فلج بستري در روي تخت را بخواهيد

از پله برقي كه مسافران عادي خارج ميشوند ، به بيرون انتقال دهيد !!!!!!

" تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل"

واقعآ مسئولين فرودگاه را ميتوان چه خطاب كرد !!!؟؟؟ (3006496) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۴۱:۰۶
پرسنلی که مسئول گمرک در گیت خروجی هستند و ساک ها را از زیر دستگاه ایکس-ری رد می کنند ، رفتار بسیار تحقیر آمیزی با مسافران خصوصا خارجی ها دارند، انگار عمداً این کار را می کنند (3006543) (alef-2)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۴۲:۴۷
خدا خیر بدهد به نویسنده . درد دل همه ایرانیان وطن پرست منعکس شده است. این فرودگاه هر ایرانی دلسوزی را تحقیر میکند.در قسمت خروجی دو کافی شاپ به مردم اشغالهایی را می فروشند که باعث تاسف است.همه مشکل همان است که گفته شد.مدیرانی که بر اساس ضابطه نمی ایند ماحصل کارشان هم جز ابرو ریزی و بر باد دادن فرصت ها نیست. (3006551) (alef-3)
 
مداح
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۴۷:۴۳
ضمن تاييد نظرات اقاى فاتحى زاده در رابطه با فرودگاه ومشكلات متعدد ديگرى نيز كه احتمالا از بيان انها خوددارى نموده اند، خواستم عرض كنم كه پرداختن به اينگونه مشكلات ومطرح كردن انها انقدر فراوان است كه مثنوى هفتاد من هم كافى نخواهد بود وچون اين مشكلات (بقول جنابعالى خود تحريمى) معلول مسايل ديگرى ميباشند كه بهتر است به انها بپردازيم ، واقيت اين است كه تقريبا اكثر قريب باتفاق. سازمانها وادارات كشور همين وضعيت را دارند، به چند عامل اصلى بوجود امدن اين مشكلات اشاره ميكنم ، ١- سپردن كارها به افراد نالايق و غير متخصص (مديران بر اساس شايستگى و توانمندى انتخاب نميشوند) سالهاى طولانى است كه مديران بخشهاى مختلف براساس رابطه و وابستگى انتخاب ميشوند. ٢- سيستم قانونمند وشفاف بر سازمانها و ادارات كشور حاكم نيست ، هر مديرى براساس سليقه وفهم خود (البته اگر فهم داشته باشد) زير مجموعه خود را اداره ميكند ، هيچ نظارتى نيز وجود ندارد. ٣-انواع واقسام مقررات وبخشنامه ها ، حتى بخشنامه هاى متضاد طى ساليان متمادى صادر و بر سازمانها حاكم گرديده كه نياز به بازبينى وا اصلاح دارد ، متاسفانه مجريان و كاركنان نيز فقط مواردى را كه به ضرر مردم است اجراء ميكنند (به نظر خودشان براى حفظ منافع سازمان خود كار ميكنند). ٤-كاركنان ادارت بدلايل مختلف طورى تربيت نشده اند كه نسبت به انجام وظايف خود وارباب رجوع احساس مسؤ ليت كنند ، اكثرا براى وقت گذرانى در محل كار حضور دارند و در مقابل انجام كار ارباب رجوع نيز انواع و اقسام موانع و اشكالات را مطرح واز انجام كار امتناع ميورزند. اگر بخواهم همه مشكلات را در يك جمله بيان كنم اين است كه كشور ما بيش از ٢٠٠ سال است كه به غير چند مقطع زمانى كوتاه توسط افراد نالا يق ااداره شده است، خداوند يكى از بهترين سرزمينها ى دنيا و بهترين دين را به مردم اين كشور داده و مردم ايران نيز جزء با هوش ترين مردم دنيا هستند ، مشكل اساسى كشور مشكل مديريتى است، اميد است مسؤ لين كشور بيدار شوند و كارها را به افراد شايسته وصالح بسپارند ، از صدر تا ذيل . (3006560) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۵۹:۰۸
با سلام مسئولین کشور باید از تجربیات کشور های دیگر استفاده کنند

در قرن 21 زندگی میکنیم باید بعضی از تعصب های بیمورد را کنار بگذاریم

باید در تمامی موارد از تجربیات دیگران به بهترین شکل ممکن استفاده نمائیم (3006589) (alef-3)
 
صدرا
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۰:۰۹
نمیدانم چه اجباری است که ما همه کارها را خودمان انجام دهیم وقتی مدیریت بلد نیستیم چرا از مشاورین متخصص خارجی استفاده نمی کنیم . اداره فرودگاه احتیاج به تجربه و تخصص دارد که ما نداریم و هزینه اداره کردن فرودگاه به این روش چندین برابر داشتن مشاورین خارجی ضرر دارد .
به مشکلات فرودگاه و ضعیت اسف بار تاکسی ها ، رستوران ها و کافی شاپهای رانتی در حد ترمینال جنوب ، پوشش بد و کثیف کارکنان و...... را اضافه کنید. (3006595) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۰:۲۶
مدیریت فرودکاه

با همه این انتقاداتی که شد مدیر این فرودکاه شهامت این را دارد که کنار برود.
وضع فرودکاه فاجعه است از نحوه پارک در جلوی سالن ها بکیر تا پارکینک.

پارکینک فرودکاه بنظر می رسد در منوپل عده ای از ما بهتران است که اتومبیل خود را پارک کرده و به سفر دور ودراز کرفته اند.
در جالیکه این اتومبیل ها باید در جای مناسب تری پارک شوند
پارکینک نزدیک به سالن ها باید در اختیار کسانی قرار کیرد که دو و سه ساعت کار دارند نه کسانی که چندین شبانه روز بلکه هفته ها اتومبیل خود را پارک می کنند
این اولیه ترین را هم مسئولان فر.دکاه نمی فهمند. باید یک حداکثر توقف برای پارکینک چنب ترمینال قایل شوند.
متاسفانه متاسفانه دو آسانسور پارکینک به سالن یا خراب است و یا بسیار کثیف این آسانسورها در شان فرودکاه امام نیست.

روزی معاون فضای سبز شهرداری تهران را که مردی محترم و با سابقه طولانی است در یک نمایشکاه دیدم به ایشان توصیه کردم به فضای سبز مسیر فرودکاه تا شهر را که اولین نکاه هر مهمان را بخود متوجه می کند رسیدکی کنند در دوطرف جاده فضای سبز مناسبی ایجاد کند . چون تابلوی شهر تهران هم هست و اولین قضاوت ها در همین مسیر نقش می بندد. ایشان کفت خارج از حوزه مسئولیت ایشان (شهرداری)است پاسخ دادم می دانم ولی بهتر یک نوع هماهنکی با وزارت مسکن و راه این مهم انجام شود و مسیر به فضای سبز زیبایی تبدیل شود.

حالا وقتی این همه مشکلاتی که ریشه در سو مدیریت ها است را می بینم بخودم می خندم که چقدر ساده دل هستم. آقایان حتی نمی توانند چندتا سرویس بهداشتی را سر و سامان دهند تصور می کنند نظافت چی صبح تمیز کرد دیکه تا روز بعد ن یازی نیست نظافت شود.!!!!
نابسانی پارکینک و آسانسور ووووو
خدا حفظ شان کند که در بردن آبروی کشور استادند مثل همین کنسرت ها که چه زشت لغو کنسرت ها را توجیه می کنند. آنوقت انتظار امنیت سرمایه کذاری را دارند. (3006599) (alef-2)
 
ناظر
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۵:۳۶
رفت و امد برادران پاسدار با ذم پایی واقعا اسف بار است-نظامیان بایستی نمونه نظم و برازندگی باشند-خروح از فرودگاه و گرفتن تاکسی تابع هبچ معیاری نیست- چه اشکالی دارد که صدور بلیط ار ایران برای خارج همراه با دریافت خروجی باشد تا 50% مساله دریافت خروجی حل شود-در هیچ حای دنیا وقتی وارد کشور خودت میشوی یا خارح میشوی مهر یه پاسپورتت نمی زنند- و فقط افسر مربوط نکاهی به پاسپورت میکند و اجازه ورود یا خروح میدهد -در کنبرل همزمان بار میسافربرای خروج ازx-Ray ا خودت را هم با دستگاه و با دست بازرسی عیر مودبانه ای میکنند که پس از گذر ار کانال بایستی دنیال چمدان ات و کیف دستی ات بگردی...خلاصه اینکه لازم است مدیران را یک دوره کوباه اموزشی بفرستید یا نواری ار فرودگاه های اروپا/چین/امارات و ....براشان پخش کنید (3006606) (alef-2)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۰:۳۷
متأسفانه فرهنگ پشت میز نشینی بسیاری از مدیران ما که تازه لایق آن پست هم نیستند در کشورمان رواج دارد و گویی زدن حکم ریاست برای آنها مصادف است با امکانات و ......خوب معلوم است که حتی بررسی های ساده روزانه برای رسیدگی به این مسائل واقعاً پیش پا افتاده هم وجود نخواهد داشت.جالب است که اگر موی یکی از مسافران اعم از داخلی و خارجی بیرون باشد در کمترین زمان دهها نفر حاضر می شوند و ....برادران عزیز، بنظر بنده، ارزش و مسائل ارزشی در پاکیزگی و نظافت و نظم و ترتیب و رفتار حسنه یک ملت است که نمایانگر عظمت و تمدن یک ملت با فرهنگ کهن و دیرپا است. (3006612) (alef-2)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۱:۴۵
قسمت درب ورودی مسافران برای خروج رو که دیگه نگو. ما یه مهمون برده بودیم برای بدرقه خیلی خجالت کشیدیم. شیشه ها روش یه سانت خاک نشسته. یه کارگر پیدا نمیشد چمدون ها رو حمل کنه. چرخ دستی ها کثیف و قدیمی. وقتی وارد سالن هم میشه چند تا مغازه متروکه پر آشغال و... (3006615) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۲۴:۲۱
فرودگاه امام خمینی نماد و پیشانی ورود و چه بسا شکل گیری ابتدایی ترین قضاوتها در باره ایران است.همه آنهایی که برای نخستین مرتبه وارد کشور میشوند از بدو ورود همه اشکالا ت مدیریتی کشور را یکجا می بینند و این برای جمهوری اسلامی هزینه زیادی است.از مشکلات داخل فرود گاه که بگذریم میرسیم به معضل گندآب و عفن و آزار دهنده ای که در میان عوارضی و خروجی فرودگاه چند کیلومتر دل و روده مسافران فرودگاه و قم را به هم میریزد.تصور کنید خارجیانی را که وارد ایران میشوند و از این مسیر سبز!! عبور میکنند.سالهاست گفته و نوشته میشود تلویزیون هم گزارشهایی را پخش کرد اما همه خسته و پشیمان شدند از زور بیخودی که زدند ولی این بوی لعنتی هنوز کیلومترها از مسیر تهران به فرودگاه را در قیضه خود دارد.بیشتر از این چی بگم؟ (3006639) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۲۵:۲۵
کاش دوست عزیز به وضعیت پارکینگ خودروها هم اشاره ای می کرد. اتوبوس هایی که برای انتقال مسافران به پارکینگ 3 استفاده می شود واقعا شرم آوره. رفتار نامناسب راننده ها ، اتوبوس های فرسوده و بار زیادی که مردم مجبورند با این اتوبوس ها جابجا کنند.
البته اداره فرودگاه قطعا امری تخصصی است ولی مدیر فرودگاه علاوه بر نشست و برخاست هواپیما ها باید به امور دیگر فرودگاه هم رسیدگی کند. (3006640) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۰:۲۱
فرودگاه اونجا یه دخمه مسخره است ترمینال غرب از اون بهتر میباشد (3006653) (alef-2)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۳:۳۶
يك روز سيستم كامپيوترى از كار افتاده بود چشمتان روز بد نبيند تأخير هاى ساعتى براى پروازها با صف هاى خسته كننده!! (3006698) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۶:۰۱
هر بار که به این فرودگاه می رسم یا از آن پرواز دارم دلم می خواهد چنین چیزی بنویسم اما نبود گوش شنوا و محل مناسب برای نشر منصرفم می کند.

ممنون از این نوشته

وضعیت تاکسی های کثیف و بی نظم فرودگاه

وضعیت برخورد برادران بازرسی

عدم توانایی حتی یک نفر در بازرسی ها به تکلم چند کلمه زبان انگلیسی

سردرگمی مسافرین ورودی و خروجی

وضعیت اسفناک فری شاپ

وضعیت توهین آمیز حل سیگار کشیدن(SMOKING AREA)

تنها نکته مثبت فرودگاه برخورد بینظیر و بسیار بالاتر از استانداردهای بین المللی پرسنل نیروی انتظامیست (3006727) (alef-2)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۵:۵۴
ممنون از مطلب به جای شما، نکته مهم دیگری که خیلی در فرودگاه امام باعث مشکل برای گردشگر میشه، وجود تنها يک صرافی کوچک آن هم در طبقه دوم (بخش پروازهای خروجی) است. اين در حاليه که اولين چیزی که یک توریست خارجی در هنگام ورود به ایران نیاز داره، تبدیل پولش به ریاله. در فرودگاههای خارجی به محض ورود به فرودگاه ده ها صرافی وجود داره. (3006745) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۲۷:۴۴
آقا تعمد درکاره عده ای نااهل و نامحرم زمام کاررا دردست دارند (3006772) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۴:۵۷:۳۲
حرف حق . مثل بسیاری از کارهای دیکر که به سادگی قابل حل است ولی کو همت .به واقع هرمسافری داری یا به مسافرت میروی غصه دار میشی فرودگاهی که باید مایه افتخارمون باشه مایه خجالته. البته اگر مسئولین هم چندبارمثل بقیه از گیت معمولی بروند وبیایند شاید متوجه شوند که اوضاع چقدر خرابه . (3006838) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۰۳
همه این موارد به کارآمدی در اداره مملکت بر می گردد که متاسفانه ناکاآمدی از مشخصات بارز سیستم اداره مملکت ماست. حال تصور بفرمائید این گردشگران از فرودگاهی شیک و تمیز براحتی گذشتند.حال با سیستم حمل و نقل و هتل و خیابانها و رستورانها و احیانا ادارات ما و ..... چه کنند.تحمل این شرایط برای خود ما مشکل است تا چه رسد به گردشگران.بهر حال آنها برای تفریح می آیند نه برای درد سر و ناراحتی. (3006850) (alef-2)
 
نرگس
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۸:۰۸
واقعا سپاس از اقای فاتحی زاده...
کاش مسولین هم این نوشته رو می خوندن و حداقل یه کاری می کردن.... (3006867) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۵:۱۲:۳۶
نویسنده محترم وکامنت های زده شده هریک مشکلاتی را مطرح کردند یک موضوع مهم باقی مانده اینکه هزینه انجام شده در ایران برای این فرودگاه وهزینه هر فرودگاهی نصف این مساحت در هر نقطه دنبا را باهم مقایسه فرمایید بعد متوجه خواهید شد که چه کسانی از ق ب ل این ساخت چگونه میلیا ردر شدند سایت الف میتواند این مقایسه را انجام دهد دیوان محاسبات هم شاید بتواند چون برنامه وبودجه بعید است (3006874) (alef-3)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۶:۴۰:۵۹
هواپیما بالای سر فرودگاه آمد و قصد نشستن داشت که یک فانتوم و یک میگ ۲۹ بالای سر این هواپیما رفتند. جنگنده ها به هواپیمای مسافری اعلام کردند اجازه نشستن ندارد. تمامی این مکالمات را ما در برج مراقب می شنیدیم. خلبان سوال کرد که چه باید بکند که ما گفتیم برود به اصفهان. این جنگنده ها برای اطمینان تا اصفهان هواپیما را اسکورت کردند. اینقدر این ماجرا سرو صدا ایجاد کرد که تا مدت ها موج های منفی آن به سمت کشور می آمد. (3007060) (alef-11)
 
fatemeh
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۷:۱۶:۵۳
سلام هفته قبل به فرودگاه امام رفتم.
دستشوییها به طور عجیبی تمیز بود.من که اصلا ندیده بودم در ایران همچین دستشویی تمیزی باشه
.یک خانم مدام اطراف روشوییهارو با دستمال خشک میکرد
نبودن جای پارک در پارکینگها خیلی بد بود
الان یه فروشگاه تو تهران بری پارکینگها بسیار منظم و در دسترس
رایگان و دارای جای خای هستند ولی فرودگاه... (3007110) (alef-3)
 
سید صادق
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۷:۱۸:۳۲
برای پروازهایی که بعد از نصفه شب می‌رسن، تعداد افسرهای پلیسی که کنترل پاسپورت را انجام میدن بسیار بسیار کم هست. ما یک بار نزدیک ۲ ساعت منتظر مهمان خارجی مان شدیم. این فقط مایه نگرانی برای مهمان و میزبان است. (3007115) (alef-3)
 
امید
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۸:۵۱:۴۹
بنده فرودگاه دوبی، مسقط، بانکوک، استانبول را دیده ام به جرات می توانم بگویم بدترین و بی کیفیت ترین فرودگاه رو فرودگا ه امام خمینی داره واقعا چرا با مظهر آبروی یک کشور در بدو ورود مسافر به مملکت که بهترین امکانات را باید داشته باشد به این نحو برخورد می شود؟؟؟؟؟!!!!!!! (3007249) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۹:۰۲:۲۵
واقعا مطلب درستی است برای من که کم مسافرت میکنم هر بار در این فرودگاه مشکل پیش اومده که یاعث تاسف است یکبار که رسیدیم سرویسهای بهداشتی خراب و در حال تعمییر بود 1ماه پیش که از سفر برگشتیم همه ما را سوار یک اتوبوس کردن وقتی پیاده شدیم وارد سالن شدیم کسی نبود نمی دونستیم سمت چپ بریم یا راست و بعداز اون با دوتا کیف بزر گ اومدیم سوار اتوبوس بشیم بریم پارکینگ راننده گفت که طول میکشه پیاده برو اتوبوس رفته باید برگرده گفتم که تو حرکت کن گفت نمیشه ما رفتیم دروغ گفته بود اصلا اتوبوسی قبلا نرفته بود همین جا از مدیریت تقاضای رسیدگی دارم (3007265) (alef-11)
 
کارمند باانصاف
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۰:۱۹:۱۵
ضمن تقدیر ازهمه کسانی که نقد منصفانه میکنند. مدیریت فرودگاه که تازه فرودگاه راتحویل گرفته اند جناب اقای مهندس سیدی از مدیران توانمند وخوش ذوق وتحصیل کرده ومتخصص فرودگاههای کشور میباشد که در هر فرودگاهی خدمت کرده منشا تحول وخدمات فراوانی بوده وانشاا... باحمایت مسولان عالیه شرکت فرودگاهها ووزارت راه منشا خدمات ارزنده ای دراین فرودگاه خواهد بود (3007396) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۰:۲۱:۰۹
بی. کفایتی در کل مملکت موج نزنه (3007402) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۱:۳۱:۴۳
سلام دوستان ، زياد حرص نخوريد چون گوشي شنوا براي شنيدن حرفهاي بحق شما نيست ، مطمئن باشيد كه دوستان اداره كننده فرودگاه به اين نكات كاملن توجه دارن ولي چون نظام ارزيابي كارمندان فرودگاه درسطح فاميل بازي ، خيالشون راحته ، بقول نويسنده محترم راهروهاي وردي به سالن ترانزيت يا سالن چك پاسپورت بيشتر شبيه ديوارهاي محل هاي دور افتاده بيرون پايتخت ، واقعيت ها بيشمارن ولي چشمهاي بيدار نابينا، بنده خداها اون افرادي كه دفعه اولشون هست وارد ايران ميشن از داخل هواپيما ي نگاهي به دوروبر فرودگاه مي اندازن قبضه روح ميشن! (3007475) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۱:۴۰:۰۲
شما اگر فکر می کنید در ایران کاری برای گردشگری انجام شده، بروید یک سر به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که قاعدتاً باید متولی کار باشد. بپرسید آیا یک بروشور (فقط یک بروشور دو صفحه ای) برای معرفی ایران به انگلیسی دارند. من مدتها دنبال چنین بروشوری بودم. مطمئن شدم که وجود ندارد. (3007493) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۲۲:۱۹:۲۱
حاشيه نرويد يك كلمه عدم مديريت حرفه اي (3007554) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۰:۳۷:۵۴
وب سایت فرودگاه «بین المللی امام خمینی» صفحه انگلیسی ندارد! و اکثر قسمت ها فارسی هستند!!! این خودگ نمونه مدیریت فاجعه در این فرودگاه و البته آینه ای از مدیریت در یک کشور رانتی نفتی است. (3007796) (alef-2)
 
رحيم
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۱:۰۹:۱۶
انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام بسيار زيان اوربوده به خصوص پرواز به عراق
ادم صحنه هايى رو مى بينه كه واقعا اسفباره پهن كردن غذاى خانگى حامل زائر روى ميز وصندلى وسر كشيدن نوشابه خانواده با بطرى ابرويى براى ما در پيش چندتا توريست خارجى نذاشته اگر سكوت كنى خوتو مى خورى واگر حرف بزنى ميشه ضد بشر
زمان افتتاح فرودگاه كه باتير بار ولشگركشى سپاه همراه بود نبايد هم نتيجه اى جز اين داشته باشه
دراين بين يك سوال بزرگ هميشه بامنه وان اينكه ما چگونه اينجورى شديم بى نظم؛ بى ادب ؛شلخته ؛بدلباس ؛پرخاشگر ؛دله دزد؛ واقعا چه عاملى باعث شده اينقدر سقوط كنيم درحاليكه روز تا شب موعظه مى شويم (3007825) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۱:۵۶:۱۸
نوشته بسیار زیبائی بود ولی متاسفانه هیچ گوش شنوائی برای شنیدن وجود ندارد (3007868) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۷:۱۰:۳۷
در فرودگاه لندن روزانه میلیونها نفر جابجا میشوند ولی هیچ جا خبری از صف نیست! اما در تهران باید یک ساعت و گاهی بیشتر در صف کنترل گذرنامه برای خروج منتظ باشید و هنگام ورود دوباره صفهای طولانی و دعوا بر سر چرخ دستی و بازرسی های طولانی و سخت گیرانه گمرکی ها! از همه اینها بگذریم بجز هتلی که اخیرا افتتاح شد امکانات رفاهی ضعیف است و شباهت زیادی به یک فرودگاه بین المللی بزرگ ندارد. (3007965) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۷:۱۲:۳۴
وضع فرودگاه را با ترمینال جنوب مقایسه کنید (3007966) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۸:۴۱:۳۱
من با این که فرودگاه امام در حد یک ترمینال مسافربری اتوبوس هست کاملا موافقم و اینکه با این همه تفاسیر این همه هزینه و بیرون از شهر بردن ضرورت نداشت.
با این اوصاف وقتی با یه جایی مثل هند مقایسه میکنم که شلوغی ، کثیفی و تعفن یه مساله عادیه و در عین حال یکی از قطبهای گردشگری دنیا محسوب میشه برام مسجل میشه که اشکال ریشه ای تر از این حرفهاست . بله برادر. (3008034) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۰۹:۴۵:۳۷
حسن این فرودکاه


همه عیب ها را کفتید ولی کسی حسن مهم این فرودکاه را نکفت.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هرکس که حسن این فرودکاه را بکوید جایزه خوب از من دارد.!!!!!!!!

نه
نه
نه

جایزه:
پرداخت هزینه سفر دور دنیا
را بنده تقبل می کنم که بروند و از همه فرودکاه های درجه یک جهان بازدید کنند و مقایسه کنند .


فقط یک راهنمایی می کنم
این حسن ربطی به مدیر این فرودکاه ندارد. (3008109) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۴:۴۳:۲۰
سلام اینجانب عدم نظافت و سوی مدیریت را در فرودگاه امام را به صورت مادبانه به اطلاع مدیر فرودگاه رساندم و ایشان در کمال بی ادبی پاسخ داد من تشخیص میدهم نیاز به نظافت دارد یا خیر و فکر میکنم عدم استفاده از مدیران لایق مشکل اصلی کشور میباشد (3008822) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۵:۵۵:۵۹
سلام. من معمولا سالی چند بار سفر به خارج از ایران دارم که بصورت عادت برای اینکه چای پارک پیدا کنم جدا از پرداخت هزینه های پارکینگ، ناچارم به راهنمای پارکینگ (بستگی به زمان) بین 10 تا 20 هزار تومان بدهم تا جای پارک ماشین بمن نشان بدهد.
لازم است بگویم که داخل پارکینگ فرودگاه راهنماهای پارکینگ قسمتهایی را مانع گذاشته اند که براساس مبلغ نقدی که دریافت میکنند اجازه پارک ماشین بدهند (3008987) (alef-11)
 
س.م
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۰۶:۱۰:۲۵
سلام
طرح موضوع حاضر بسیار مفید و بجاست. پیشنهاد میکنم الف این کاستی ها وکم کاریها رو هر روز مطرح کنه تا همه در خصوص زوایای پیدا و پنهان آن اظهار نظر کنند. انضافا از لحاظ فرهنگی و اخلاقی چه در سطح شهروندان عادی وچه در سطح مدیران از اشتانداردهای جهانی خیلی فاصله گرفته ایم که نتیجه اش شده است شرایط فعلی مملکتمون به خصوص در مکانهای عمومی.فرودگاه امام که به مدت 2 سال در آنجا پیمانکار بوده ام بشدت از مشکل مدیریتی رنج میبرد و از... لازم برای اداره آن فاصله دارد. (3010184) (alef-11)
 
پیمان
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۰۸:۱۲:۰۸
مثل اینکه فراموش کرده اید که اول قراردادبهره برداری از این فرودگاه با یک شرکت ترکیه ای بسته شده بود که همان شبه دولتی های معروف با بستن باند و کارشکنی باعث لغو این قرارداد شدند و خودشان پیمانکاری را به عهده گرفتند و نتیجه هم مثل همیشه وضعیت فعلی است. (3010243) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۶:۱۹:۵۱
دو سه ماه پیش از فرودگاه امام خمینی به اروپا پرواز داشتم. هنگامی که بارم را ابتدای ورود به فرودگاه زیر دستگاه گذاشتم دو نفر کارگر آنجا ایستاده بودند و یکی به من گفت انعام ما یادت نرود. من بار کمی داشتم و همه کاررا خودم انجام داده بودم و به همین جهت اهمیتی ندادم. ایشان هم یک پشت پا به من انداخت که چیزی نمانده بود زمین بخورم. فارغ از اینکه این رفتار با یک پیرمرد 65 ساله بسیار زشت و در عین حال غریب بود، وضع از این هم بدتر شد. هنگامی که از زیر چارچوب الکترونیکی رد می شدم تا بازرسی بدنی شوم دیدم که همان کارگر اشاره ای به کسی که پشت دستگاه چمدانها بود کرد. به محض اینکه چمدان را برداشتم آن مأمور به من گفت چمدانت را بازکن. منهم بازکردم. نگاهی کرد و چیز خاصی ندید و اشاره به یک بسته عسل کرد. گفت این چیست گفتم عسل. گفت خروج عسل ممنوع است. گفتم از کی؟ گفت ممنوع است. گفتم بسیار خوب بردارید. دوباره نگاهی به من کرد و بدون اینکه عسل را بردارد گفت چمدان را ببند. منهم بستم و رفتم. معلوم شد که از ابتدا قصدش اذیت کردن بود. شما امکان ندارد این رفتاررا در هیچ فرودگاه یا ترمینالی در هیچ جای دنیا ببینید (البته من به کشورهای بسیار عقب افتاده و از هم پاشیده مسافرت نکرده ام). ولی کشورهای زیادی خواه در اطراف ایران مانند دوبی و ترکیه و آذربایجان و خواه در اروپا و امریکای شمالی و غیره مسافرت کرده ام.
ما به بد خلقی مأمورین هواپیمایی و نگاههای ترسناک مامورین کنترل گذرنامه عادت کرده بودیم. ولی این مورد بسیار عجیب بود. مطلب این است که آنها می دانند مسافر اعتراض نخواهد کرد و حتی اگر شاهدی باشد به مقامات بالاتر نخواهند رفت زیرا به احتمال قریب به یقین وضع بدتر شده و دست کم او و شاهد بیچاره از مسافرت خود بازخواهد ماند. نمی دانم چاره این کار چیست. در کوتاه مدت شاید بازرسی های مخفی مدام چاره ساز باشد. ولی این کار برهه ای است. صندوق شکایات فوری هم فکر بدی نیست. یعنی همه کارکنان باید نامشان بطور برجسته روی لباسشان باشد تا مسافر بتواند با ذکر نام شکایت خودرا بطور ناشناس در صندوق بیندازد. هرگاه از یک نفر شکایات زیاد و مشابه دیده شد، آنگاه مقامات فرودگاه با او برخورد کنند. نصب دوربین های کنترل که شکایات را با آن بتوان چک کرد نیز فکر بدی نیست. به هر صورت امیدی به راه حل های ریشه ای و همیشگی نیست و چاره ای جز اینگونه راه حل ها دیده نمی شود. (3011170) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۶:۴۶
خندهدار این است که تو مجله پرواز ده فرودگاه زیبا دنیا را نام برده بود و دهمین فرودگاه هم اگه گفتی چی بود؟همین فرودگاه امام.تو دنیا فوق لیسانس مدیریت فرودگاه وجود داره از رشته های مدیریت.اما اینجا مدیران فرودگاه مدرک ........ دارن (3014336) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.