توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 360921
اعتراض دانشجویان به ساخت یک مجتمع مسکونی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۶
امروز در حالی که تعدادی از ساکنین مجتمع خوابگاهی متأهلین دانشگاه تهران در صدد بودند تا با هدف اعتراض به آلودگی صوتی و آسیب به پارکینگ اتومبیل هایشان با رئیس مجتمع در حال تأسیس باغ بهشت دیدار کنند، از سوی کارکنان این مجتمع با انواع توهین و تهدید به ضرب و شتم در صورت ادامه اعتراض روبه رو شدند.

به گزارش «تابناک» عصر روز پنجشنبه گروهی از دانشجویان خوابگاه متأهلین شهید مطهری دانشگاه تهران در حالی که از آلودگی صوتی شدید و تخریب پارکینگ اتومبیل هایشان توسط پیمانکاران مجتمع های مسکونی باغ بهشت شاکی بودند، تصمیم گرفتند تا با مراجعه به رئیس این مجتمع ها اعتراض خود را اعلام کنند.

در این بین نگهبانان و کارکنان این مجتمع ها «مجموعه باغ بهشت» نه تنها اجازه دیدار دانشجویان با رئیس خود را ندادند بلکه با انواع توهین و حرف های رکیک با آنها برخورد کردند و در ادامه نیز برای منصرف کردن دانشجویان از ادامه اعتراض به اقدام فیزیکی و استفاده از باتوم متوسل شدند.

ادامه ماجرا حاکی از آن است که با پیوستن برخی دیگر از اهالی منطقه ۲۴ متری سعادت آباد تهران که آنها نیز از آلودگی صوتی ایجاد شده شاکی بودند پای پلیس ۱۱۰ نیز به ماجرا کشیده شد و اعتراضات ادامه یافت.

نگهبانان و کارکنانی که پیش از این با توهین و تهدید به ضرب و شتم اجازه دیدار دانشجویان با رئیس خود را نداده بودند، با ورد پلیس ۱۱۰ مجبور به این کار شدند و رئیس و مسئول ناظر در میان معترضان حاضر شد.

یکی از دانشجویان معترض به «تابناک» گفت: «مسئولین این پروژه با بی انصافی تمام در حال انجام کار خود هستند و اصلاً مراعات حال ساکنین منطقه را نمی کنند. جدا از آلودگی صوتی که ناشی از تردد ماشین آلات سنگین و فعالیت دستگاه های عمرانی است، امروز آنها با بولدوزر به جان خیابان هم افتادند و به ماشین های ما آسیب وارد کردند. وقتی خواستیم به نشانه اعتراض با رئیس مجتمع صحبت کنیم، کارکنان و نگهبانان با ابتدا به ما توهین کردند و وقتی دیدند ما تأکید داریم ما رئیسشان صحبت کنیم برای فراری دادن ما از اقدام فیزیکی هل دادن و تهدید به زدن با باتوم استفاده کردند. اگر مأموران نیروی انتظامی نیامده بودند معلوم نبود آنها چند نفر ما را می زدند.»

یکی دیگر از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه تهران که در مجتمع متأهلین شهید مطهری این دانشگاه ساکن است نیز به «تابناک» گفت: « مأموران نیروی انتظامی به ما می گویند ما هم از دست مسئولین مجتمع باغ بهشت خسته شده ایم ولی شما اگر شکایت هم کنید چون این ها پشتشان گرم است شکایت شما به جایی نمی رسد و فقط وقتتان را تلف می کنید.»

گفتنی است پروژه مسکونی باغ بهشت در زمینی به مساحت ۹ هکتار متعلق در منطقه سعادت آباد تهران در حال ساخت است. این مجتمع با ۱۴ بلوک ۱۲ طبقه ای و زیربنای ۲۷۶۰۰۰مترمربع بزرگترین پروژه مسکونی در حال ساخت در کشور است.

پیش از این نیز بارها دانشجویان ساکن در همسایگی این مجتمع و سایر اهالی منطقه به روند ساخت این مجتمع که منجر به از بین رفتن پوشش گیاهی و حیات زندگی بسیاری از پرندگان کم یاب همراه با آلودگی صوتی و هوایی شدید همراه است شده بودند که اعتراضاتشان راه به جایی نبرد.
کلمات کلیدی : خوابگاه دانشگاه تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.