توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442380
آماده باش امنیتی در مرز عراق و کویت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۱
به گزارش ایرنا به نقل از الرای در پی افزایش تظاهرات و اعتراضات مردمی روز جمعه گذشته در شهر بصره عراق و محکوم کردن واگذاری منطقه ' خور عبدالله ' به کویت، نمایندگان مجلس الامه این کشور خواستار تشدید اقدامات امنیتی و ایجاد آمادگی لازم در مرز با عراق شدند.
 
به نوشته الرای، منابع دولتی کویت ضمن کم اهمیت دانستن تظاهرات اخیر بصره، نیازی به اعلام آماده باش در شرایط کنونی ندیدند.
 
این در حالی است که خالد الجارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت بار دیگر تسلط کویت بر منطقه ' خور عبدالله ' را خلاف واقع دانست.
 
این روزنامه کویتی به نقل از منابع امنیتی می نویسد : احتیاط و هشیاری در مرز با عراق همیشه برقرار بوده و طبیعت این مرز چنین وضعیتی را ایجاب می کند و نیازی به اعلام حالت فوق العاده نیروهای نظامی در شرایط کنونی نیست، زیرا این یک مساله داخلی عراق است و با توجه به فاصله آن با مرز های دو کشور خطری ایجاد نمی کند.
 
این منبع افزود: وضعیت مرزی در طول شبانه روز تحت کنترل و مراقبت قرار دارد و دوربین های الکترونیکی و شناسایی بدون وقفه به کار خود ادامه می دهند.
 
وی از همکاری امنیتی بلندپایه با مقامات عراقی در زمینه تامین امنیت مرزها خبر داد و افزود تا لحظه خبر هیچ تجاوز یا تهدیدی برای مرز کویت به ثبت نرسیده است.
 
از سوی دیگر نمایندگان پارلمان کویت ضمن تاکید بر اتخاذ اقدامات پیشگیرانه و ضرورت آمادگی با حرکت های غیر منتظره از سوی عراق، خواستار احضار سفیر عراق به وزارت خارجه و تقدیم مراتب اعتراض به این کشور و تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون امور دفاعی و انتظامی پارلمان با فرماندهان وزارت خانه های دفاع و کشور جهت ارزیابی و بررسی اقدامات مناسب شدند.
کلمات کلیدی : آماده باش امنیتی، مرز عراق و کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.