نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482485
موگرینی: سیاست ما و تعهد ما برای اجرای برجام ادامه خواهد داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) در اجلاس اسلو فروم 2017 در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات ترامپ در خصوص برجام با بیان اینکه ما مشارکت بسیار قوی با آمریکا داریم ولی در سیاست‌هایمان نیز دارای اختلافاتی هستیم، اظهار داشت: یکی از این اختلافات این است که ما خواستار نقش سازمان ملل هستیم و از آن حمایت کرده و تلاش می‌کنیم اروپا را به یک همکار قابل قبول بین‌المللی تبدیل کنیم.

به گزارش فارس، وی افزود: ما دنبال رفیق نیستیم بلکه دنبال شریک نیز هستیم و به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای همه هستیم و الان رهبری را برای حل مشکلات منطقه‌ای و کمک‌های انساندوستانه به دست گرفتیم.

موگرینی اظهار داشت: همانطور که روز گذشته نیز به آقای ظریف عنوان کردم ما به برجام پایبندیم و به همکاری با ایران در این زمینه ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: در ششمین گزارش آژانس آمد که ایران به برجام پایبند است و کسانی که شکاک بودند و تلاش کردند که این توافق حاصل  نشود برایشان ثابت شد که اشتباه می‌کردند.

موگرینی گفت: مطمئن هستم که دولت جدید آمریکا تصمیم عاقلانه‌ای می‌گیرد. اتحادیه اروپا تضمین می‌کند که توافق هسته‌ای با ایران تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه همه ما به این توافق پایبند هستیم، اظهار داشت: این توافق متعلق به یک کشور نیست و متعلق به جامعه جهانی است و تا زمانی که مربوط به اتحادیه اروپا باشد ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که مطمئن شویم توافق در حال اجرا است.
 
کلمات کلیدی : ظریف، جان کری، موگرینی، برجام
 
ناشناس
Estonia
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۷:۱۵:۰۱
موگرینی خیلی مردتراز بسیاری از سیاستمداران غربی ورییس جمهور آمریکاست (4424896) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.