توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400584
انواع طلا چقدر کاهش یافت؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
بازار طلا در هفته گذشته با بیشترین افت قیمت همراه شد؛ به طوری که هر اونس طلای جهانی ۵۵ دلار، هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۳۵۰۰ تومان و هر مثقال طلا ۱۵ هزار تومان در این دوره زمانی کاهش قیمت داشت.

به گزارش ایسنا، نرخ طلا در روزهای اخیر با در بازارهای داخلی و خارجی با افت قابل ملاحظه ای همراه شده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در اوایل هفته گذشته حدود ۱۱۳ هزار تومان در بازار عرضه شد اما از اواسط هفته قبل روند نزولی طی کرد. این نوع طلا در روزهای بعد به حدود ۱۱۰ هزار تومان رسید و در شروع هفته جاری نرخ آن با ادامه حرکت کاهشی به حدود ۱۰۹ هزار تومان رسید تا در مجموع هر گرم طلای ۱۸ عیار از هفته گذشته تاکنون حدود ۳۵۰۰ تومان کاهش قیمت را پشت سر گذاشته باشد.

همچنین هر مثقال طلا در این بازه زمان حدود ۱۵ هزار تومان با افت قیمت مواجه شد. این نوع طلا در ابتدای هفته گذشته ۴۹۰ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار آزاد عرضه شد و در ادامه به ۴۷۵ هزار تومان رسید. در ابتدای این هفته نیز تا حدودی افزایشی شد و به نرخ ۴۷۷ هزار و ۳۰۰ تومان در بازار روز گذشته رسید.

اما هر اونس جهانی طلا در حدود یک هفته اخیر حدود ۵۵ دلار افت قیمت را پشت‌سر گذاشته است. اونس جهانی طلا در ابتدای هفته قبل با نرخ حدود ۱۳۱۳ دلار عرضه شد. در روزهای بعد به ۱۲۶۸ دلار کاهش یافت و در هفته جاری در بازار روز گذشته با ادامه کاهش این روند به حدود ۱۲۵۸ دلار رسید.

 علت کاهش شدید قیمت طلای جهانی در روزهای گذشته بالا رفتن ارزش سهام و نرخ برابری دلار و نیز افزایش میزان عرضه در بازارهای جهانی عنوان شده است.

همچنین طبق نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان و سرمایه‌گذاران بازار جهانی طلا انتظار دارند این فلز ارزشمند پس از متحمل شدن بیش از پنج درصد کاهش در هفته گذشته و سقوط به پایین مرز ۱۳۰۰ دلار، در هفته جاری بهبود پیدا کند.

در این نظرسنجی که برای هفته جاری، ۱۸ تحلیلگر و معامله گر شرکت کردند، از میان آنها ۱۴ نفر یا ۷۸ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۷ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش بینی کردند.در این بین، تحلیلگران گولدمن ساش در گزارش جدیدی با اشاره به اینکه واکنش قیمت طلا به احتمال افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بیش از حد شدید بوده است، اعلام کردند اگر قیمت هر اونس طلا به پایین ۱۲۵۰ دلار سقوط کند، یک فرصت خرید استراتژیک ایجاد خواهد شد
 
کلمات کلیدی : بازار طلا+قیمت طلا+قیمت سکه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.