توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418189
رایزنی برای پرواز مستقیم تهران-بارسلون
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۲
نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا گفت: درحال رایزنی هستیم که پرواز مستقیم تهران_مادرید و تهران_ بارسلون تا تابستان سال ۹۶ توسط یکی از ایرلاین‌های ایرانی انجام شود.

به گزارش مهر، محمد محمدی‌راد که سال گذشته حکم نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا را از رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی دریافت کرد درباره فعالیت‌های خود در این حوزه گفت: از مدت‌ها پیش از صدور این حکم، این نمایندگی را در اختیار داشتم. ما نماینده افتخاری کانون اتومبیلرانی هستیم و انتظار زیادی برای حمایت از طرف کانون نداریم. در اسپانیا شرکتی در حوزه خدمات سفر و مشاوره بازرگانی دارم و از حدود ۷ سال پیش عضو اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا و رئیس کمیسیون گردشگری آن نیز بوده‌ام.

محمدی‌راد درباره برگزاری نمایشگاه فیتور اسپانیا که هر ساله اواخر ژانویه برگزار می‌شود نیز گفت: چندین سال است که ایران در این نمایشگاه شرکت می‌کند و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز غرفه ایران را در اختیار گرفته است. اما امسال نسبت به سال‌های گذشته ایران حضور پررنگ‌تری خواهد داشت.

وی افزود: سال گذشته شب ایرانی با حضور مقامات گردشگری اسپانیا و ایران برگزار شد و امسال نیز غرفه ایران ۳۲۰ متر خواهد بود درحالی که سال گذشته این غرفه ۳۰۰ متر مربع مساحت داشت. هنوز ثبت نام‌ها برای حضور در نمایشگاه امسال فیتور انجام نشده است اما سال گذشته ۲۰ آژانس مسافرتی از ایران در نمایشگاه شرکت کردند.

نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا بیان کرد: درحال رایزنی هستیم که پرواز مستقیم تهران_مادرید و یا تهران_ بارسلون تا تابستان سال ۹۶ توسط یکی از ایرلاین‌های ایرانی انجام شود. به این ترتیب شهر بارسلون که تا به حال هیچ پروازی از تهران نداشته دو پرواز از ایران به صورت مستقیم خواهد داشت با ایرباس ۳۴۰ که حدود ۲۶۰ نفر ظرفیت دارد بنابراین در هفته ۵۰۰ مسافر در این مسیر جابه جا می‌شود. در این راستا سعی شده تا پکیج‌های ایران را به آژانس‌های مختلف اسپانیا ارسال کنیم امیدواریم در سال جدید بتوانیم سفر به ایران را در کتاب سال اسپانیا وارد کنیم.

محمدی‌راد ادامه داد: بعد از برجام میزان سفر اسپانیایی‌ها به ایران دو برابر شده است اما مشکلی که وجود دارد در حوزه زیرساخت‌های گردشگری ایران است. ما ظرفیت جذب گردشگر را در برخی از ماه‌های سال نداریم چون هتل‌های ایران در برخی از شهرها به خصوص اصفهان و شیراز و تهران پر هستند. از زمان برجام شرایط و تصویر اشتباهی که از ایران وجود داشت، تغییر کرده است در اسپانیا ایران یک برند است و اسپانیایی‌ها تصور می‌کنند که این کشور برای فعالیت‌های اقتصادی یک مقصد جدید و خوب است. اما هنوز برای آنها ایران مقصد اصلی سفر نیست ولی می‌تواند یکی از مقاصد جدید باشد.

محمدی‌راد بیان کرد: هر ماه از اسپانیا یک هیات تجاری به ایران می‌آید و با ایرانی‌ها مذاکره می‌کنند با این وجود برای جذب سرمایه هنوز زود است به هر حال رایزنی هایی شده است و کارهایی را انجام داده‌اند مانند همکاری یک گروه هتلداری بزرگ اسپانیایی با یکی از هتل‌های شمال کشور.

وی درباره مشکلات سفر گردشگران ایرانی به اسپانیا نیز گفت: میزان سفر گردشگران ایرانی به این کشور زیاد است اما مشکلاتی نیز دارند از جمله اینکه هنوز پرواز مستقیم به این کشور وجود ندارد و صدور ویزا برای اسپانیا سخت است. چون محدودیت و بروکراسی اداری زیادی وجود دارد. اسپانیا تنها کشوری است که اعلام کرده متقاضی ویزا باید شخصا به سفارت در تهران مراجعه کرده و مدارک خود را به زبان اسپانیولی ترجمه کند. از طرفی مترجم‌های اسپانیولی کم هستند و زمانی که متقاضی زیاد باشد امکان پاسخگویی هم نیست. باید این موضوعات از طریق وزارت خارجه دو کشور بررسی شود تا روند صدور ویزا تسهیل شود.

محمدی‌راد گفت: اسپانیا حدود ۹ ماه دولت نداشت ما امیدواریم که وزارت خارجه ایران با روی کار آمدن دولت جدید اسپانیا تعامل کرده و مشکلات گردشگران را حل کند و موجب شود که احترام بیشتری به گردشگران ایرانی بگذارند.
 
کلمات کلیدی : گردشگری ایران + پرواز مستقیم تهران-بارسلون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.