توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479551
آلمان نیروهایش را از اینجرلیک به اردن منتقل می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۷
در پی مذاکرات نافرجام میان آلمان و ترکیه بر سر حق بازدید نمایندگان مجلس آلمان از پایگاه اینجرلیک، برلین در نظر دارد هرچه زودتر سربازان، هواپیماها و تجهیزات نظامی خود را از ترکیه به اردن منتقل کند.

به گزارش ایسنا، ارتش آلمان برنامه انتقال سربازان آلمانی و نیز هواپیماهای تجسسی "تورنادو" و هواپیمای سوخت‌رسان مستقر در پایگاه نظامی اینجرلیک به اردن را پیشاپیش به دقت برنامه‌ریزی کرده است. گفته می‌شود قراردادهایی در باره این انتقال به طور کامل آماده شده‌اند.

به گزارش سایت اشپیگل‌آنلاین، خانم اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان، پس از شکست مذاکرات میان زیگمار گابریل، معاون صدراعظم و وزیر خارجه آلمان، با مقامات ترکیه اعلام کرد که روز چهارشنبه دولت آلمان در جلسه کابینه این کشور نسبت به این انتقال تصمیم‌ قطعی خواهد گرفت.

وزیر دفاع آلمان در این باره گفت: ما روز چهارشنبه در جلسه دولت در این باره گفت‌وگو خواهیم کرد و تصمیم‌های لازم را در این باره خواهیم گرفت. او افزود، وزارت دفاع برای این اقدام از آمادگی کامل برخوردار است. گفته می‌شود که فرماندهی ارتش آلمان از هم پیمانان خود همانند آمریکا برای این انتقال تقاضای کمک کرده است. به گزارش هفته نامه آلمانی اشپیگل، دولت آمریکا قول همیاری در این باره را به ارتش آلمان داده است.

دولت آمریکا قرار است هواپیماهای عظیم باری سی – ۱۷ خود را برای این منظور در اختیار ارتش آلمان قرار دهد. محافل ارتش آلمان خبر دادند که به این ترتیب انتقال سربازان و هواپیماهای آلمان از پایگاه هوایی اینجرلیک در خاک ترکیه به اردن بسیار سریع انجام خواهد شد.

بسیاری از رهبران ائتلاف دولتی در آلمان به اشپیگل گفته‌اند که خواستار انجام هرچه سریع‌تر این انتقال هستند.

حدود ۲۶۰ سرباز آلمانی و شماری از هواپیماهای این کشور در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه مستقر هستند که در همکاری با ناتو و ائتلاف بین‌المللی ضد تروریستی برای مقابله با داعش در عملیات تجسسی و سوخت‌رسانی به جنگنده‌های نیروهای ائتلاف مشارکت دارند.
 
کلمات کلیدی : آلمان ، اینجرلیک ، اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.