توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284250
«عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده»؛ حمید اباذری، هیلا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۱
عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده
نوشته: حمید اباذری
ناشر: هیلا، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۲۰ صفحه، ۶۰۰۰ تومان

این کتاب را  فروشگاه اینترنتی شهر کتاب  تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل  اینجا کلیک کنید.

****

حمید اباذری به سال ۱۳۵۹ در اصفهان زاده شده است. پیش از این بیشتر به واسطه نوشتن داستانهایی برای کودکان و نوجوانان، به عنوان نویسنده‌ای برای این گروه سنی شناخته می‌شد. خائن دوجانبه (سروش ۱۳۹۱) هوشا در جست‌وجوی راز زیست گنبد (امیرکبیر ۱۳۹۲) و آرمان در جست‌وجوی دوست (چکه ۱۳۹۳) از جمله آثار نوشته شده توسط او برای کودکان و نوجوانان هستند.

در سال‌های اخیر اباذری با انتشار داستانهایی پراکنده در فضای مجازی نوشتن برای مخاطبان بزرگسال را نیز تجربه کرد و
سرانجام با انتشار مجموعه داستان «عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» در این حوزه رسما اعلام حضور کرد. اباذری هم اکنون در حال نوشتن رمانی برای این طیف از مخاطبان است.

«عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» از هشت داستان کوتاه با عناوین زیر تشکیل شده است: «آنا»، «تکیه‌ام سال‌هاست به کُنار است»، «بزک یا خودآرایی؛ یا واژه‌بسته بودن چه حال و هوایی دارد؟»، «حافظه اول؛ حافظه دوم»، «سونات اُرس»، «شطحیات عاشقانه مستعدترین مجرد قرن»، «عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» و «کودکانه». در آثار اباذری حال هوای جنوب و زندگی مردمان این خطه جایگاه بخصوصی دارد. داستانهای او به زبان اول شخص و به شکلی ساده و روان روایت می شوند که موجب راحتی ارتباط خواننده با آنهاست.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده»؛ حمید اباذری، هیلا