توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423750
سردار جزایری: بازگشت انگلیس جُک سال است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
معاون ستاد کل نیروهای مسلح حضور و تسلط دوباره انگلیس بر منطقه را جُک سال توصیف کرد و گفت: بریتانیای کبیر سال‌ها پیش مرده و خاکستر آن را هم باد با خود برده است.

به گزارش فارس، سردار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با شبکه العالم، حضور و تسلط دوباره انگلیس بر منطقه را «طنز سال» توصیف کرد و گفت: بریتانیای کبیر سال‌ها پیش مرده و خاکستر آن را هم باد با خود برده است.

جزایری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌هایی به دست آورده که می‌تواند در دوردست‌ها از خود و منافع مقاومت در منطقه دفاع کند.

معاون ستاد کل و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح همچنین با تأکید بر اینکه کارنامه دولت های برخاسته از دو حزب حاکم بر امریکا مملو از برافروختن جنگ های فراوان جنگ های فراوان، ویرانی های بی شمار، خونریزی های بسیار است گفت: ما توانمندی هایی را به وجود آورده ایم که می توانیم در دوردست ها از خودمان و منافع مقاومت در منطقه دفاع کنیم.

درباره آمریکا پیشداوری نمی‌کنیم
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تأکید کرد: درباره اقدامات آتی امریکا در ارتباط با منطقه و جمهوری اسلامی ایران نباید پیشداوری کرد، زیرا سابقه سیاست ها و اقدامات دو حزب حاکم بر امریکا به ویژه درباره منطقه حساس غرب آسیا، بیانگر مشابهت های فراوان است و هر کدام از آنها که در امریکا به قدرت رسیده اند، جنگ های فراوان، ویرانی های بی شمار، خونریزی های بسیار زیاد را در تاریخ ثبت کردند و مردم منطقه، دردهای بسیاری از دولت امریکا متحمل شده اند و به نظر می رسد این موضوع مبتنی بر ذات و نوع حاکمیت در ایالات متحده امریکا بوده است.

در دوردست‌ها از مقاومت دفاع می‌کنیم
سردار جزایری در پاسخ به دلیل اظهار نظر اخیر خود مبنی بر در تیررس بودن نیروهای امریکایی در منطقه برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران، دکترین و سیاست دفاعی ویژه ای دارد. واقعیت هایی وجود دارد که همگی باید به آن توجه کنند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی، امروز یک قدرت است و میان تعریفی که درباره قدرت ایران اسلامی با قدرت بیان شده از سوی سیستم های سلطه گر، تفاوت فراوان دارد. بنابراین ما دفاع لازم و اقدامات لازم با شرایط در منطقه را داریم و خوشبختانه ما در اندازه ای هستیم که می توانیم سناریوهای پیش بینی شده خودمان درباره تحولات آتی و تحولات جاری در زمان مقتضی عمل کنیم.

معاون ستاد کل گفت: بر این اساس، ما توانمندی هایی را به وجود آورده ایم که می توانیم در دوردست ها از خودمان و منافع مقاومت در منطقه دفاع کنیم که این جزو وظایف ذاتی انقلاب اسلامی و رسالت های انسانی ماست. رسالت انسانی ایجاب می کند که هر جا ظلمی واقع شد باید با آن برخورد کرد.

بازگشت انگلیس به منطقه، جُک سال است!
سردار جزایری درباره گمانه زنی ها پیرامون بازگشت انگلیس به منطقه گفت: از نظر ما نسبت به گذشته هیچ اتفاق جدیدی مشاهده نمی شود و بازگشت انگلیسی ها به منطقه به عنوان یک قدرت بیشتر به یک شوخی و طنز سال مشابهت دارد. گاهی انگلیسی ها خودشان را در قامت به اصطلاح "بریتانیای کبیر" می بینند. این در حالی است که بریتانیای کبیر سال هاست مرده است و خاکستر آن را هم باد برده است.

وی تأکید کرد: انگلیسی ها و اروپایی ها باید واقع نگر باشند و تحولات را به خوبی ببینند. مطمئن باشید که بصیرت افکار عمومی در منطقه دچار تغییرات بسیاری شده است و مردم اجازه نمی دهند انگلیسی ها یا سایرین بخواهند مجددا سلطه خودشان را بر منطقه بازیابند. البته متأسفانه ما در منطقه با برخی دولتهای وابسته و ارتجاعی مواجه هستیم که زمینه ساز حضور رژیم های سلطه در منطقه را فراهم می کنند. ولی امروزه شرایط مانند گذشته نیست و مردم منطقه قطعا اجازه نخواهند داد حضور بیگانگان در منطقه پایدار باشد.

حضور ایران، نافی سلطه گری در منطقه
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران و مقاومت منطقه هر گونه حضور سلطه گرانه را نفی می کند، اصولا کشورهای در حد و اندازه انگلستان و یا موارد مشابه نمی توانند ارزش افزوده ای در ارتباط با امنیت کشورهای منطقه داشته باشند و به همین دلیل نمی توانند پایدار باشند، امکان دارد دعوتی از سوی برخی از رژیم های وابسته و نوکر صفت آنان انجام شود اما این دعوت پایدار نخواهد بود.

تاکید ایران بر تامین گروهی امنیت منطقه
وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران با کمک سایر دوستان خود تلاش خواهد کرد امنیت منطقه را فراهم نماید، افزود: ما دست دوستی به طرف همه مردم منطقه دراز می کنیم و از آنان می خواهیم با یکدیگر امنیت گروهی کامل و همیشگی را برای این منطقه حساس و راهبردی فراهم آوریم. این به نفع همه جهان به خصوص به نفع تمام کشورهای منطقه است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد، ما در نیروهای مسلح یک مجموعه مانور و رزمایش داریم، البته جزو برنامه های سالانه و روتین ماست که به همین دلیل حسب شرایطی که از گذشته پیش بینی شده این رزمایش ها انجام می شود، رزمایش های مزبور در زمینه ها و عرصه های مختلف است، استراتژی ها و راهبردهای مختلف مورد بازبینی قرار می گیرد، در زمین اجرا و نقاط ضعف و قوت بررسی می شود. این از برنامه های همیشگی نیروهای مسلح ایران است.

شکست آمریکا با پیروزی عراق و سوریه بر تروریسم
وی گفت: هر پیروزی حتی کوچک در جبهه مربوط به دولت و مردم سوریه و عراق، در جنگ با تروریسم و سربازان نیابتی آمریکا تحقق بیابد یک شکست برای آمریکا و اذنابش است اعم از کوچک و بزرگ ، آمریکا با گسیل گروه ها تروریستی با کمک برخی از کشورهای منطقه کوشید نظام سوریه را سرنگون و عراق را تجزیه کند، اگر نظام سوریه را نتوانند سرنگون کنند می کوشند آن را تجزیه کنند. در یک همکاری گروهی منطقه ای آمریکا و هم پیمانانش و برخی از کشورهای اروپایی کوشیدند این طرح و نقشه را پیاده کنند. این طرح در راستای همان طرح خاورمیانه بزرگ است.

قرار بود نقشه تجزیه سوریه در حلب شکل بگیرد
سردار جزایری افزود: 5 سال از این قضیه گذشته و نظام سوریه نه تنها سرنگون نشده و نه تنها اجازه تجزیه کشورش را نداده بلکه نظام، مردم، ارتش و بسیج مردمی سوریه تلاش بی وقفه ای را برای مقابله و مبارزه با تروریست ها و در واقع سربازان اجاره ای آمریکا انجام می دهند. میدان سوریه نشان دهنده تحولات و موفقیت های بسیار زیادی است که توسط نظام و ارتش سوریه حاصل شده است که نمونه آن حلب است، همان جایی که قرار بود نقشه تجزیه کشور سوریه از آنجا شکل گیرد و در آنجا حکومت جدیدی ایجاد شود، اما این اتفاق، نیفتاده است، رزمندگان سوری و مقاومت منطقه در حال اخراج آخرین سربازان اجاره ای آمریکا هستند، البته این به آن معنی نیست که دشمن از حیله گری دست برداشته است.

وی گفت: کشورهایی مانند آمریکا، ترکیه، عربستان، انگلستان، می کوشند با افزودن طول و گستره جنگ منویات بسیار خبیثانه خود را پیاده کنند، وزیر امور خارجه انگلستان گفت، «پیروزی هایی که نظام سوریه در حلب کسب نموده است، موقتی بوده و خاکستر خواهد شد»! این قبیل اظهارات فقط بوی جنگ طلبی، تروریسم و خشونت می دهد.

هشدار به اتحادیه اروپا
سردار جزایری افزود: جامعه جهانی باید به این موضوع توجه نماید که چه طرف هایی آتش بیار معرکه هستند، چه کسانی تروریسم را ترویج می دهند، این تروریسم روزی گریبانگیر آنان خواهد شد، سال های قبل نیز این مساله را پیش بینی کرده و مخصوصا به اروپایی ها هشدار داده و گفته بودیم که شما که از تروریست ها حمایت می کنید، روزی برخواهند گشت و برای شما مزاحمت های جدی ایجاد خواهند کرد، سال های گذشته همه شاهد این موارد بودند، تردید نداشته باشید در آینده وقتی که مقاومت سوریه و عراق به نتیجه برسد و تروریست ها از این دو کشور اخراج شوند که خواهند شد، این تروریست ها در کشورهای حامی خودشان سر ریز خواهند شد و آن موقع مقابله با آنان برای این کشورها و نظام ها دیگر دیر خواهد بود.   

آمریکا به دنبال سیاست سرزمین سوخته در سوریه
معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مجموعه دولتهایی که علیه سوریه و مقاومت منطقه در حال جنگ هستند تلاش می کنند جبهه ها را مرتب گسترده کنند که البته گسترش جبهه ها اولین صدمه اش برای غیر نظامیان، مردم و زیرساختهای سوریه خواهد بود البته آمریکا تلاش می کند سرزمین سوخته را بار دیگر در سوریه به نمایش بگذارد.

سردار جزایری با بیان این که در جنگ ها معمولا شکست و پیروزی هست و ممکن است جایی تصرف و مجددا ازدست دشمن خارج شود، خاطرنشان کرد: در مجموع دولت و رزمندگان هم پیمان سوریه پیشرفت های بسیار خوبی کسب کرده اند و برخی مناطق هم در حال دست به دست شدن است اما روند مبارزه بیانگر پیروزی رزمندگان سوری است.

دست و پا زدن دشمن در برابر مقاومت
وی گفت: آنچه که شما امروز در صحنه بزرگ سوریه مشاهده می کنید در واقع دست و پا زدن های جبهه خصم در برابر مقاومت است و در آینده پیروزی قاطع از آنِ دولت و مردم سوریه خواهد بود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نگاه آمریکایی ها و دشمنان سوریه در مورد حلب و ایجاد دولت جدید، نقطه تجزیه سوریه است که تا حدود زیادی در باره موصل هم صدق می کند به همین دلیل اقدام دولت و نیروهای مردمی عراق و حشدالشعبی و پیروزی عراق در زمینه بیرون راندن دشمن و تروریستهای بیگانه از موصل برای امریکائیها که طراح بزرگ این خضومتهاست، بسیار اقدام دردناکی به شمار می آید.

سربازان اجاره ای؛ عمق خباثت آمریکا در عراق
سردار جزایری خاطرنشان کرد: شواهد و قرائن بیانگر موفقیت ها و پیروزی های  دولت و مردم عراق است، دولت و مردم عراق متوجه عمق خباثتی که درباره کشورشان توسط تروریستها و بهتر بگویم سربازان اجاره ای امریکا در حال اجراست، پی برده اند، آنها به خوبی متوجه شدند که دشمن به دنبال سرنگونی، نابودی و یا تجزیه  کشور بزرگ عراق است.

تجزیه عراق و سوریه به زیان منطقه است
وی گفت: بدیهی است که مردم عراق، مقاومت منطقه و دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه تجزیه را درعراق نخواهند داد و هرگونه تجزیه چه درسوریه چه در عراق و در هرکجا، قطعا در میان مدت و دراز مدت به ضرر امنیت منطقه خواهد بود، تصور قطعی ما بر این است که نقشه دشمن، نقش بر آب خواهد شد.

ترکیه به ترفند آمریکا پی برد
سردار جزایری افزود: آمریکا داشت درمنطقه درباره ترک ها اقدامی می کرد که نتیجه آن غیر مستقیم به نوعی تجزیه در عراق یا سوریه به حساب می آمد، دولت ترکیه متوجه ترفند آمریکایی ها دراین زمینه شد و اقدام نظامی انجام داد.

وی گفت: ما هر دو اقدام را به شکل قاطع محکوم و تاکید می کنیم که دولت و نظامیان ترکیه یا هر کشور دیگری نمی توانند در سوریه یا در عراق حضور پیدا کنند ممکن است مانند تروریستها حضور موقتی داشته باشند ولی قطعا در دراز مدت حضور آنان تحمل نخواهد شد.
 
کلمات کلیدی : شورای همکاری خلیج فارس+بحرین+ ترزا می
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.