توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478750
دزدان هالیوودی سرقت پول پای میز محاکمه
بخش حوادث الف، 13 خرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
دو مامور محافظ که با همدستی چهار سارق طی نقشه‌ای هالیوودی به خودروی حمل پول بانک پاسارگارد دستبرد زده بودند، بزودی محاکمه خواهند شد.


به گزارش جام جم آنلاین، دو مامور محافظ که با همدستی چهار سارق طی نقشه‌ای هالیوودی به خودروی حمل پول بانک پاسارگارد دستبرد زده بودند، بزودی محاکمه خواهند شد.

اعضای این باند شش نفره که دو نفر از آنها از ماموران محافظ بانک پاسارگارد بودند، یک ماه بود که نقشه دستبرد به خودرو حمل پول را طراحی کرده بودند و منتظر فرصتی برای اجرای آن بودند. آنها چند بار صحنه دزدی را بازسازی کردند. حتی مسیر خودرو حمل پول را بازبینی و محلی را که هیچ دوربینی نداشت برای اجرای نقشه خود انتخاب کردند.
 
سرانجام طبق نقشه ساعت 7 و 47 دقیقه پنجمین روز اسفند سال گذشته زمانی که سوار دو دستگاه خودرو پراید سرقتی بودند، سد راه خودرو حمل پول شدند. چهار سرنشین خودرو را پیاده کردند. برای ترساندن آنها تیر هوایی شلیک کردند. سارقان نقابدار در ادامه خودرو حمل پول را که 900 میلیون تومان پول و تراول چک داخل آن بود دزدیدند و متواری شدند. با وقوع این دستبرد هالیوودی آنها تحت‌تعقیب پلیس پایتخت قرار گرفتند.
 
در ادامه تحقیقات ماموران متوجه شدند یکی از ماموران محافظ خودرو حمل پول در روز سرقت مرخصی بوده که به او ظنین شدند. او بازداشت شد و در تحقیقات پلیسی و بازجویی‌‌ها اعتراف کرد این دزدی مسلحانه را با همدستی پنج نفر دیگر انجام داده است. با اعتراف سرکرده باند، همدستانش نیز یکی پس از دیگری در شهرهای اسلامشهر لاهیجان، تهران و مشهد بازداشت شدند.

با تحقیق از اعضای این باند معلوم شد آنها به قصد یکشبه پولدار شدن به این دزدی مسلحانه دست زده‌اند.

متهمان پس از بازسازی صحنه سرقت روانه زندان شدند. چند روز پیش در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه سرقت تهران آخرین دفاع از آنها اخذ شد. برای پنج نفر از متهمان به اتهام مشارکت در دستبرد مسلحانه به خودروی حمل پول و نفر دیگر به اتهام پنهان کردن ادله جرم و همدستی با آنها صدور جلب دادرسی صادر شد.

پرونده آنها برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده است و متهمان بزودی پای میز محاکمه می‌نشینند.
 
 
کلمات کلیدی : سرقت+خودروی حمل پول
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.