توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444874
پیام تبریک رییس‌جمهور ونزوئلا به رهبری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
رئیس جمهور بولیواری ونزوئلا، از طرف دولت و ملت این کشور فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور و هیات دولت و همچنین مردم ایران تبریک و تهنیت گفت .

به گزارش ایسنا، در پیام تبریک وزارت خارجه ونزوئلا آمده است :نیکولاس مادورو موروس، رئیس جمهور بولیواری ونزوئلا از طرف دولت و ملت این کشور سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به  آیت الله علی خامنه ای ،حسن روحانی رئیس جمهور و هیئت دولت و همچنین مردم بزرگوار ایران تبریک و تهنیت می گوید .

این روز تاریخی یادآور قیام مردمی که در سال ۷۹ ۱۹میلادی به نظام پادشاهی در این کشور پایان داد . قیامی که به نمادی انقلابی برای همه ملت هایی که برای آزادی ، حاکمیت و استقلال در برابر تعرضات امپریالیسم مبارزه می کنند، تبدیل شد.

فرمانده هوگو چاوز، روابط راهبردی و برادرانه ای را با ایران برقرار کرد که این روابط از سوی نیکولاس مادورو با توسعه روابط دوجانبه و همکاری مشترک در صحنه بین الملل که این همکاری به وزنه ای در برابر قدرت های امپریالیست هژمونیک تبدیل شده ، مستحکم تر شد.

ونزوئلا و ایران شریک هم در اوپک بوده و هر دو  عضو جنبش نم می باشند و در خصوص اصول چندجانبه گرایی ،حقوق بین الملل و مخالفت با یکجانبه گرایی که حاکمیت کشورها را تهدید می کند ، هم نظر  هستند .

 ونزوئلا در کنار ملت ایران این روز تاریخی را جشن می گیرد و تهدیدات جهانی علیه اصول و ارزش های اسلامی را رد می کند و بر آمادگی خود برای ترویج گفتگوی محترمانه بین تمدن ها تاکید می کند .

 ونزوئلا بر اراده خود برای تحکیم پیوندهایی که روابط برادرانه را میان ملت های مستقل تقویت می کنند ،تاکید  کرده  و تعهد و اراده راسخ خود را برای تقویت همکاری ها با  ایران به منظور ایجاد جهانی چند قطبی ،چند جانبه و عدالت گستر و مملو از صلح در جهت منافع ملت ها تجدید می نماید.
 
کلمات کلیدی : پیام تبریک+نیکولاس مادورو +رهبر انقلاب+پیروزی انقلاب اسلامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.