توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462820
آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست‌جمهوی توسط شورای نگهبان
بخش سیاسی الف، ۲۷ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
پرونده ثبت نام کاندیداها عصر دیروز به پایان رسید و از امروز هیاتهای رسیدگی به صلاحیت ها کار خود را آغاز می کنند. علیرغم کثرت کاندیدها که شمار آنها به 1600 نفر رسید اما شورای نگهبان کار دشواری ندارد زیرا در میان کاندیداها افرادی معدودی شرایط«رجال» را دارا هستند.

طبق گفته مقام ارشد ستاد انتخابات هشتم اردیبهشت ماه نظر شورای نگهبان در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام می‌شود و از آن لحظه تبلیغات کاندیداها به مدت بیست روز استارت می خورد

ایران آنلاین /یس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که مجموع ثبت‌نام شده ها برای حضور در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۱۶۳۶ رسید.

احمدی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور ضمن اعلام این خبر گفت:‌ از این تعداد ۱۳۷ نفر خانم و ۱۴۹۹ نفر آقا هستند. جوان ترین ثبت‌نام کننده ۱۸ سال و مسن ترین ۹۲ سال دارد.

وی افزود:‌ از مجموع ثبت‌نام کنندگان ۱۳۷ نفر سابقه ایثارگری داشته و فراوانی سنی زیر ۳۰ سال ، ۲۳۶ نفر است.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: امروز در پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام کاندیداها ۵۹۰ نفر نام نویسی کردند.

احمدی یادآور شد: در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۶ نفر داوطلب داشتیم که در این دوره ۹۵۶ نفر بیشتر شده است و ما خوشحالیم که بخشی از جامعه احساس مسئولیت کردند.

وی تاکید کرد:‌ هشتم اردیبهشت ماه نظر شورای نگهبان در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام می‌شود و تبلیغات به مدت بیست روز آزاد است و همه عزیزان و طرفدارانشان خواهش می کنیم که قانون را رعایت کنند.

احمدی همچنین گفت: تبلیغات انتخابات میان دوره‌ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا  از ٢١ تا ٢٧ اردیبهشت ماه به مدت ٧ روز خواهد بود.وی درباره تجمع طرفداران یکی از کاندیداها مقابل درب وزارت کشور که با شعارهایی همراه و باعث مسدود شدن خیابان شده بود نیز اظهار کرد: دستور دادم تا کمیته امنیت وزارت کشور این موضوع را بررسی کند./
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 +انتخابات ریاست جمهوری+ بررسی صلاحیت + داوطلبان ریاست‌جمهوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.