توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431824
هشدار ارتش چین به جنگنده‌ ژاپنی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲
ارتش جمهوری خلق چین اخیرا فیلمی را به نمایش گذاشته که از شدت تنش با ژاپن در دریای چین شرقی حکایت دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارتش چین فیلمی را به نمایش گذاشت که در آن به جنگنده ژاپنی که حریم هوایی این کشور را نقض کرده، هشدار داد.
 
به گزارش دیپلمات، ارتش جمهوری خلق چین اخیرا فیلمی را به نمایش گذاشته که از شدت تنش با ژاپن در دریای چین شرقی حکایت دارد.
در این فیلم پنج دقیقه ‌ای تقابل یک جنگنده نیروی دریایی ارتش چین با یک جنگنده نیروی هوایی ژاپن در آسمان دریای چین شرقی که دولت چین در نوامبر سال 2013 آنجا را منطقه تحت دفاع هوایی خود نامید، مشاهد می ‌شود.

در این فیلم مکان دقیق درگیری بین دو کشور توضیح داده نشده اما خلبان چینی با هشدار به طرف ژاپنی می‌گوید: توجه کنید. این خلبان نیروی دریایی چین است که به شما هشدار می‌دهد. شما در آستانه نقض حریم هوایی چین هستید. مسیر خود را به سرعت تغییر دهید. به سرعت از این منطقه دور شوید.

این خلبان با زبان‌های چینی، ژاپنی و انگلیسی به خلبان ژاپنی هشدار می‌دهد و در زیرنویس فیلم به اشتراک گذاشته نیز از این زبان‌ها استفاده شده است.

نشریه دپیلمات نوشت: تنش بین چین و ژاپن بر سر جزایر «سنکاکو-دیایو» در دریای چین شرقی از سال 2012 به  این سو و هنگامی‌ که ژاپن این جزایر را برای ممانعت از این‌ که به دست «شیناتارو ایشیتارا»، فرماندار سابق توکیو بیافتد، ملی اعلام کرد، شدت یافته است.

بعد از آرامش نسبی در سال 2015، فعالیت چینی‌ها در آب‌های مورد اختلاف در اواسط سال 2016 شدت یافت و نیروی دریایی، گارد ساحلی چین و ماهیگیران چینی به آب‌های ساحلی ژاپن و منطقه همجوار وارد شدند.

درماه‌های پایانی سال 2016، نیروی هوایی و نیروی آبی-خاکی چین تمرین‌های مرتبی را در تنگه «میاکو» که منطقه راهبردی مهمی از نظر تردد بین‌المللی است و از جزایر ریوکیو در جنوب اوکینیاوای ژاپن می‌گذرد، به اجرا گذاشتند.

سخنگوی ارتش چین دلیل انتشار این فیلم را نمایش  آموزش‌های دفاع ملی و ترغیب جوانان مستعد در دفاع از کشور نام نهاد.
 
کلمات کلیدی : ارتش چین+ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.