توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226471
سوگنامه ای برای اهل بیت از زبان مشک
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۰
یک جرعه نگاه یک جام حیرانی
نویسنده: حمزه اولیاء زاده
نشر نسیما، چاپ ۱۳۹۲
شمارگان ۱۰۰ نسخه
۸۶ صفحه

****

این کتاب روایت سوگ و مظلومیت اهل بیت است از زبان مشک، نویسنده این کتاب (حمزه اولیازاده ) که عکاسی نام آشناست با شیوه عکاسی به سراغ نوشتن رفته است.

او در نخستین مجموعه داستان خود را با عنوان «یک جرعه نگاه یک جام حیرانی» به سراغ وقایع عاشورا رفته است وگوشه ای از تاریخ زندگی اهل بیت را می گیرد و آن را می پروراند، و ذائقه و حس خود را به قول نویسنده مقدمه این کتاب یعنی استاد علی اکبر رشاد، فروچکانده و اثری شایسته دست مریزاد و خداپذیراد برای همالان خود فراهم کرد.

تقطیع‌های ویژه این کتاب برای سهولت خواندن، کشیدگی‌های حروف برای خواندن حماسی برخی از سطور، و فراهم آوردن امکان سفیدخوانی برای مخاطبان باعث شده است که بتوان به راحتی در نمایش‌های حماسی، اجراهای تلویزیونی و رادیویی، دکلمه‌های دانش‌آموزی و امثالهم از این کتاب استفاده کرد.

در بخشی از دیباچه‌ی «عمورا» (عمورا نام دیگر کربلاست) به قلم علی‌اکبر رشاد آمده است: «عمورا قرائتی است از حکایت عباس (ع). روایتی است از حدیث مشک، سقایتی است از چشمه‌ی اشک. در عمورا تراوه‌ها و تراوشات ذوقی حمزه در زلال عشق و شیفتگی‌اش به ساحت عباسی فروچکیده و اثری بدیع‌ در قالبی تازه، خواندنی‌، بس دلپذیر و البته تجربه‌سان برای همبالانش پدید آورده است.».

حمزه اولیازاده متولد ۱۳۶۲ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه سوره و مدرس عکاسی دانشگاه علمی - کاربردی است. او دو مجموعه عکس‌های این هنرمند نیز درباره «معماری‌های ایران» و «عکس‌های آیینی» دارد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
سوگنامه ای برای اهل بیت از زبان مشک