نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321475
بیکاری اشتغال زا است
بخش تعاملی الف - حسن محمدعلی بیگی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۹


شاید تعجب کنید ولی یکی از عواملی که سهم بزرگی در ایجاد اشتغال در داخل و حتی برای سایر کشور ها دارد بیکاری است.

شما در نظر بگیرید بیکارید و شرایطی برای اشتغال شما وجود ندارد. هزینه های زندگی هم این چیز ها حالیش نیست. زمان را هم تا عادی شدن شرایط نمی توان متوقف کرد صاحب خانه و بقالی و غیره هم مسئول بیکاری شما نیستند. تنها راهی که برای خیلی از مبتلایان به این درد دزدی باشد چه از منازل یا اتوموبیل ها و ...

من نوعی برای حفظ جان و مال خود مجبورم اول برای خودرو خود دزد گیر نصب کنم. این اشتغال بزرگی چه برای سازندگان خارجی و چه برای نصابان دزد گیر ایجاد می کند و در صورت عدم نصب باید به تعمیر گاه برای تعویض شیشه یا تعمیر درب ماشین مراجعه کنم که خودش ایجاد اشتغال است. برای منزل هم باید برای نرده روی دیوار – حفاظ روی درب یا درب ضد سرقت – دزد گیر – دوربین – گاوصندوق - نگهبان کوچه و غیره اقدام کنم ببینید چه اشتغال بزرگی در اثر بیکاری و متعاقب آن دزدی بوجود آمده ... افزایش نیروی انتظامی هم نمی تواند خیلی موثر باشد نمی توان برای هر کوچه یک مامور شبانه روزی گمارد. نه ممکن است و نه زیبنده.

فرض که موثر باشد این جماعت بیکار هم بیکار نمی نشیند و راهی برای گذران زندگی پیدا می کند. سرقت نشد مواد مخدر اگر نشد هزار خلاف دیگر. تنها راه شاید ایجاد اشتغال با مدیریت دولت باشد. جلو گیری از تاراج ثروت های کشور توسط چپاول گران. باید توجه کرد بسیاری از بیکاری های اشتغال زای فوق در نتیجه عمل چپاول گرانی است که اموال دزدی های خود را به خارج از کشور منتقل می کنند یا با ذخیره ارز و طلا مانع از ایجاد اشتغال سالم می شوند.

شاید مدیریت صحیح دولتی چه در داخل یا با خارج بتواند در آینده ای نه چندان نزدیک مرهمی بر این درد مردم شود.
 
کلمات کلیدی : حسن محمدعلی بیگی
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۰:۰۸
من هم بارها گفته ام که رشد جمعیت برای پرستارها و ماماها و شیرخشک فروشان و پوشک سازان و تولید کنندگان جغجغه و خیلی های دیگر امنیت شغلی ایجاد میکند. (3433146) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۶:۰۵:۵۰
کاریابی ها هم به برکت بیکاری درامد خوبی دارند. (3452548) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.