توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274874
جبهه‌النصره تسلیم حزب‌الله شدن را به تسلیم داعش شدن ترجیح داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۶
جبهه النصره اعلام کرده است، ترجیح می‌دهد به جای این که خود را تحویل داعش دهد، تسلیم حزب الله لبنان شود.

به گزارش تسنیم، منابع امنیتی اعلام کردند: شمار مردان طی روزهای اخیر در اردوگاه های آوارگان سوری که خارج از کنترل ارتش سوریه اداره می شود، افزایش یافته است و این اردوگاه ها بین وادی الحصن و وادی حمید قرار دارند.

همچنین این منابع امنیتی اعلام کردند شمار مردان در اردوگاه آوارگان سوری در مشاریع القاع افزایش نسبی یافته است و این مساله نشان می دهد افراد مسلح در حال فرار به داخل اردوگاه ها هستند.

در راستای تحولات صورت گرفته در میدان های نبرد و پیشروی های رزمندگان مقاومت که به سرعت حاصل شده است به نظر می رسد گزینه ها در برابر جبهه النصره در حال کاسته شدن است، یا این نیروها باید خود را تسلیم داعش کنند که منطقه جرود راس بعلبک و القاع را تا امتداد جرود قاره السوریه به دست دارد، یا این که این نیروها خود را وارد منطقه عرسال کنند که هم اکنون میدان اصلی نبرد با ارتش لبنان است و یا این که به دنبال راهکاری برای خروج امن از منطقه جرود باشند.

هم اکنون اطلاعات به دست آمده حکایت از این دارد که برخی از بزرگان عشایر و روحانیون دینی و مذهبی در بقاع تلاش می کنند راه حلی برای این مساله بیابند، و با حزب الله در این رابطه مذاکره می کنند که البته تاکنون هیچ پیشرفتی در این مذاکرات صورت نگرفته است.

البته منابع همچنین حکایت از این دارند که گروه های مسلح جبهه النصره هم اکنون دچار دو دستگی شده اند، برخی به دنبال راه کار هستند و برخی دیگر می خواهند وارد عرسال شوند.

البته تمام اطلاعات به دست آمده بر این مساله اتفاق نظر دارند که بعید است گروه های مسلح وابسته به جبهه النصره خود را تسلیم داعش کنند.

البته دو روز قبل یک گروه وابسته به جبهه النصره اعلام کرده بود، ترجیح می دهند خود را تحویل حزب الله دهند و تسلیم این حزب شوند تا بخواهند خود را تسلیم داعش نمایند.

گفتنی است داعش چندی قبل برای این که منطقه تحت تصرفش در تیر رس رزمندگان مقاومت حزب الله قرار نگیرد ناگزیر شده بود، از جبهه النصره در تپه التلاجه حمایت کند.

 
کلمات کلیدی : جبهه النصره+حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.