توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450779
سازمان ملل خواستار احیای روند مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
سازمان ملل طرفین فلسطینی و صهیونیستی را به احیای روند مذاکرات سازش به منظور تحقق راه حل تشکیل دو کشور فراخواند.

به گزارش ایسنا، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز گذشته در کنفرانسی خبری تصریح کرد: ما از تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل دعوت می‌کنیم مذاکرات مستقیم سازش را به منظور تحقق راهکار تشکیل دو کشور از سر گیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی از مارس سال 2014 یعنی 9 ماه پس از آغاز دور جدید مذاکرات تحت نظارت آمریکا بدون هیچ پیشرفت و دستاوردی متوقف شد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت که نیکولای ملادینوف، فرستاده ویژه صلح این سازمان به خاورمیانه روز چهارشنبه گذشته شلیک یک فروند موشک از غزه به اراضی اشغالی را محکوم کرد.

دوجاریک افزود که ملادینوف گفته این سومین حمله موشکی از غزه به اراضی اشغالی طی ماه گذشته پس از حدود 4 ماه آرامش نسبی بوده است.

وی تصریح کرد که چنین اقداماتی تنها موجب نابودی فرصت‌های تحقق صلح و سازش خواهد شد.

ملادینوف طرفین فلسطینی و صهیونیستی را به خویشتن‌داری و خودداری از هرگونه خشونت و تشدید اوضاع فراخواند.

کمیته چهارجانبه بین‌المللی شامل آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و سازمان ملل در سال 2003 طرحی را برای تشکیل کشور فلسطین در کنار اسرائیل ارائه داد که به راه حل تشکیل دو کشور معروف شد.

در حالی که فرستاده ویژه صلح سازمان ملل حمله موشکی به اراضی اشغالی از نوار غزه را محکوم می‌کند و خواستار خویشتن داری طرفین شده است، اما معمولا به حملات هوایی و حتی توپخانه‌ای دشمن صهیونیستی به این باریکه واکنش خاصی نشان نمی‌دهد؛ در حالیکه این حملات معمولا بسیار شدید بوده و با شهادت و زخمی شدن فلسطینیان و وارد آمدن خسارت‌های سنگین به آنان همراه است که این نشان می‌دهد سیاست جامعه بین‌الملل در این زمینه به هیچ وجه عادلانه نیست.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.