توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475394
جزئیات نتایج انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهر تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
جزئیاتی از نتایج انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهر تهران ارایه شده است که نرخ مشارکت و درصد آراء حسن روحانی و ابراهیم رئیسی را نشان می دهد.
 
به گزارش ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران  اعلام کرد : حسن روحانی در انتخابات نخستین دوره ریاست جمهوری خود در سال ٩٢  ، ١٣٣٠٣٥٥  رأی در شهر تهران به دست آورد درحالیکه در انتخابات دوره دوم ریاست جمهوری خود  ٢٥٨٧٨٩٣  رأی از مردم شهر تهران کسب کرد که نشان می دهد یک میلیون و ٢٥٧ هزار و ٥٣٨ رأی نسبت به انتخابات سال ٩٢ در شهر تهران بیشتر کسب کرده است.

براساس آمار ارایه شده میزان مشارکت انتخابات در شهر تهران ٦٣/٧ درصد عنوان شده، این در حالی است که در سال ٩٢ این میزان  ٥٠/٢ درصد بوده است .

بررسی آمار انتخابات در شهر تهران نشان می دهد جناب آقای روحانی در نخستین دوره ریاست جمهوری خود در سال ٩٢ ، میزان ٤٨/٠٨ درصد آراء را کسب کرده و انتخابات امسال رقم ٧١/٥ درصد را نشان می دهد.

همچنین طبق آمار ارایه شده از جزییات نتایج انتخابات در شهر تهران،جناب آقای ابراهیم رییسی ٢٦/٧ درصد آراء ،معادل ٩٦٨٢١٨ رأی در شهر تهران کسب کرده است.

         
  سال 1396       سال 1392     سال          
میزان آراء    
 ٣٦٢٠١٤٣  ٢٨٦٦٩١٢ کل آراء ماخوزه
٦٣/٧٪‏  ٥٠/٢٪‏ نرخ مشارکت
2587893  1330355    آراء جناب آقای روحانی
%71/5 %48/08    درصد آراء جناب آقای روحانی
968218  آراء جناب آقای رئیسی
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات۹۶،، رای دادن، صف رای دادن، مشارکت مردم،روحانی،جهانگیری، قالیباف، هاشمی‌طبا، میرسلیم، رئیسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.