توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506993
واکنش تهران به سیاست‌های ماجراجویانه امارات
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سخنان روز گذشته وزیر خارجه امارات عربی متحده در ارتباط با نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را نادرست، غیر سازنده و توهم آمیز خواند.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارات وزیر خارجه امارات درباره جمهوری اسلامی را نادرست و توهم‌آمیز خواند و با اشاره به سیاست‌های ماجراجویانه این کشور در منطقه، به ابوظبی توصیه کرد که به سیاست‌های مخرب، ناکارآمد و تنش‌زا خاتمه دهد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سخنان روز گذشته  وزیر خارجه امارات عربی متحده در ارتباط با نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را نادرست، غیر سازنده و توهم آمیز خواند.

قاسمی افزود: متاسفانه ابوظبی در سال‌های اخیر به دلیل اتخاذ سیاست‌های ماجراجویانه و فراتر از ظرفیت‌های خود مشکلات زیادی را در منطقه ایجاد کرده که از آن جمله می‌توان به مشارکت در جنگ و خونریزی ظالمانه در یمن، تلاش برای اشغال بخش‌هایی از قلمرو یمن، مداخله در لیبی و همچنین تحریک دولت‌های منطقه برای محاصره و تحریم کشورهای دیگر اشاره کرد که لازم است به این سیاست‌های مخرب، ناکارآمد و تنش‌زا خاتمه دهند.

«عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات در نشست خبری روز گذشته در ابوظبی به همراه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مدعی شد که دخالت‌های ترکیه و ایران و تلاش آنها برای تحمیل سلطه استعماری جدید مانع دستیابی به راه‌حل بحران سوریه است.

وی خواستار خروج نیروهای ترکیه و ایران از سوریه شد.
 
 
کلمات کلیدی : ایران+امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.