نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506894
عجیب‌ترین آگهی‌های اینترنتی این روزها
مریم حاتمی/8 شهریور96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵وای از این آگهی‌ها، وای . دستت می‌لرزد، نبض روی شقیقه‌ها می‌تپد، زبانت بند می‌آید از این همه حادثه، از این حجم پرده دری زیر پوست شهری که رویش قدم می‌زنی، توی هوایش نفس می‌کشی و به آن دل بسته‌ای. باز هم پای یک اپلیکیشن موبایلی در میان است، یکی از همان‌ها که سارقان و جاعلان و کلاشان در پستوهای آن پنهان می‌شوند و جرم روی جرم می‌گذارند. صفحاتش را که بالا و پایین کنی، روی بخش مربوط به خدمات اجتماعی‌اش که کلیک کنی، آگهی‌های تر و تازه‌ای که چند ساعت و چند دقیقه پیش در آن بارگذاری شده را که خوب نگاه کنی، "اسکان رایگان بانوان" را می‌بینی که هزار و یک تفسیر می‌شود از آن کرد و هزار و یک داستان در آن نهفته است .اولش که خوش بین باشی، اگر محتاج سرپناه باشی و مغلوب وحشت ماندن در خیابان، ذوق می‌کنی از اسکان رایگان؛ اما باریک بین که باشی، چندان هم بی پول و گرفتار نباشی و اصلاً  بی سرپناه  نمانده  باشی آن وقت دودل می‌شوی و گمانه می‌زنی؛ اما اگر خبرنگار باشی، اگر سرت درد کند برای افشای دردهای نهفته، آن وقت تلفن دست می‌گیری و چند لحظه‌ای از آبرویت دست می‌شویی و با صاحبان آگهی‌های اسکان رایگان بانوان هم کلام می‌شوی، مثل ما که در لباس مشتری، حرف‌هایی شنیدیم که از زور زشتی، خنده دار بود.

2 تماس، 2 دعوت

پرده اول: آگهی دهنده مرد جوانی بود که بعداً فهمیدیم 29 ساله است و اهل ... پسری که تنها در آپارتمانی 70 متری در میدان منیریه زندگی می‌کند. هشت صبح از خانه می‌رود و هفت شب بعد از باشگاه به خانه  برمی گردد. او دنبال دختری حدود 30 سال، مجرد و بی فرزند می‌گشت که شبانه روز در خانه‌اش باشد، پخت و پز کند، بشوید و بروبد و شب هم بعد از آن که او آمد و شام خورده شد، گوشه‌ای از آپارتمان کوچکش بخوابد.
بیشتر که پا پی او شدیم گفت حتی اگر ما فقط شب‌ها به خانه‌اش بیاییم و امورات را رتق و فتق کنیم کافی است، دودلی ما را هم که شنید گفت می‌توانیم در ملاقاتی حضوری حریمی شخصی برای خود تعریف کنیم، یک جور مرزبندی نامرئی در آپارتمانی نقلی ویک خوابه.

پرده دوم: مرد 33 ساله مطلقه، صاحب آگهی بود که صدایش البته پیرتر نشان می‌داد و ترجیحش اسکان رایگان دختری 25 ساله در آپارتمانش بود. ما خودمان را به خنگی زدیم و شدیم دختری 25 ساله و خوش  بر و رو که چشم و گوشش بسته است و نمی‌داند اسکان رایگان یعنی چه و چه چیز را باید در ازای چه چیز بگیرد.

او اما جان کلام را این طور خلاصه کرد: «فرض کن خانه‌ای را اجاره می‌کنی ولی پولی بابتش نمی‌دهی و در عوض کارهای خانه را جسارتا مثل یک خدمتکار انجام می‌دهی، من هم در خانه‌ام و با هم زندگی می‌کنیم».
اما 2 غریبه، 2 نامحرم، زیر یک سقف! این را ما که دختری خجالتی بودیم گفتیم و او که مردی استخوان ترکانده بود گفت: «ما مگر فرزند پیغمبریم که زیر یک سقف کاری نکنیم؟». او‌آب پاکی را روی دستمان می‌ریزد که «شاید در روزهای اول اتفاقی نیافتد اما اتفاق بالاخره می‌افتد.»

پرده سوم: چند شماره موبایل دیگر را می‌گیریم و جواب نمی‌دهند، آن‌ها خواسته‌اند متقاضیان، اطلاعات شخصی و عکس‌هایی از خود را در تلگرام برایشان ارسال کنند و اگر آنها پسندیدند با آنها تماس بگیرند. صاحبان آگهی‌های اسکان رایگان بانوان دلشان برای هیچ بانوی بی سرپناهی نسوخته، آن‌ها هزار و یک شرط و شروط می‌گذارند تا از میان زنانی که طبعشان با چنین کارهایی سازگار است، بهترین را انتخاب کنند. به قول خودشان جوان‌ترین، تنهاترین و زیباترینشان را تا به خودشان خوش بگذرد و لذت ببرند، کارشان هم پیش برود و با کمترین هزینه بیشترین بهره را ببرند.  

ازدواج سفید یعنی همین

هنوز ته مانده‌های شرم مانع است تا آگهی‌دهندگانِ اسکان رایگان بانوان، به تماس‌گیرندگان، رک و پوست کنده بگویند که همخوابه و هم خانه‌ای می‌خواهند که تعهدی در قبالش نداشته باشند. آن‌ها سقفی در اختیار زنان می‌گذارند و خوراکی به آن‌ها می‌دهند تا  به وقتش این زنان برای آنها خدمتکار باشند و به‌وقتش رفیق و به موقعش همسری تمام عیار، آن‌هم در ازای هیچ، در ازای چپیدن زیر یک سقف که با مردی غریبه و ناشناس ممکن است هر اتفاقی در آن رخ دهد؛ تهدید عِرض و آبرویی که حتماً و احتمالاً تهدید جانی حتی.
این همان ازدواج سفید است ولی با شکل و شمایلی جدید، به همان اندازه بدقواره و بدشکل، اما شاید بد شکل‌تر از آن چون زوج‌هایی که سفید ازدواج می‌کنند،رک و راست از همباشی با یکدیگر حرف می‌زنند و با توافق قبلی زیر یک سقف می‌روند در حالی که در اسکان رایگان، همان چهره زشت زیر لفافه‌ای اندکی آبرومند مخفی می‌شود.
ازدواج سفید، سفید نیست بلکه سرتا پایش سیاه است، اصلاً  همان همباشی سیاهی است که بعد از سر زبان افتادن ازدواج سفید، عده‌ای پیشنهادش دادند تا جایگزین این واژه ناموزون باشد.
اسکان رایگان بانوان در خانه مردان رنگارنگ در حال رشد است، لااقل ازدیاد آگهی‌های مربوط به آن در یک اپلیکیشن موبایلی آن را ثابت می‌کند که مثل چنگ‌های یک خرچنگ، بیخ گلوی بنیان خانواده و ازدواج را
چسبیده است.
اسکان رایگان بانوان، تیری است که چند هدف را همزمان و یکجا می زند؛ این اسکان هم رفاقت می‌شود، هم ازدواج، آن هم بدون تعهد، بدون مسوولیت، بدون وجدان، بدون اخلاق، بدون نفقه و بی مهریه.
وای از این آگهی‌ها، وای.
منبع:صبح نو
 
کلمات کلیدی : ازدواج سفید+همباشی+آگهی اینترنتی
 
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۳:۴۶:۰۳
ازدواج‏ ‏سفید‏ ‏یه‏ ‏طرف،‏ ‏رابطه‏ ‏زن‏ ‏و‏ ‏مرد‏ ‏که‏ ‏یکی‏ ‏از‏ ‏اون‏ ‏ها‏ ‏یا‏ ‏هر‏ ‏دو‏ ‏متاهل‏ و‏ ‏حتی‏ ‏بچه‏ ‏دار‏ ‏‏هستند‏‏ ‏بیداد‏ ‏می‏ ‏کنه‏‏ ‏‏!‏‏ ‏.‏ ‏‏در‏ ‏میان‏ ‏خانواده‏ ‏ها‏ ‏‏‏چیزهایی‏ ‏می‏ ‏بینی‏ ‏که‏ ‏پشتت‏ ‏می‏ ‏لرزه‏!‏‏ ‏و‏ ‏چقدر‏ ‏فراوان‏ ‏و‏ ‏چقدر‏ ‏عادی‏ ‏شده‏!‏‏ ‏فرزندان‏ این‏ ‏ها‏ ‏چه‏ ‏از‏ ‏آب‏ ‏درخواهند‏ ‏خدا‏ ‏می‏ ‏دونه‏!‏.‏‏ ‏‏ ‏ ‏ (4539816) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۰:۳۷
این موضوع واقعا نگران کنندس و خیلی هم زیاد شده متاسفانه.شاید همه ما هرچندوقت یه بار میشنویم که فلانی که زن و بچه داره یا فلانی که شوهر داره با یکی دوست شده و دوستی یه آدم متاهل واقعا ترسناکه چونکه فقط یه دلیل داره.به کجا داریم میریم؟! (4539953) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۳:۰۹
عزیز اگر منظور شما از ازدواج سفید همان است که در کشور های غریبی است، خیر این نیست! در آن ازدواج سفید زن و مردی که با هم آشنا شده اند و در ارتباط هستند تصمیم می گیرند یک مرحله جلوتر رفته و با هم همخانه نیز شوند، اینها اولا باید به هم وفادار باشند، در ثانی در تامین مخارج و انجام امور با هم شریک هستند حال نمی گویم دقیقا نصف نصف ولی هر دو سهیم. هر یک از این شرایط هم شکسته شود، خصوصا آن شرط وفاداری، می تواند منجر به جدایی شود. در خارج از ایران خیلی مواقع بچه دار نیز می شوند و خیلی از مواقع ازدواج نیز می کنند!
این که شما تعریف کرده اید بیشتر ارائه خدمات جنسی در مقابل تامین محل خواب و خوراک است! البته این هم در کشور های غربی هست و در اروپا بیشتر از طرف مهاجران بلوک شرق و در آمریکا نیز باز مهاجران بلوک شرق، آسیای شرقی و آمریکای جنوبی ارائه می شود!
از آنجا که لغت ازدواج سفید یک تولید داخل است، لطفا تکلیف را روشن کنید که به کدام یک از دو مورد بالا اشاره می کنید! شاید از نظر شما یکی باشند ولی خوب به دلیل عدم انعطاف پذیری شما... (4548185) (alef-11)
 
حاجیلو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۷:۰۰
چه خوب است که به علل وچگونگی این وضعیت اشاره شود متاسفانه فقط ظاهر را چسبیده اند وبباطن کاری ندارند (4539963) (alef-2)
 
مجید
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۵:۴۳:۰۴
مطمئن باشید این جور مردا در نهایت ی زن ایدزی و کلاهبردارتر از خودشون گیرشون میاد که تا میتونه تلکشون میکنه...میگی نه نگاه کن (4540058) (alef-2)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۷:۳۸:۱۴
اینطور آگهی ها برخلاف عفت عمومی و شرع است چرا دولت و یا حکومت با اینجور آگهی ها و اینگونه رفتارها برخورد نمی کند چرا انها را مجازات نمی کند شاید با بی کفایتی و بی مسئولیتی بگویند چون قانون در این مورد نداریم (4540195) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۰:۰۵:۰۹
جنابعالی هم هنوز فکر میکنی با زور میشه این موضوعات را حل کرد؟؟
برای اطلاع از بزرگترا بپرس علیرغم بگیر و ببند کافی به اینجا رسیدیم!!! (4540375) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۰:۴۲:۵۰
چون این کار دولت نیست بلکه وظیفه قوه قضاییه (4540412) (alef-11)
 
محمد جواد
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۸:۵۵:۵۸
انگار شما در خواب زمستانی بودید این موضوع چند ساله هست. اول خانه های مبله بعد سالنهای ماساژ زیرزمینی بعد همخانه بعد .....
با سانسور و فیلتر کردن هم نمیتوان میارزه کرد که اگر میشد تا بحال جواب داده بود. ضمنا شما اگر فکر میکنی خانمهایی که به این خانه ها میروند نمیدانند چه انتظاری از آنها می رود سخت در اشتباهی.
شاید این نظر من هم سانسور شود اما حقیقت را نمی توان با انکار و مخفی کاری از بین برد (4540302) (alef-2)
 
راما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۹:۳۴:۴۴
سلام
با احترام به نقطه نظرها و آرای سایر دوستان لازم دیدم نکته ای رو یادآوری کنم.
به نظر من نیازی نیست که در قبال هر پدیده ی جدیدی سریعا حالت تدافعی بگیریم و بخاطر نگرانی از احتمال ضربه خوردن و تضعیف باورها و ارزش های فرهنگی خودمون اون پدیده رو نفی کنیم و مردود بدونیم فکر میکنم اغلب با ممنوعیت گوش دادن به رادیو یا استفاده از دستگاه ویدئو رو شنیده یا دیده باشیم.

این پدیده که اغلب ازش- درست یا غلط- با عنوان ازدواج سفید یاد می کنند ، برخی اون رو اوج روشن فکری ، مد روز و نشانه کلاس و برخی دیگر نماد بی بندو باری فساد و از هم پاشیذگی بنیان خانواده می دونند همون" صیغه یاعقد موقت" خودمون هست که تا اسمش میاد داد و فغان عده ای به بهانه ی دفاع از حقوق زن بلند میشه و فرد رو به عقب ماندگی و تحجر قوانین1400سال قبل متهم میکنند.
در شرایط کنونی که فشارمشکلات اقتصادی برخی سنن و رسوم غلط فرهنگی جامعه تعهدهای مالی کمرشکن طرفین و مشکلات دیگه باعث شده جوونای کمتری تن به ازدواج بدن و برای تامین نیاز جنسی مقتضی سن مرتکب فعل حرام و گناه بشن میشه با کمی آموزش و آگاه سازی ازتهدید این پدیده (ازدواج سفید) فرصت بالقوه ای ساخت تعهد قلبی و گرایش به آموزه های دین رو تقویت کرد و حتی به رشد عقد دائم-ازدواج- کمک کرد.
ذر نهایت به نظر من جتی ازدواج سفید هم سندی برای تایید جامعیت و کمال دینمون هست که عده ای با تنگنظری و برداشت های غلط چنان تصویر خشک صلبی ازش ترسیم کردن که گویا هرچه باعث شادی و لذت انسان است حرام است و مستوجب سرب داع در حلقوم.
ممنون (4540349) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۲:۰۱:۵۷
این نتیجه تفکر مثلا روشنفکری است که صیغه را بد و ازدواج سفید را راه حل میداند
البته در شیعه هم شرایطی وجود دارد که اگر طبق ان شرایط عمل شود مشکل وجود ندارد (4540509) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۲:۱۰:۰۷
وقتی بساط سرمایه داری و مال پرستی و شهوت پول و فاصله طبقاتی در جامعه ای اینطور شدید موج بزند دیگه کاملا واضح است اینگونه پدیده های ناخوشایند هم رایج شود. (4540736) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.