توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436397
ائتلاف آمریکایی در نزدیکی "الباب" سوریه دست به حملات هوایی زد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد، برای اولین بار اخیرا دست به چهار حمله هوایی در شمال سوریه در راستای حمایت از عملیات ترکیه برای بازپس‌گیری شهر الباب زده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جان دوریان، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعلام کرد که این ائتلاف اخیرا چهار حمله را به اهداف داعش در نزدیکی الباب در شمال سوریه انجام داده است.

وی گفت: انهدام این اهداف به نفع هر دو کشور بود برای همین ما نیز از این فرصت استفاده کردیم. حملات ما علیه داعش یک نفربر زرهی و یگان‌های تاکتیکی داعش را نیز هدف قرار داد.

دوریان گفت: ما پیش‌بینی می‌کنیم که به این اقدامات ادامه دهیم. ما اهداف داعش را در هر مکانی چه در سوریه و چه در عراق مورد حمله قرار خواهیم داد.

وی افزود: این اهداف با همکاری آمریکا و ترکیه مشخص شد اما میزان حمایت آمریکا از عملیات ترکیه در اطراف شهر الباب همچنان غیرواضح است.

ترکیه از سیاست آمریکا به ویژه درباره حمایتش از نیروهای کرد خشمگین است. ترکیه همچنین واشنگتن را به کوتاهی درباره حمایتش از عملیات ارتش ترکیه برای بیرون راندن داعش از شهر الباب متهم می‌کند هرچند آنکارا به آمریکا اجازه داده که از پایگاه هوایی اینجرلیک برای عملیات در سوریه استفاده کند.
 
کلمات کلیدی : حملات هوایی + ترکیه + الباب + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.