توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362254
اوباما: حادثه اورلندو در نتیجه افراطی گری داخلی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵
رئیس جمهور آمریکا گفت حادثه اورلندو در نتیجه افراطی گری پرورش یافته داخلی اتفاق افتاده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته در اورلندو گفت: این حمله فاجعه بار برای همه آمریکایی ها بود و حمله ای بود که به خصوص برای مردم اورلندو دردناک بود اما همه ما می دانیم که این حمله می توانست در هرجایی در این کشور اتفاق بیفتد. ما با خانواده هایی که از این حمله آسیب دیدند،ابراز همبستگی می کنیم.


اوباما افزود: ما همچنان در حال بررسی انگیزه های قاتل هستیم. به یاد داشته باشیم که جدا از هر نوع نژاد، مذهب و ریشه های جنسی، همه ما آمریکایی هستیم و از یکدیگر در همه زمان ها محافظت می کنیم.

وی گفت: ما در مرحله ابتدایی تحقیقات قرار داریم و باید اطلاعات بیشتری بدست آوریم اما مطلبی که می توانیم بگوییم این است که تحقیقات از نوع تروریستی در این زمینه در جریان است و به نظر می رسد عامل تیراندازی از اطلاعات مختلف افراطی که در اینترنت منتشر شده بود، الهام گرفته است. عامل تیراندازی همه این اطلاعات را جستجو کرده بود و ما درک بهتری درباره مسیری که این قاتل برداشته بود و منجر به تصمیم گیری برای این حمله شد،پیدا کردیم.

رئیس جمهور آمریکا افزود: در حال حاضر هیچ نشانه ای وجود ندارد که وی از خارج دستور گرفته باشد. به نظر می رسد وی در لحظات آخر هواداری از داعش را اعلام کرده باشد اما تاکنون هیچ مدرکی وجود ندارد که وی در حقیقت از داعش دستور گرفته باشد و همچنین در حال حاضر هیچ مدرک مستقیمی وجود ندارد وی بخشی از توطئه بزرگتر باشد. به نظر می رسد این حمله مانند سن برناردینو باشد اما ما هنوز نمی دانیم و تحقیقات در این زمینه در جریان است.

باراک اوباما گفت: تاکنون چیزی که می توانیم بگوییم این است که این مطمئنا نمونه ای از افراطی گری پرورش یافته در داخل کشور است که همه ما از مدتهای طولانی در این زمینه نگران بودیم. همچنین به نظر می رسد وی سلاح خود را به صورت قانونی بدست آورده است زیرا وی سابقه جنایی که خرید سلاح را ممنوع می کند،نداشته است اما این نشان می دهد که وی در بدست آوردن این نوع سلاح مشکلی نداشته است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: این حادثه نشان می دهد حتی ما اگر داعش و دیگر سازمان های افراطی را در خارج از کشور تحت تعقیب قرار می دهیم و سران و زیرساخت های آنها را هدف قرار می دهیم و توطئه های خارجی را خنثی می کنیم، یکی از بزرگترین چالش هایی که ما با آن مواجه هستیم،این نوع تبلیغات و انحراف از اسلام است که می بینید در اینترنت منتشر می شود و بر اذهان افراد دارای مشکل و ضعیف تاثیر می گذارد و به آنها انگیزه می دهد علیه مردم آمریکا و جهان اقدامی انجام دهند و این فاجعه بار است.

اوباما افزود: بنابراین مقابله با این عقیده افراطی گری همانند خنثی کردن توطئه های بزرگ در داخل و خارج بسیار مهم است. ما همچنین باید مطمئن شویم از خطرات دسترسی اسلحه های با قدرت شلیک بالا در کشور برای همه مردم آگاه هستیم. ما باید به تروریسم فکر کنیم و مشکل دسترسی آسان به سلاح ها را نادیده نگیریم. ما باید با افراطی گری مقابله کنیم اما در کنار آن باید اطمینان یابیم که دستیابی سلاح برای کسی که تصمیم می گیرد به ما در این کشور آسیب وارد کند،آسان نیست.
 
کلمات کلیدی : اوباما+تیراندازی اورلاندو+حمله تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.