توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439952
نماینده مجلس: آب‌گیری هورالعظیم دروغ است/ مردم خوزستان آرزو می‌کنند گرد و غبار به محل زندگی مسئولان برسد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰
نماینده مردم دزفول در مجلس با بیان اینکه مسئولان تا چه زمانی‌ می‌خواهند به مردم دروغ بگویند، گفت: متأسفانه گوش شنوایی در میان مسئولان وجود ندارد و مردم خوزستان آرزو می‌کنند گرد و غبار به محل زندگی مسئولان برسد شاید کاری انجام دهند.

عباس پاپی‌زاده در گفت‌و گو با فارس، با اشاره به معضل گردوغبار و فلج شدن زندگی مردم در اهواز، گفت: دیگر خسته شدیم آنقدر گلایه کردیم حتی این صحبت‌ها نیز دیگر تکراری شده است. این معضل بحث هر سال و هر روز مردم شده در جای جای کشور در وسط زمستان مردم منتظر بارش باران و برف هستند این در حالی است که ما به دلیل خشکسالی‌ها دچار ریز گرد و مشکلات هستیم. 

وی افزود: به طور کلی در خوزستان تالاب‌های زیادی وجود داشت مانند هور العظیم و شادگان که این تالاب‌ها به مرور زمان در 20 سال گذشته به دلیل سیاست‌های غلط و فعالیت‌هایی که اتفاق افتاد خشک شده‌‌اند. هم اکنون رودخانه‌های خوزستان مانند سابق ورودی آب ندارند و نمی‌توانند تالاب‌ها را تغذیه کنند.

پاپی‌زاده، اظهار داشت: حق‌آبه محیط زیستی در سه سال گذشته به شدت تحت تأثیر دست‌اندازی‌های سایر نهادها و وزارتخانه‌ها قرار گرفته است. هم اکنون بحث انتقال آب خوزستان و چهارمحال یکی از مشکلات عدیده ما است و بارها در جلسات مختلف با معاونان و وزرای رئیس جمهور آن را مطرح کرده‌ایم اما اصلاً گوش شنوایی در میان مسئولان وجود ندارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس خاطرنشان کرد: تنها امید مردم خوزستان این است که اگر مسئولان به داد خوزستان نمی‌رسند حداقل به داد کشور برسند و مردم خوزستان دعا می‌کنند که گردوغبار به محل زندگی سیاسیون، مسئولان و مدیران ارشد کشور و دولت برسد تا آنها این مشکل را درک کنند.

وی ادامه داد: محیط زیست تاکنون چه اقدامی برای حل معضل گردوغبار انجام داده است به جز گفتاردرمانی، انواع سدسازی‌هایی که در خوزستان اتفاق می‌افتد انتقال آب و فعالیت‌های نفتی آلاینده جلوی چشمان سازمان محیط زیست صورت می‌گیرد اما متأسفانه هیچ اقدامی را انجام نمی‌دهند. 

نماینده مردم دزفول در مجلس با بیان اینکه مسئولان معمولاً سعی می‌کنند با بیان اینکه منبع گردوغبار در کشور عراق قرار دارد از خود سلب مسئولیت کنند، گفت: معمولاً وقتی هواپیمایی سقوط می‌کند اگر خلبان آن کشته شود می‌گویند خطای انسانی است و جایی نیز برای دفاع وجود ندارد حالا گردوغبار عراق نیز بهانه‌ای برای مسئولان شده است در حالی که بیش از 50 درصد ریز گردها منشأ داخلی دارد.

پاپی‌زاده افزود: هم اکنون در خوزستان بسیاری از تالاب‌ها خشک شده است و تبدیل به کانون ریز گرد شده است اما سازمان‌های دولتی خودشان اعلام می‌کنند که منبع ریز گردها از خارج از کشور است و به دلیل حضور داعش در آنجا امکان انجام اقدامی وجود ندارد و باید مردم سرشان را زمین بگذارند و راحت بخوابند در حالی که اینها تنها سلب مسئولیت است. 

وی در خصوص ادعای مسئولان محیط زیست مبنی بر آب‌گیری 63 درصدی تالاب هور العظیم گفت: چیزی که ما هم اکنون می‌بینیم نهایتاً 10 تا 15 درصد هور العظیم آب دارد مسئولان تا چه زمان می‌خواهند این دروغ‌ها را به مردم منتقل کنند بالاخره ریز گردها واقعیتی است که بر سر مردم می‌نشیند و مردم از مسئولان سؤال دارند که چرا هنوز اقدامی انجام نداده‌اند.
 
کلمات کلیدی : هورالعظیم، خوزستان، اهواز، گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.