توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416858
پاسخ نمایندگی ایران در نیویورک به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ غلامحسين دهقاني سفير و معاون نماينده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد، روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیر کل ملل متحد و رئیس شورای امنیت، به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد ملل متحد پاسخ داد.

این نامه به صورت سند شورای امنيت نيز منتشر می‌گردد.

اهم مطالب مندرج در نامه نماينده ايران به شرح زیر است

1- نماينده رژيم صهيونيستی ادعا كرده كه اطلاعات جديدی را به شوراي امنيت ارائه داده است در حاليكه اين اظهارات چيزی جز ادعاهای پوچ و سراسر كذب تكراری اين رژيم بر عليه جمهوری اسلامی ايران نمی‌باشد. مثل هميشه ادعاهای بی‌اساسي كه هيچ شاهدی براي اثبات ان ارائه نمی‌گردد.   

2- ايراد اتهامات فله‌ای بر عليه جمهوري اسلامي ايران مبني بر نقض قطعنامه هاي متعدد شوراي امنيت توسط رژيمي كه خود بي شرمانه همه قطعنامه هاي مجمع عمومي و شوراي امنيت در محكوميت اشغالگريش طي دهه هاي گذشته را  به استهزا گرفته  نيز خود داستان خنده داري است. چنین رژیم جنایتكار و اشغالگری در موقعیتی نیست كه به طرح اينگونه ادعاها عليه ملت های دیگر بپردازد.

3- همچنین بسیار مضحك و ریاكارانه است كه نماینده رژیمی كه به مدت چند دهه سرزمین های ديگران را در اشغال خود دارد و رعايت حداقل حقوق انساني را نيز از فلسطينيان مضايقه مي نمايد هر از چند گاه ايران را متهم به نقض حقوق بين الملل نمايد.

4- این نهایت عوام فریبی  و رياكاري است كه نماینده رژیمی که خود سالهاست دست اندركار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی؛ از جمله زنان و كودكان  بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می کند ، ایران را متهم به حمایت از تروریزم كند.

5- و در پایان باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام زنی علیه سایر كشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بی گناه فلسطینی پیروی می کند  تا بدین گونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان براي مدت ده سال گذشته در غزه ؛ بمباران مناطق مسكونی و مدارس و بیمارستان ها در سرزمينهاي اشغالي ؛ تخریب خانه های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماكن مقدسه ؛ منحرف سازد .

در خاتمه درخواست گرديده كه اين نامه به عنوان سند شوراي امنيت منتشر گردد.
 
کلمات کلیدی : غلامحسين دهقاني + ادعاهای رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.