نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443759
مجلس وارد پرونده ۲ تابعیتی‌های جشنواره فیلم فجر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۳
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد حضور افراد 2 تابعیتی در جشنواره فیلم فجر، گفت: همه نمایندگان مجلس نسبت به بحث 2 تابعیتی‌ها حساس هستند و این موضوع در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی حضور برخی داوران ۲ تابعیتی در جشنواره فیلم فجر در فراکسیون روحانیت و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبرداد.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد حضور افراد 2 تابعیتی در جشنواره فیلم فجر، گفت: همه نمایندگان مجلس نسبت به بحث 2 تابعیتی‌ها حساس هستند و این موضوع در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: اعضای هیات تحقیق و تفحص از 2 تابعیتی‌ها در مجلس مشخص شده که 11 نفر از نمایندگان در آن عضو هستند و بنده و تعداد دیگری از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در آن عضویت داریم.
رئیس فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت: بررسی حضور برخی داوران ۲ تابعیتی در جشنواره فیلم فجر در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و فراکسیون روحانیت و کمیسیون‌های فرهنگی و امنیت ملی و سیاست خارجی از ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار خواهند داد.
ذوالنوری خاطرنشان کرد: مسئله افراد 2 تابعیتی از ابعاد مختلف دارای حساسیت است اگر کسی 2 تابعیتی باشد دلبستگی به منافع ملی کشورش ندارد و پاسداری لازم را از منافع ملی خود ندارد چرا که عقبه وی در جای دیگری است و جایی که بداند اگر از منافع ملی‌اش دفاع کند منافع فردی‌اش در کشور دیگری به خطر می‌افتد منافع ملی را بر منافع کشور دیگر ترجیح نخواهد داد.
وی افزود: کسانی که تابعیت مضاعف دارند تا زمانی که با شاخص‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور دوم محک نخورند چنین امتیازی به این فرد داده نمی‌شود و باید بیگانگان به وی امیدی داشته باشند تابعیت کشورشان را به او بدهند و حداقل این است که ضرر و زیانی را برای کشوری که به وی تابعیت می‌دهد نداشته باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: 2 تابعیتی‌ها چون در حوزه تاثیر سرویس‌های بیگانه و دستگاه‌های امنیتی هستند می‌توانند به عوامل سرویس‌های بیگانه تبدیل شوند و می‌توانند سرپلیس برای نفوذ در کشور باشند.
ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: مسئله 2 تابعیتی‌ها چه در ارتباط با جشنواره فیلم فجر و وزارت ارشاد باشد و چه سایر بخش‌های دولت موضوعی با اهمیت است و باید مورد بررسی قرار گیرد
 
 
کلمات کلیدی : ۲ تابعیتی‌+جشنواره فیلم فجر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۹:۲۹:۰۴
چه کسی به دوتابعيتي های مجلس ميرسه (4157321) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.