نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340951
روحانی در پاکستان: علاقه مند به ادامه تنش با عربستان نیستیم
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۲
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همواره موضوعات گوناگون بین ایران و پاکستان برای همکاری مورد بحث و تبادل نظر قرار داشته است، گفت: در سفر جاری نیز موضوع کمک به روند صلح افغانستان در دیدار با نخست وزیر پاکستان مطرح شد و همکاری در این زمینه مورد توافق ما است.

حسن روحانی در دومین روز از سفر خود به پاکستان و در کنفرانس مطبوعاتی خود در پایان این سفر درخصوص روند صلح افغانستان گفت: پاکستان یک کشور بسیار مهم جهان اسلام است و ایران هم یک کشور بزرگ و قدرتمند در منطقه و جهان است و همواره میان ایران و پاکستان رایزنی ها و همفکری ها و همکاری هایی در گذشته بوده و به ویژه درباره افغانستان ما در گذشته بحث هایی داشته ایم.

وی افزود: موضوع افغانستان در مذاکرات با نواز شریف در سفر جاری مطرح شد و حتی این فرمول که با پاکستان و افغانستان به صورت سه جانبه با هم کار کنیم، مورد بحث قرار گرفت که پیشنهاد آن از سوی پاکستان بود و مورد توافق ما قرار گرفت.

روحانی گفت: ما سه کشور به طور سه جانبه می توانیم برای امنیت افغانستان تلاش کنیم و امنیت افغانستان برای خود مردم این کشور و همچنین پاکستان و ایران به عنوان دو کشور مهاجر پذیر از افغانستان و هم مرز با این کشور اهمیت فوق العاده ای دارد.

رئیس جمهوری افزود: بنابراین هر کاری که بتوانیم برای صلح، ثبات و امنیت در افغانستان انجام دهیم دریغ نخواهیم کرد و در گذشته هم همواره با مقامات دولت افغانستان گفت وگوی سازنده داشته ایم. من چند وقت پیش با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به صورت تلفنی صحبت کردم و ما همواره رابطه بسیار خوبی با دولت افغانستان و پاکستان داشته ایم و تلاش های دوجانبه و سه جانبه می تواند تاثیر گذار باشد و ما آماده ایم به مردم و دولت افغانستان کمک کنیم.

** علاقه مند به ادامه تنش با عربستان نیستیم

حسن روحانی در پاسخ به سوال یک رسانه پاکستانی درخصوص تنش های میان ایران و عربستان گفت: علاقه مند به ادامه تنش با عربستان نیستیم. ایران یک کشور بسیار بزرگ در منطقه و جهان اسلام است و عربستان هم نقش تاثیر گذار در جهان اسلام دارد.

وی افزود: بنابراین اگر مشکلی بین دو کشور است باید حل و فصل شود. کشورهایی که تاکنون تلاش کرده اند به حل این تنش کمک کنند از جمله کشور پاکستان، ما همواره به این تلاش ها پاسخ مثبت داده ایم.

رئیس جمهور در ادامه گفت: امیدواریم در آینده نزدیک مسیر درستی برای حل و فصل مشکلات دو کشور پیدا شود.

روحانی گفت: دنیای اسلام باید از تنش ها به دور باشد. جهان اسلام نیاز به توسعه و رفاه و پیشرفت دارد و این پیشرفت فقط در سایه صلح و ثبات امکان پذیر است و ما در این زمینه هر اقدامی که باشد از آن دریغ نخواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : روحانی+پاکستان
 
Oman
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۲۲:۲۲:۴۰
ج.ا.ا و حاکمان عربستان؟؟؟!!!
---
ج.ا.ا همیشه بنفع صلح و امنیت منطقه و با پایبندی به اصول صلح و هم زیستی مسالمت آمیز جهانی دست دوستی خود را از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به سوی همسایگان از جمله عربستان دراز نگه داشته و بارها حسن نیت خود را برای همکاری سازنده و مثبت بنفع منطقه اثبات کرده است.
حاکمان عربستان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در طول بیش از سه دهه با زیر پا گذاشتن تمام اصول صلح و امنیت و همزیستی مسالمت آمیز و با رشوه دادن به حاکمان خود کامه ی منطقه بر ادامه توطئه مستقیم و غیر مستقیم علیه ج.ا.ا و بنفع آمریکا و اسرائیل اصرار داشته و زیانهای جبران ناپذیری را به منافع مردم ایران تا کنون تحمیل کرده است.
آیا اگر آل سعود که فقط با پولهای نفت مردم محروم عربستان خیال ابر قدرتی را در سر می پروراند با کمال گستاخی بر ادامه ی ضربه زدن به منافع ملی ایران و بر ادامه ی باژ خواهی بنفع اسرائیل و آمریکا اصرار ورزد چی ؟؟؟!!!
آیا در این صورت ج.ا.ا برای تسلیم به این باژخواهی آماده است؟؟؟!!! (3617511) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.