توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415561
عربستان آتش بس یمن را نقض کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹
جنگنده های سعودی با حمله به مناطقی از یمن، آتش بس را نقض کردند.

به گزارش العالم، جنگنده های ائتلاف سعودی امروز (شنبه) به شهر الصلو در استان تعز و منطقه المزروق در استان حجه حمله کردند.

ائتلاف متجاوز عربستان سعودی، پس از نقض گسترده توافق اخیر مسقط، امروز به صورت یکجانبه از آغاز آتش بسی 48 ساعته خبر داد. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) با انتشار بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی، ادعا کرد که آتش بس از بعد از ظهر امروز (شنبه) از ساعت 12 ظهر وقت یمن آغاز می شود و تا 48 ساعت ادامه می یابد، و امکان تمدید آن وجود دارد.

ادعای عربستان برای ورود به این آتش بس یکجانبه درحالی است که قرار بود بر اساس توافق انجام شده در مسقط، آتش بس از پنجشنبه گذشته در یمن برقرار شود؛ اما با این حال عربستان سعودی و مزدورانش به حملات جنایتکارانه خود به مناطق مختلف یمن ادامه داده و ده ها تن را به خاک و خون کشیدند.

"علی القحوم" عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، دیروز گفت: کشورهای متجاوز به آتش بسی که در مسقط پایتخت عمان مورد توافق واقع شد، پایبند نبودند، و به حملات خود به استان های مختلف یمن ادامه دادند و حملات توپخانه ای و موشکی عربستان سعودی به روستاهای مرزی واقع درامتداد نوار مرزی بین دو کشور، و پیشروی نیروهای متجاوز با حمایت جنگنده ها نیز در صحرای میدی و تعز ادامه داشت.
 
کلمات کلیدی : عربستان، آتش بس، یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.