توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426668
پلیس آلمان، به دنبال مظنون تونسی حمله برلین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳
تلاش پلیس آلمان برای دستگیری عوامل حمله تروریستی روز دوشنبه برلین همچنان ادامه دارد.

العالم: پلیس آلمان در جستجوی فردی است که گفته می‌شود اصالتی تونسی دارد و در اجرای حمله تروریستی روز دوشنبه به یک بازار کریسمس در برلین، نقشی محوری ایفا کرده است. اسناد اقامت موقت این فرد در آلمان، در کامیونی که از آن برای حمله به بازار استفاده شد، یافت شده است.

رویترز به نقل از روزنامه آلمانی «اشپیگل»  گزارش داد؛ در این سند اقامت موقت، مشخصات فردی تونسی به نام «انیس ای» متولد سال 1992 دیده می‌شود. گفته می‌شود وی دو نام مستعار و دو تاریخ تولد جعلی دیگر نیز دارد.

پلیس در حال جستجوی بیمارستانهای این کشور است. ممکن است این فرد تونسی در درگیری با راننده لهستانی کامیون مورد استفاده در حمله تروریستی مجروح شده باشد. فرد مظنون پس از قتل راننده لهستانی کامیون و ارتکاب حمله تروریستی، احتمالاً پای پیاده از محل حادثه گریخته است.

در ابتدا پلیس آلمان یک پناهجوی پاکستانی را به اتهام دست داشتن در این حادثه که به مرگ 12 نفر و زخمی شدن ده‌ها فرد دیگر منجر شد – دستگیر کرد. ولی وی به دلیل نبود مدارک لازم آزاد شد.

سازمان‌های امنیتی آلمان از احتمال مسلح بودن عامل حمله برلین خبر می‌دهند. داعش دیروز (سه‌شنبه) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
 
کلمات کلیدی : حمله با کامیون+بازار کریسمس برلین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.