توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400666
جزئیات برنامه‌های فرهنگی دیدار ایران و کره‌جنوبی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در رابطه با برنامه‌های فرهنگی که برای بازی ایران و کره در روز تاسوعای حسینی پیش‌بینی شده است، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت.

دکتر عبدالحمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با جلسه هماهنگی انجام شده برای دیدار دو تیم ایران و کره در ورزشگاه آزادی ضمن تشکر از تمام نهادها و ارگان‌های مشارکت و اجرای این برنامه‌های فرهنگی افزود: با همکاری و مشارکت تمام نهادها و ارگان‌ها از جمله شهرداری تهران، سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری، سازمان ورزش شهرداری و سازمان حمل و نقل بنا شده تا بتوانیم مراسمی که در شان تاسوعای حسینی است در روز بازی ایران و کره برگزار کنیم. برای اجرای هرچه بهتر این رویداد همچنین استانداری تهران، یگان ویژه نیروهای انتظامی و همچنین نهادهای فرهنگی هر گونه مشارکت و همکاری خود را در این جلسه هماهنگی اعلام کرده‌اند تا بتوانیم این رویداد بسیار مهم را به نحو مطلوبی برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم در روز تاسوعا و همزمان با برگزاری فوتبال بین ایران و کره، حسینیه واقعی را با حضور تماشاگران در این روز شاهد باشیم. حتی فضاسازی استادیوم آزادی از امروز شروع شده و تا فردا تمام بخش‌های مختلف مجموعه ورزشی آزادی با پرچم‌های سیاه پوشیده خواهد شد. ضمن اینکه سه ساعت قبل از شروع بازی ایران و کره بنابر این است که مداحان و هیات‌های عزاداری در مجموعه ورزشی آزادی حضور داشته باشند و قبل از شروع بازی به عزاداری بپردازند.

همچنین از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در درون مجموعه ورزشی آزادی خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته و حضور مداحان و مرثیه‌خوانان قبل از شروع بازی و نوحه‌سرایی در مجموعه ورزشی آزادی و ایستگاه‌های صلواتی که در بخش‌های مختلف مجموعه ورزشی آزادی برپا خواهد شد بتوانیم با مشارکت تماشاگران حاضر در استادیوم، بازی خوب و عاشورایی را برگزار کنیم. همچنین قرار بر این است یک سری اقلام فرهنگی که شامل شال و سربندهای منقش به نام امام حسین (ع) است در بین تماشاگران توزیع شود.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان افزود: پیش‌بینی شده است شعارهای مناسب با این ایام در طول بازی ایران و کره از سوی تماشاگران داده شود که متناسب با این ایام خواهد بود. همچنین در بین دو نیمه مراسم عزاداری پیش‌بینی شده و با حضور عوامل مدیریتی در مجموعه ورزشی آزادی، سعی خواهد شد فعالیت‌های خوبی در طی برگزاری بازی صورت بگیرد.

وی گفت: جلسه‌ای با بازیکنان و کادر فنی نیز انجام شده تا با مشارکت این‌ها و همراهی تماشاگران در این روز بتوانیم نماد خوبی را از این ایام به نمایش بگذاریم. ضمن اینکه قرار بر این است تمام بازیکنان نیمکت‌نشین نیز لباس مشکی بر تن کنند. در حقیقت هر آنچیزی که مربوط به این ایام است و متناسب با شرایط محرم و روز تاسوعاست، امید است با مشارکت تماشاگران حاضر در استادیوم آزادی به بهترین شکل ممکن اجرا شود و بتوانیم برنامه‌ریزی دقیق متناسب با این رویداد در استادیوم آزادی اجرا کنیم.

احمدی در پایان تصریح کرد: تمام ارزش‌هایی که مربوط به ایام محرم است در دیدار بازی بین ایران و کره اجرا خواهد شد و طبعا نقش اصلی در برگزاری این مراسم همکاری و مشارکت خوب تماشاگران خواهد بود تا بتوانند شور و شعور حسینی را به خوبی به نمایش بگذارند و از این طریق بتوانیم شعائر اسلامی را به نمایش بگذاریم. امیدوارم بازیکنان کشورمان با ارائه یک بازی خوب و کسب نتیجه مطلوب، موفقیت قابل توجهی را در ورزش کشور رقم بزنند.
 
کلمات کلیدی : ایران و کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.