توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405689
خط و نشان سرپرست آموزش و پرورش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۰
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اگر ریالی در این صندوق حیف و میل شده باشد چه در این دوره و چه در دوره های قبل، توسط هرکس و هر مقامی که باشد باید به صاحب حق آن برگردد.

به گزارش فارس، سید محمد بطحایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین معارفه علیرضا ناصری مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهمیت نیروی انسانی به عنوان رکن موفقیت سازمان ها گفت: در آموزش و پرورش نقش نیروی انسانی بسیار پراهمیت تر است به همین دلیل علاوه بر ارتقای نیروی انسانی به دنبال این بودیم که انگیزه های آنان را نیز افزایش دهیم و در تعریف ما صندوق ذخیره فرهنگیان نقش مکملی را برای افزایش انگیزه در نیروی انسانی عهده دار است.
وی افزود: بعد از دو سال از عمر دولت تدبیر و امید ارزیابی نسبتا جامعی از عملکرد صندوق صورت گرفت که براساس آن به این نتیجه رسیدیم که نیازمند تغییراتی در فرآیند انجام کار ، اصلاحاتی در اساسنامه و تدوین ضوابط تخصصی و حرفه ای برای به کارگیری و گزینش نیروی انسانی در شرکت های تابعه هستیم.
بطحایی با بیان اینکه برخی بداخلاقی ها در فضای رسانه و برخی قضاوت ها بدون اطلاع از اعداد و ارقام درست کار را در این موسسه دشوار می کند، افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان امانت دار دارایی فرهنگیان و سهامداران باید مرتباً مورد واکاوی و بررسی های مالی قرار گیرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تشکر از نهادهای نظارتی و قضایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به دور از فضاسازی های رسانه ای موضوع صیانت از حقوق معلمان را با دقت و کارشناسانه در دستور کار خود قرار داده اند، تصریح کرد : مقام قضایی با جدیت و دقت در پرونده  در حال پیگیری به این موضوع است. هر فردی که مطلع باشد یا متهم احضار می شود و مورد رسیدگی قرار می گیرد و هیچ ملاحظه ای هم در این مورد ندارد.  مسیر قضائی و تشریفات آن در حال انجام است امّا متاسفانه بیان اطلاع مخدوش و غیرمطمئن، بی پایه و اساس از طرف افراد غیرمطلع با انگیزه های گوناگون ذهن معلمان را مشوش می سازد.
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش افزود: من همین جا از مراجع قضایی درخواست می کنم با شدت عمل و سختگیری موضوع را دنبال نمایند.  مجلس محترم  هم با طرح تحقیق و تفحص کالبد شکافی موضوع و عملکرد صندوق از ابتدای تاسیس تاکنون را دنبال خواهد کرد تا هم نقاط قوت و دستاوردهای مثبت عملکرد صندوق روشن شود و هم مشکلات و خدای ناکرده سوء مدیریت ها و فسادهای مالی آشکار شود.
وی تصریح کرد: ما مدعی صیانت از حقوق معلمان هستیم  و در این مسیر هیچ خط قرمزی نداریم. اگر ریالی حیف و میل شده باشد چه در این دوره و چه در دوره های قبل توسط هرکس و هر مقامی که باشد باید به صاحب حق آن برگردد.
بطحایی تأکید کرد: دارایی های معلمان در صندوق، امانت است؛ ما این امانت  را از معلم گرفته ایم و به صندوق داده ایم . آموزش و پرورش نگهبان این امانت است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اصل شفاف سازی در مدیریت منابع مالی خاطرنشان کرد: من از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره می خواهم، دارایی های صندوق اعم از اموال و سهام بورس، مالکیت شرکتها و غیره را به روز ارزش گذاری نمایند و آن را به سهامداران یعنی فرهنگیان به صورت شفاف اعلام کنند.  جلب اعتماد و اطمینان جامعه فرهنگیان و ایجاد آرامش در آنان از اینکه دارایی های آنها به بهترین وجه ممکن در گردش اقتصادی است، شرط لازم برای ادامه حیات صندوق و سودآوری آن است و حق یک معلم عضو صندوق است که به صورت شفاف و مطمئن  بداند الان ارزش دارایی های صندوق چقدر است و او چقدر از آن سهم دارد؟
بطحایی با بیان  اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است و اعضا از این صندوق انتظار سودآوری دارند، ادامه داد: استمرار وضعیت موجود و ترویج اخبار غیرواقعی و خارج از مسیر مراجع ذی ربط بر سودآوری و منافع فرهنگیان عضو تاثیر منفی دارد، بنابراین لازم است در برهه حساس و شرایط خاص فعالیت اقتصادی موسسه دچار وقفه نشود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ، دکتر ناصری مدیرعامل جدید موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان چهره ای اقتصادی، انسانی متعهد توصیف نمود و ابراز امیدواری کرد دانش و تجارب و تخصص وی، اعتماد و اطمینان فرهنگیان را کما فی السابق پشتوانه عظیم معنوی این موسسه خواهد کرد.
کلمات کلیدی : سرپرست وزارت آموزش و پرورش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.