نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438881
مسکن گران نمی‌شود
یک فعالان صنعت ساختمان با بیان اینکه توان مالی لازم در اقشار مختلف جامعه برای خرید مسکن وجود ندارد، گفت: مسکن با جهش ناگهانی قیمت‌ها مواجه نمی‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
بعضی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که پایان رکود بخش مسکن با جهش ناگهانی قیمت‌ها همراه است. جهشی که در دهه‌های گذشته در بخش مسکن اتفاق افتاد و باعث شد بسیاری از خانه‌دارها خوشحال شوند و بی‌خانه‌ها در حسرت داشتن حتی یک سرپناه کوچک در شهرهای بزرگ کشور تا سال‌ها اندر خم کوچه‌های وام و پس‌انداز سرگردان بمانند.

تحلیل کارشناسان از گرانی ناگهانی مسکن در حالی انجام می‌شود که این روزها افزایش تعداد معاملات ساختمانی‌ها را کمی به خروج از رکود امیدوار کرده است.

محمد امیرزاده عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و از فعالان صنعت ساختمان در گفت‌وگو با سایت اتاق تهران دراین‌باره گفت: رونق ‌بخش مسکن بستگی به رونق بازار دارد. زمانی که گردش پول در جامعه شدت بگیرد و پول در دست عامه مردم زیاد شود، رونق هم به سراغ بخش مسکن می‌آید. تا زمانی که متقاضیان مسکن پولی در دست ندارند که بتوانند مسکن بخرند، رکود این بخش ادامه پیدا می‌کند. اگر گردش پول در کشور قوت بگیرد، این مسئله بر بخش مسکن هم تأثیرگذار است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران دراین‌باره که آیا خروج مسکن در سال‌های آینده با افزایش قیمت فزاینده انجام می‌شود گفت: افزایش ناگهانی قیمت مسکن پس از طی دوره رکود اتفاق نمی‌افتد. در دهه‌های گذشته افزایش ناگهانی قیمت مسکن به دلایلی مرتبط بود که این دلایل دیگر تکرار نمی‌شود.

امیرزاده در تحلیل این مسئله که چرا رکود فعلی مسکن با افزایش قیمت ناگهانی ساختمان به پایان نمی‌رسد گفت: جمعیت کشور روند افزایشی ندارد مهاجرت‌هایی که در ابعاد گسترده در دهه اول و دوم پس از انقلاب به شهرهای بزرگ انجام شد، دیگر اتفاق نمی‌افتد. از سوی دیگر توان مالی لازم در اقشار مختلف جامعه برای خرید مسکن وجود ندارد و از سوی دیگر بخش نیازمند به مسکن ارزان‌قیمت با توجه به عرضه مسکن مهر تا حدودی این نیاز مرتفع شده است، درنتیجه فشار روی بخش متوسط کمتر می‌شود. با توجه به این دلایل به نظر نمی‌رسد که در پایان رکود فعلی بخش مسکن شاهد جهش قیمت باشیم.
 
کلمات کلیدی : مسکن+اقتصاد+ اقتصاد مسکن
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۱:۴۸:۱۹
100 برابر بشه . وقتی خریدار نداره مگه مهمه؟ (4134860) (alef-18)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۴:۰۰:۵۴
بله مهمه چون حالا دیگه می دونیم پولمون تو بانک باشه سودش رو بگیریم خیلی بهتر از اینه که بدیم مسکنی بخریم که گرون نمی شه و سال به سال کلنگی تر هم می شه. یعنی دیگه دوران سرمایه گزاری روی مسکن گذشت. (4135123) (alef-18)
 
حکیمی
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۱:۵۸:۲۵
باسلام
تحلیل مقرون به واقعیتی است. آنان که به دنبال افزایش قیمت مسکن هستند بهتر است واقعیتهای اقتصاد کلان و خرد جامعه را در نظر بگیرنند و بدانند که آن جهش و بر طبل کوبیدن های بی مورد و هیجانی اتفاق نخواهد افتاد. و بدانیم که رشد متعادل قیمت مسکن و رشد متعادل(پایدار) بساز بفروشان و فعالان بخش مسکن بهتر از خوردن نان تورم لجام گسیخته و نشستن چندسال پشت رکود و خوردن و تمام کردن آن سود باد آورده است و به عنوان مدرس درس مسکن در دانشگاه احساس می کنم خواسته یا ناخواسته جامعه به آن سمت می رود و همان بهتر است هم برای نفع فردی و هم نفع عموم.
والسلام (4134881) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.