توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495338
فرانسه: برجام ما را از پرداختن به سایر چالش‌ها با ایران باز نمی‌دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
سفیر فرانسه در آمریکا نوشته که توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ هیچ‌کدام از کشورها را از پرداختن به آنچه به ادعای وی «چالش‌های امنیتی» با ایران است باز نمی‌دارد.

به گزارش تسنیم، «جرارد آرود»، سفیر فرانسه در واشنگتن روز دوشنبه تصریح کرد که توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) هیچ کدام از کشورها را از پرداختن به آنچه به ادعای وی «چالش‌های امنیتی» ایجاد شده توسط ایران است منع نمی‌کند. 

وی  در شناسه کاربری‌اش در توئیتر، در پاسخ به کاربری که به موضوع حمایت ایران از «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه اشاره کرده نوشته است: «چیزی کشورها را از پرداختن به سایر چالش‌های امنیتی با ایران، در حین حفظ برجام باز نمی‌دارد.»

«آرود» در توئیتی دیگر در پاسخ به همین کاربر که ادعا کرده ایران در حال ارسال سلاح برای اعضای جنبش انصارالله یمن است هم نوشته است: «توافق هسته‌ای قرار نبود به این موضوعات بپردازد؛ قرار بود به موضوع برنامه هسته‌ای ایران بپردازد و این کار را انجام می‌دهد.»

سفیر فرانسه در واشنگتن همچنین نوشته است: «توافق هسته‌ای ایران، کارآمد است. تنها هدف آن محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران و نظارت بر آن و تضمین این بود که این برنامه غیرنظامی باقی می‌ماند. ایران یک برنامه هسته‌ای مخفیانه داشت که سر منزل نهایی آن می‌توانست نظامی باشد. این توافق پایبندی ایران به تعهداتش تحت پیمان منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) را ضمانت می‌کند.»
 
کلمات کلیدی : فرانسه، ایران، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.