توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356035
عامل سقوط هواپیمای مصری مشخص شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
براساس اعلام یک مقام رسمی از سازمان پزشکی قانونی مصر، بقایای اجساد قربانیان سقوط هواپیمای مصری در دریای مدیترانه نشان می‌دهد که پیش از سقوط، انفجاری در داخل هواپیما رخ داده است.

به گفتۀ این مقام مصری، هنوز اثری از مواد منفجره یافت نشده است و ارزیابی اولیه بر اساس بقایای اجساد احتمال وقوع انفجار را شدت بخشیده است.

پیشتر اعلام شده بود که داده‌های پرواز هواپیمای مصری نشان می‌دهد در برخی از قسمت‌های این هواپیما از جمله دستشویی و برخی از دستگاه‎های الکتریکی، دقایقی پیش از سقوط، دود گرفتگی وجود داشته است.

ژان مارک آیرو، وزیر امور خارجۀ فرانسه نیز روز شنبه (۱ خرداد) و پس از اعلام خبر دودگرفتگی در هواپیما، در یک نشست خبری گفته بود هیچ احتمالی در مورد علت سقوط هواپیمای مصری قابل رد یا اثبات نیست.

در روز وقوع حادثه برخی رسانه‌های عربی به نقل از شاهدان عینی در یک جزیره در یونان گزارش دادند که هواپیمای شعله وری در آسمان دیده شد.

هواپیمای ایرباسِ ای‌۳۲۰ هواپیمایی مصر روز پنج‌شنبه (۳۰ اردیبهشت) هنگام عزیمت از پاریس، پایتخت فرانسه به مصر با ۶۶ سرنشین در دریای مدیترانه سقوط کرد.

در هواپیمای مذکور ۳۰ مصری، ۱۵ فرانسوی، ۲ عراقی، ۲ کانادایی، یک شهروند از الجزایر، یک تن از بلژیک، یک بریتانیایی، یک نفر اهل چاد، یک پرتغالی، یک عربستانی و یک سودانی به عنوان مسافر حضور داشتند که در پی سقوط هواپیما همگی جان خود را از دست دادند.
منبع: پرس تی وی
 
کلمات کلیدی : حادثه+سقوط هواپیمای مصری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.