توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449915
چرا توییتر وزارت خارجه آمریکا پیام تبریک به اصغر فرهادی را پاک کرد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
وزارت امورخارجه آمریکا نخست اسکار گرفتن فرهادی را در توییتر تبریک گفت، اما خیلی زود این پیام تبریک را حساب کاربری خود پاک کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حساب کاربری فارسی‌زبان وزارت امورخارجه آمریکا پس از اهدای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان به فیلم «فروشنده»، با انتشار پیامی این موفقیت را به اصغر فرهادی تبریک گفت. این رویداد آنقدر عجیب بود که خیلی زود اسکرین‌شات این توییت در فضای مجازی پر شد.

از آنجا که اصغر فرهادی در اعتراض فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا، در اسکار حضور نیافته‌ و در همین رابطه یک بیانیه‌ منتشر کرده بود، پیام تبریک وزارت امورخارجه ترامپ خیلی زود در فضای مجازی پربازدید شد.  

فرهادی به نمایندگی از خود انوشه انصاری و فیروز نادری را به اسکار فرستاد. انصاری هنگام دریافت اسکار بیانیه‌ای از فرهادی خواند که در آن فرمان اجرایی ترامپ «غیرانسانی» خوانده شده بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با تایید انتشار پیام تبریک به اصغر فرهادی درباره پاک شدن آن گفت: «از آنجا که ممکن بود این توییت به مثابه تایید نظرات فرهادی در اسکار تلقی شود، از حساب کاربری توییتر ما حذف شد.»

حساب کاربری فارسی توییتر وزارت خارجه آمریکا که از فوریه ۲۰۱۱ راه‌اندازی شده است، پیش از این نیز در تاریخ ۲۴ ژانویه به نامزد شدن «فروشنده»‌ برای اسکار اشاره و برای فرهادی آرزوی موفقیت کرده بود. توییت مذکور هنوز در توییتر موجود است و چند روز پیش از فرمان اجرایی جنجالی ترامپ منتشر شده است.

اصغر فرهادی دوشنبه ۹ اسفند در هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را برای دومین بار دریافت کرد. او پیش از این در سال ۲۰۱۲ نیز با فیلم «جدایی نادر از سیمین»‌ برنده این جایزه شده بود.
 
 
کلمات کلیدی : اسکار + اصغر فرهادی + مراسم اسکار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.