نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290911
تذکر نمایندگان به روحانی درباره شورای نگهبان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲
نمایندگان مجلس درباره اظهارات رئیس جمهور نسبت به وظایف شورای نگهبان تذکر دادند.

به گزارش مهر، در تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان دولتی، فاطمه رهبر نماینده مردم تهران به رئیس جمهور درباره اظهارات وی در خصوص وظایف شورای نگهبان با توجه به سوگند یاد شده از سوی رئیس جمهور تذکر داد و مدعي شد که اين سخنان خلاف قانون بوده است. محمد سلیمانی نماینده تهران نیز به رئیس جمهور درباره لزوم تمکین دولت به اصل ۹۹ قانون اساسی و جلوگیری از اظهارات تفرقه انگیز از سوی مسئولین دولتی تذکر داد.

وي همچنين تذکراتي به وزیر کشور درباره ممانعت از ارائه مجوز به فعالان سیاسی فعال در فتنه ۸۸ و به وزیر امور وزیر امور خارجه درباره لزوم اشراف کامل به فعالیت سفارت انگلیس در تهران و پیشگیری از دخالت آن در امور داخلی کشور ارائه داد.

علاوه بر اين فاطمه رهبر و لاله افتخاری نمایندگان مردم تهران در مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تسریع در لغو مجوز کنسرت ها و برنامه های اتباع خارجی تذکر دادند.
کلمات کلیدی : مجلس نهم - حسن روحانی - شورای نگهبان -
 
نا امید
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۳:۴۹:۵۷
در سوگند رئیس جمهور دفاع از حقوق مردم اصل است. رد صلاحیتها حقوق مردم را تضییع می کند و باید رئیس جمهور به سوگندش پایبند باشد. (3141485) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۴:۱۶:۱۹
نمایندگان محترم
یادتون هست یک رئیس جمهور می گفت که مجلس در راس امور نیست!
چرا اونموقع تذکر ندادید؟ (3141552) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۴:۳۸:۴۲
رئیس چمهور منتخب 70% مردم در ج.ا.ا وظیفه دارد نسبت به مسائل سرنوشت ساز کشور به مردم پاسخگو باشد. (3141607) (alef-3)
 
از روستای سار کاشان
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۵:۴۳
سخنان رئیس جمهور قانونی بود ملت به برخی از شما نمایندگان تذکر می دهد. (3141682) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۵:۲۷:۴۸
واقعا در حیرتم رئیس جمهور مملکت که نفر دوم در قانون اساسی کشور هست حق ندارد بگوید که شورای نگهبان باید فقط قانون و چهار مرجع تعیین صلاحیت در قانون را ملاک قرار دهد چرا کاری می کنند که مردم احساس کند شورای نگهبان بالاتر از رئیس جمهور است و رئیس جمهور اعتبار و اختیارات تذکر و یا توصیه به شورای نگهبان ندارد و از طرفی با این کار ها مردم و شورای نگهبان را رو در روی هم قرار می دهند بنظر شورای محترم نگهبان باید قانون را ملاک و از هر کونه موضع گیری جناحی دوری گزیند در میدان عمل ومردم این را نه در شعار که در عمل ببینند ما قانون اساسی خوبی داریم اگر تفسیر به رای نکنند و ملاک فقط و فقط قانون باشد (3141705) (alef-13)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۶:۳۵:۳۷
رییس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبات اکثریت مردم را پیگیری می کنند بنابراین تذکر نمایندگان وارد نیست. (3141823) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۷:۵۵:۲۵
مردم نظر دکتر روحانی را قبول دارند. (3141926) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۰ ۱۷:۱۹:۲۸
من بعنوان یکی مردم نظر رئیس جمهور قبول ندارم (3155992) (alef-3)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۸:۱۷:۵۱
رئیس جمهور تحصیل کرده انگلستانند و حتما" میدانند که امضای رئیس جمهور بعد از تصویب مجلس و تائید شورای نگهبان است و گفته ایشون را می توان دلیل بر اشتباه (بقول ما ایرونیها لپی) تلقی کرد و خوبه کامنت گذاران هم زیاد خودشونو ناراحت نکنند. (3173148) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.