توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297644
اظهارات جان‌کری درباره صلح در یمن‌وسوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۳
وزیر خارجه آمریکا پیش از دیدار با وزیر خارجه کشورمان گفت که باید به منظور دستیابی به صلح و یافتن راهی رو به جلو در سوریه و یمن، تلاش کرد.

«محمدجواد ظریف» و «جان کری» وزرای امور خارجه ایران و آمریکا امروز در نیویورک در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کردند. محور این دیدار بررسی اوضاع سوریه است.

به گزارش تسنیم کری پیش از دیدار با ظریف با بیان اینکه این هفته فرصت برای پیشرفت در مسائل دشوار خاورمیانه وجود دارد، گفت: باید به منظور دستیابی به صلح و یافتن راهی رو به جلو در سوریه و یمن، تلاش کرد.

این اولین دیدار وزرای خارجه دو کشور پس از حصول توافق هسته‌ای است که در تیرماه در وین پایتخت اتریش انجام شد.
پیشتر رویترز گزارش داده بود برخی مقام‌های آمریکایی و غربی گفتند که کری در این هفته و در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، چندین ایده را برای یک رویکرد جدید با هدف حل بحران سوریه آزمایش خواهد کرد.

به نوشته رویترز، این رویکرد جدید که هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد، بر ایده گردهم آمدن روسیه، عربستان و کشورهایی مانند ترکیه و قطر استوار است.
 
کلمات کلیدی : کری+سوریه+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.