نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418342
جزییات تازه درباره خسارات وارده به باغات مرکبات
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه میزان خسارات وارد شده به باغات مرکبات هنوز برآورد نشده است، گفت: خسارات ناشی از سرما در باغات مرکبات در دست بررسی است.

به گزارش مهر، محمدعلی طهماسبی اظهار داشت: مباحثی که در این زمینه مطرح شده، قطعی نیست و هر کس اظهارنظر متفاوتی در این زمینه می‌کند.
وی گفت: باغات و خسارات وارد شده باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانیم در این زمینه اظهارنظر قطعی کنیم.

معاون وزیرجهاد کشاورزی تاکید کرد: بنابراین تاکنون هیچ برآوردی در این زمینه نشده است.

در همین ارتباط مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران نیز از حضور اکیپ‌هایی برای بازدید از باغات و برآورد میزان خسارات در منطقه خبر داد و اظهار داشت: بزودی میزان خسارات وارده و دلایل آن را اعلام خواهیم کرد.

محمدرضا شعبانی با اشاره به کم‌کاری‌های بخش‌های خصوصی و دولتی در این زمینه، گفت: این امر نیز جزو مسائلی است که همزمان با اعلام میزان خسارات وارده به آن خواهیم پرداخت.

وی درباره اینکه آیا باغات کیوی نیز آسیب دیده است؟ افزود: این امر نیز در دست بررسی است چراکه در برخی نقاط وقتی یخ‌زدگی اتفاق می‌افتد ما بلافاصله متوجه خسارات نمی‌شویم و حتما باید ۴۸ ساعت از آن بگذرد تا بتوانیم دقیق تشخیص دهیم.

شعبانی با بیان اینکه استان مازندران در بخش میوه‌های سر درختی و مرکبات خسارت دیده است، اضافه کرد: میزان خسارات میلیاردی و زیاد است.

وی درباره وضعیت آب و هوا در مازندران نیز ادامه داد: هم اکنون هوا شرایط خوبی دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.
 
کلمات کلیدی : جهادکشاورزی+مرکبات+ میوه‌های سر درختی+مازندران
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۵:۱۷
با توجه به خسارت وارده به محصولات مرکبات لازم است وزارت بازرگانی اقدام لازم و صدور مجوز کافی برای واردات مرکبات را زودتر بدهد تا سواستفاده کنندگان اقدام به گران کردن کالا و فشار به بازار و مشتریان نداشته باشند. (4035521) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.