توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404842
کشور از نظر تخت‌های بیمارستانی وضع مطلوبی ندارد
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران از نظر شاخص تعداد تختهای بیمارستانی وضعیت خوبی ندارد و در بین 25 کشور منطقه خاورمیانه رتبه 18 را داریم. به گزارش ایرنا دکتر ایرج حریرچی روز جمعه در بازدید از بیمارستان 174 تختی در حال ساخت نهاوند افزود: به دلایل گوناگون در چند دهه گذشته در کشورمان به توسعه و نوسازی تختهای بیمارستانی کم توجهی شده و این مساله باعث شده تا ما در منطقه از وضعیت خوبی برخوردار نباشیم.

وی گفت: حتی در شهرهای بزرگی مثل مشهد در سالیان اخیر بیمارستانی احداث نشده و شهرستان نهاوند همدان خیلی خوش شانس بوده که بیمارستانی با این وضعیت در آن در حال احداث می باشد.

حریرچی با بیان اینکه نیمی از تخت های کنونی بیمارستانهای کشور نیز فرسوده بوده و نیاز به تعویض دارد افزود: در حال حاضر 98 هزار تخت بیمارستانی در کشور کمبود داریم که با بهره برداری از بیمارستانهایی که تا پایان کار دولت یازدهم رقم می خورد ، تعداد تخت های حوزه درمانی افزایش یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: دولت تدبیر و امید با توجه به سیاستهای اصولی که در حوزه سلامت پیاده کرده عزم خود را جزم نموده که تا بیش از یک سال آینده تعداد 20 هزار تخت جدید را راه اندازی نماید.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال جوانان شهرستان لازم است از نیروهای بیمارستان از نیروهای بومی استفاده شود افزود: برای اداره این بیمارستان باید از نیروهای متخصص بومی و با انگیزه خدمت استفاده کرد که البته این نیروها از طریق رقابت و برگزاری آزمون و در محیط سالم پذیرفته می شوند و هیچگونه سفارش خارج از مجرای قانون پذیرفته نخواهد شد .

دکتر حریر چی افزود: بیمارستان نهاوند از استانداردهای لازم برخوردار می باشد که تمامی کارهای معمولی و متوسط درمان بیماران باید با تعرفه های دولتی در آن انجام شود.

وی افزود: تجهیزات بیمارستان نیز از محل یک درصد مالیاتی که از مردم گرفته می شود تامین می شود که در این زمینه اعتبارات آن نیز تامین شده است.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در زمینه تامین تجهیزات تخصصی هم برخی از این تجهیزات آماده شده اند که به تدریج به نهاوند منتقل و در بیمارستان مستقر میشوند .

به گزارش ایرنا وی گفت: به منظور بهره برداری هر چه زودتر از این بیمارستان ما تجهیز بیمارستان را قبل از تحویل آغاز کرده ایم که هنگام افتتاحیه تجهیزات آن نیز مسقر و نصب خواهد شد.

بیمارستان 174 تختخوابی کوثر نهاوند در سال 89 کلنگ زنی گردید و تا کنون 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بر اساس برنامه کاری قرار است در بهمن ماه تکمیل و قبل از پایان سال به تجهیزات لازم بهره برداری برسد .

در حال حاضر شهرستان نهاوند دارای دو بیمارستان آیت الله علیمرادیان و شهید حیدری می باشد که بیمارستان اولی توسط یکی از خیران شهرستان احداث و بیمارستان شهید حیدری نیز مربوط به پیش از انقلاب می باشد .

بیمارستان کوثر اولین بیمارستان دولتی است که در دوران جمهوری اسلامی در نهاوند احداث شده است .

شهرستان نهاوند با جمعیتی بیش از 190 هزار نفر در 105 کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است .
 
کلمات کلیدی : بیمارستان، قائم مقام وزیر بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.