توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430041
انتخاب سفیر جدید ایران در سوریه/ «ترک آبادی» کیست؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
انتخاب سفیر ایران در سوریه از سوی وزیر امور خارجه صورت گرفته و نظر مساعد رئیس جمهور نیز در این خصوص کسب شده است.

به گزارش مهر، «جواد ترک آبادی» به عنوان سفیر جدید ایران در سوریه انتخاب شد.

گفته می شود ترک آبادی از سوی محمدجواد ظریف به حجت الاسلام روحانی معرفی شده و این انتخاب از سوی رئیس جمهور مورد تایید قرار گرفته است.

ترک آبادی از اردیبهشت ۸۹ تا فروردین ۹۳ سفیر ایران در سودان بود، سفیر ایران در بحرین و نیجریه و کاردار جمهوری اسلامی ایران در کویت از دیگر سمت‌های وی در طی دوران فعالیتش است. ریاست اداره اول شمال و غرب آفریقا از دیگر مسئولیت های ترک آبادی در دستگاه دیپلماسی می باشد.

سفارت حساس ایران در دمشق از مهرماه و با پایان یافتن ماموریت ۵ ساله محمدرضا رئوف شیبانی، با کاردار اداره می شود، موضوعی که به دلیل اهمیت سوریه به خصوص در مقطع فعلی که روند سیاسی برای حل بحران شتاب یافته، با واکنش منفی بسیاری از کارشناسان و مسئولان مواجه شده است.

در یک ماه گذشته در دو نوبت تعدادی از نمایندگان مجلس در قالب تذکر به وزیر خارجه، علت بازگشت شبانه سفیر ایران در سوریه و نیز تعلل در انتخاب سفیر جایگزین را از ظریف سوال کرده بودند.
 
کلمات کلیدی : سفیر جدید ایران + سوریه + جواد ترک آبادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.