توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489209
ارائه قلیان به بانوان مجاز است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۰
رئیس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی ضمن اعلام شرایط اخذ پروانه کسب برای قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی گفت: طبق قوانین موجود استعمال دخانیات از جمله قلیان برای بانوان منع قانونی ندارد، اما این موضوع با هنجارهای موجود در جامعه هماهنگ نیست.

محسن نظری در گفت‌وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی درباره نحوه دریافت پروانه کسب برای قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی پرداخت و اظهار کرد: طبق ماده ۱۲ قانون نظام صنفی برای دریافت پروانه کسب از اتحادیه‌ها شرایط مختلفی در نظر گرفته شده که این شرایط به طور روشن اعلام شده در خصوص این اتحادیه اعلام شده است. در اتحادیه قهوه‌خانه‌داران و سفره خانه های سنتی تهران نیز لیست مدارکی که برای صدور جواز کسب لازم است، مشخص بوده و بر همین اساس افراد می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

وی همچنین عنوان کرد: البته با توجه به برداشته شدن حدود صنفی از قانون نظام صنفی برای تمامی صنوف، باعث شده واحدهای صنفی این اتحادیه در فاصله‌ای نه‌ چندان دور از یکدیگر ایجاد شده و به فعالیت بپردازند، که این امر موجب رکود این واحدها شده است و این اتحادیه با توجه به اهمیت موضوع در پی ایجاد حدود صنفی از طریق مراجع ذی‌صلاح است.

نظری در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گاه گفته می‌شود برای دریافت پروانه کسب از اتحادیه قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی لازم است متقاضی دارای شرایط ویژه بوده و به عنوان مثال عضو خانواده شهدا و جانبازان باشد، گفت: این موارد تماماً تکذیب می‌ شود و متقاضیان می‌توانند برای پیگیری صحت این موضوع خود نسبت به دریافت این مجوز از طریق مراجعه به اتحادیه اقدام کنند تا متوجه عدم صحت این مطلب شوند و چنین شرایطی وجود ندارد.

اما رئیس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که درباره شایعه عرضه تنباکوهای آلوده، گفت: تاکنون تمام پیگیری‌هایی که این اتحادیه از پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاونت نظارت بر اماکن عمومی، بازرسی اتاق اصناف، وزارت بهداشت،   و غیره در این زمینه صورت گرفته گویای آن بوده که هیچ‌گونه شکایتی در این خصوص منعکس نشده است و هیچ موردی تا کنون در این خصوص به اتحادیه گزارش نشده است. البته باید توجه داشت که پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ، بازرسان اتاق اصناف تهران و بازرسان این اتحادیه به طور مستمر از واحدهای صنفی که جواز کسب این اتحادیه را دارند بازرسی های دوره ای بعمل می آورند.
 
کلمات کلیدی : قلیان +بانوان +قهوه‌خانه‌ها +سفره‌خانه‌های سنتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.