توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479606
فرجام پرونده مرگ هولناک زن ایرانی در ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
سرگردانی سه ساله یک خانواده ایرانی برای دریافت غرامت از صاحب فروشگاهی در ترکیه که بر اثر سهل‌انگاری باعث مرگ زن ایرانی شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش جام نیـوز، شامگاه 24 خرداد سال 93 فرانک، بانوی گردشگر ایرانی که برای خرید وارد فروشگاهی در یکی از خیابان‌های استانبول در ترکیه شده بود، هنگام پوشیدن لباس، ناگهان زیر پایش خالی شد و به راه‌ پله‌ای سقوط  کرد.

به‌دنبال این سقوط، تیم امداد و نجات خود را به فروشگاه 313 رسانده و زن مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. فرانک خیلی زود به اتاق عمل انتقال یافت و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تلاش تیم پزشکی بی‌فایده ماند و او تسلیم مرگ شد.

با مرگ این زن، خانواده‌اش از صاحب فروشگاه شکایت کردند. سمانه، دختر-قربانی حادثه-دراین باره گفت: بعد از این واقعه هولناک، مدیر فروشگاه در بیمارستان حاضر نشد و در هیچ یک از مراحل درمان تا زمان مرگ مادرم با ما همدردی نکرد. این مرد در بخش کیفری از سوی دادگاه به علت رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن بیمه مجرم شناخته شد و دادگاه او را به پنج سال حبس محکوم کرد.

البته متهم بازداشت نشد و به فعالیت خودش ادامه داد که این موضوع برای ما باعث تعجب است. درباره بخش حقوقی اما هنوز جلسه‌ای در دادگاه تشکیل نشده است. آن‌گونه که وکیل اعلام کرده دیه اعلام شده بیش از یک میلیون لیره ترکیه است.

اما از آنجا که فروشگاه بیمه نبوده متهم باید خودش غرامت را پرداخت کند ولی اعلام کرده که حاضر به پرداخت غرامت نیست. حالا هم از مسئولان قضایی ترکیه و وزارت امورخارجه وسفارت ایران درترکیه خواهان پیگیری فوری موضوع هستیم.
 
کلمات کلیدی : مرگ + زن ایرانی + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.