نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419701
یک پیشنهاد به نمایندگان مجلس: دنیا را سه طلاقه کنید /آیت‌الله مدرس وقتی نماینده شد گاری داشت
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
مهر نوشت:‌ عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس معقتد است ساده زیستی مدرس عامل آزادی بیان او بود و افزود: نماینده باید دنیا را سه طلاقه کند تا بتواند نظارت دقیقی داشته باشد.

حسن کامران گفت: وقتی پدر آیت الله مدرس در شهرضا به رحمت خدا رفت عمویش خرجش را به عهده گرفت، هفته ای ۱۰ شاهی به او می داد. پس از فوت عمویش برای تامین مخارجش، عملگی کرد.

نماینده چهار دوره مردم اصفهان ادامه داد: زمانی که آیت الله مدرس نماینده مجلس شد گاری داشت برایش کالسکه گرفتند که در حد و اندازه ماشین شاسی بلند امروزی بود، اما ایشان قبول نکرد.

نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: آیت الله مدرس وقتی که برای حضور در مجلس به تهران آمد، در قیطریه و بالای شهر ساکن نشد بلکه در مدرسه مروی ساکن شد. زمانی که نماینده دنیا را سه طلاقه کند، می تواند وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم ادامه داد: بنده در لایحه دائمی شدن احکام توسعه در سال ۹۳ پیشنهادی را به لایحه اضافه کردم که طبق آن حقوق مدیران ۱۰ برابر کف حقوق محاسبه می شد. در سال ۹۳ کف حقوق ۶۳۰ هزار تومان بود که ۱۰ برابر آن ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می شد. یعنی در سالهای ۹۴ و ۹۵ هر مدیری که بیش از این دریافت کرده باشد، باید پس دهد.

کامران با ابراز تاسف از عدم نظارت دقیق دیوان محاسبات بر حقوق مدیران گفت: برخی در توجیه تخلفات صورت گرفته اعلام می دارند که قانونی در خصوص حقوق مدیران وجود ندارد در حالی که قانون در این خصوص صراحت دارد و کف و سقف حقوق مدیران کاملا مشخص است. عدم نظارت مجلس بر شکل گیری تخلف حقوق های نجومی موثر بود.

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس تصریح کرد: خدا لعنت کند کسانی را که با رفتار و کردارشان بی اعتمادی در مردم ایجاد می کنند. این حرکتی ضد انقلابی و داعشی است که اعتماد مردم را سلب می کند.

وی استفاده از تولیدات ملی را از خصوصیات مهم شهید مدرس خواند و گفت: شهید مدرس عمامه اش از کرباس بود و از همین جنس استفاده می کرد و به تولیدات داخلی اهمیت می داد. این در حالی است که امروز در مجلس ریخت و پاش های زیادی وجود دارد. ساختمان سازی های زیادی انجام می شود و در راستای اقتصاد مقاومتی عمل نمی شود.

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: شهید مدرس انسان با انضباطی بود. این در حالی است که جلسات علنی مجلس گاهی به دلیل عدم حضور نمایندگان دیر برگزار می شود و یا نمایندگان در رای گیری ها شرکت نمی کنند و یا به دلیل عدم حضور نمایندگان کمیسیون های تخصصی تشکیل نمی شود.

کامران تاکید کرد: شهید مدرس اهل معامله نبود. این در حالی است که برخی مسئولان سفره می اندازند و یا نمایندگان را به سفر خارجی می برند تا در تصمیم گیری های مجلس تاثیر گذار باشند.

عضو هیات نظارت مجلس بر سفرهای خارجی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در جایگاه نظارتی خود قرار ندارد. حتی ترکیب هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز طبق نظر افراد خاص مشخص می شود و افراد زیادی نامزد حضور در این هیات نمی شوند که نمایندگان آزادی انتخاب داشته باشند و بین نماینده منظم و نامنظم تفاوتی وجود ندارد. باید برای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کسانی انتخاب شوند که از تجربه کافی برخورد باشند و از نمایندگان نباشند تا بدون اینکه تحت تاثیر قرار بگیرند، کار خود را به خوبی انجام دهند.

وی ادامه داد: شهید مدرس ساده زیست بود، اشرافی نبود؛ اما متاسفانه امروز فامیل گرایی و اشرافی گرایی در میان مسئولان وجود دارد.

کامران در تشریح راهکار های قرار گرفتن مجلس در اعتبار و جایگاه قانونی خود اظهار داشت: در راستای بازگشتن مجلس به جایگاه نظارتی قانونی خود در قانون اساسی، نباید قانون به نمایندگان اجازه دهد امضاء خود را از استیضاح و طرح سوال پس بگیرند. هر جای بوی کارچاق کنی و معامله گری می آید، نمایندگان باید برخورد کنند. نمایندگان نباید سفرهای غیر ضروری خارجی و داخلی بروند. کمیسیون های مجلس باید بر مبنای تخصص نمایندگان تشکیل شود.

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: باید تحقیق و تفحص ها به موقع انجام شده و گزارشش به صحن علنی مجلس ارائه شود. تا به حال ندیده ایم که برخورد قوی با متخلفان در خصوص تحقیق و تفحص ها انجام شود.وی ادامه داد: نمایندگان نباید تطمیع و تهدید شوند. نباید به سراغ جاذبه هایی بروند که وامدارشان کند. نباید نمایندگان عضو هیئت مدیره شرکت ها و یا فدراسیون های ورزشی شوند. اینها جاذبه های دنیایی است.
 
کلمات کلیدی : آیت الله مدرس+مجلس نهم
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۲۲:۳۵:۳۵
بسم الله جناب کامران. (4046312) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.