نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365602
منطقه‌ای شدن خدمت، فرار از سربازی کاهش می‌دهد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایلام گفت: بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدجعفر دینی» در گفت‌وگو با ایسنا، به مناسبت هفته قوه قضاییه، اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح طبق اصل ۱۷۲ قانون اساسی و ماده یک مجازات نیروهای مسلح به تمام جرائم نیروهای نظامی و انتظامی صالح به رسیدگی است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایلام با بیان این‌که بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت است،گفت: دلیل فرار از خدمت سربازی این است که برخی جوانان هنوز به اهمیت این موضوع به عنوان یک وظیفه‌ همگانی پی نبرده‌اند و آن را امری اجباری تلقی می‌کنند.

وی با تأکید بر این‌که در صورت نداشتن تبعات، بومی‌گزینی در خدمت سربازی بخصوص برای افراد تک‌فرزند و متأهل می‌تواند جرم فرار از خدمت را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر منطقه‌ای شدن خدمت سربازی به دلیل مزایایی که برای سرباز دارد می‌تواند جرم فرار از خدمت را به‌طور چشمگیری کاهش دهد.

دینی گفت: ارتقاء امور اعتقادی در بین نیروهای مسلح موجب پویایی و سلامت بیشتر آن‌ها خواهد شد که باید به این مهم بیشتر توجه شود، چرا که محکم‌ترین سد راه انحرافات در این حوزه ارتقاء سطح اعتقادی است.

رئیس سازمان نیروهای مسلح استان ایلام بابیان این‌که با توجه به آمارها و پرونده‌های وارد به چرخه این دستگاه، نیروهای مسلح استان در وضعیت و سلامت بسیار خوبی به انجام وظیفه مشغول است، افزود: در سه سال گذشته تنها دو پرونده رشوه به سازمان قضایی نیروهای مسلح برای رسیدگی ارجاع شده است.

وی با تأکید بر این‌که رعایت قانون و اخلاق اسلامی موجب پویایی نیروهای نظامی می‌شود، تصریح کرد: رعایت قانون و مقررات از سوی نیروهای مسلح موجب ایجاد نظم جامعه و پیشگیری از ضررهای فردی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : مشمولان وظیفه، خدمت سربازی
 
ساسان
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۶:۵۶:۴۳
ضمن تسلیت به بازماندگان این عزیزان تجربه نشان داده با اجبار هیچ کار و حرفه ای نمیتونه موفقیت امیز و مثبت باشد (3778821) (alef-13)
 
سعید
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۷:۲۲:۵۲
توجیح نکن مشکل فقط اجبار بودن و همچنین پرداخت حقوق بسیار کم برای سربازان هست (3778875) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۸:۵۴:۳۶
خودت اصلا سربازی رفتی نظر میدی . سربازی اجباری باید حذف بشه (3779088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۲۲:۵۷:۳۳
انشالله البته فساد را هم كمتر ميكند اينه بسراني كه در كنار خانواده بودند اين همه دور باشند ماهها دور باشند خطرناك است (3779433) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.