توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468509
وزیرخارجه فرانسه: ترامپ شخصیت ثابتی ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
ایرنا نوشت: «ژان مارک آرو» وزیر امورخارجه فرانسه چهارشنبه شب با اشاره به ثابت نبودن شخصیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، گفت: وی برای اجرای اموری که طی مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرد، با مشکلات زیادی روبرو است.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، آرو که در جلسه کابینه فرانسه سخن می گفت، تصریح کرد: بی ثباتی که از سوی ترامپ مطرح است، مربوط به برخی از موضوعات بین المللی از جمله پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اروپا نیز می شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه تصریح کرد: ترامپ که پیشتر تمایل خود را از موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ابراز داشت، اکنون آمده است تا اذعان کند که نیازمند توسعه طرح اروپایی هستیم.

وزیر امورخارجه فرانسه درخصوص موضع ترامپ درخصوص روسیه هم گفت: شاهدیم که ترامپ در رابطه با روسیه بسیار محتاط عمل می کند و این را مقایسه کنید با روزهای نخستین ورود وی به کاخ سفید و دیدگاه هایی که درخصوص درگیری در سوریه داشته است.

آرو البته موضع ترامپ در این که رئیس جمهوری آمریکا تمایل دارد تا درگیری های بازرگانی را به وقت دیگری موکول کند، ستود.

از جمله وعده های ترامپ پیش از انتخاب وی به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا آن بود که در مرز این کشور با مکزیک دیوار خواهد کشید و مانع از ورود مسلمانان به آمریکا خواهد شد، اقداماتی که پس از پیروزی آن به کلی تغییر کرد.

وی همچنین در دومین مناظره انتخاباتی خود قول داده بود تا «هیلاری کلینتون» رقیب دمکرات خود را تحت پیگرد قانونی قرار دهد، درحالی که پس از ورود به کاخ سفید به کلی از موضع خود کناره گرفت و گفت که کارهای مهم تری نسبت به تعقیب کلینتون دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در دوران مبازرات انتخاباتی خود ضمن اعلام تنفر از سیستم بهداشت ودرمان آمریکا موسوم به (اوباما کر) و وعده برای برچیدن کلی آن، تنها چند روز پس از پیروزی در انتخابات، با عقب نشینی از موضع خود اعلام کرد، بخشی از این سیستم بهداشتی را حفظ خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : وزیرخارجه فرانسه + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.