توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473107
ابراز آمادگی ترامپ برای حل بحران کره شمالی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۷
رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه به سفیر کره جنوبی گفته واشنگتن تمایل دارد بحران مربوط به برنامه هسته‌ای کره شمالی را از طریق تعامل با این کشور حل کند.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه به سفیر کره جنوبی گفته واشنگتن تمایل دارد بحران مربوط به برنامه هسته‌ای کره شمالی را از طریق تعامل با این کشور حل کند. 

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی با اعلام این خبر افزود ترامپ وقوع یک درگیری بزرگ با کره شمالی را محتمل دانسته و گفته که تمامی گزینه‌ها علیه این کشور روی میز است. 

رئیس‌جمهور آمریکا به رغم این تصریح کرده که او خواستار حل و فصل بحران این کشور از طریق روش‌های دیپلماتیک و صلح‌آمیز است. رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی که هفته گذشته به این سمت انتخاب شده رویکرد نرم‌تری نسبت به تعامل با کره شمالی داشته اما گفته که پیونگ‌یانگ بایستی دست از توسعه سلاح بردارد تا گفت‌وگو میان دو همسایه میسر شود.

«هونگ سئوک هیون»، سفیر کره جنوبی در واشنگتن روز پنجشنبه گفت که ترامپ با وی درباره تمایلش برای «تعامل» با کره شمالی جهت ایجاد صلح در شبه جزیره کره رایزنی کرده است.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.