توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491602
ایران در عراق شهرک صنعتی می‌سازد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حضور وزیر صنایع عراق در رأس هیئت تجاری خبر داد و گفت: روز جمعه تفاهم نامه‌ای برای ساخت شهرک‌های صنعتی در عراق منعقد خواهد شد.

علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در گفت وگو با مهر در خصوص برنامه‌های این سازمان برای حضور در بازار کشور عراق گفت: روز جمعه وزیر صنایع عراق به همراه هیئتی متشکل از فعالان اقتصادی و صنعتی با هماهنگی‌های سازمان صنایع کوچک و دعوت وزیر صنعت کشورمان به ایران خواهند آمد.

وی ادامه داد: طی دو روز جمعه و شنبه پیش رو، مذاکرات مفصلی در حوزه صنعت با این هیئت خواهیم داشت. موضوعات مورد نظر برای این مذاکرات در حوزه همکاری‌های مشترک اقتصادی بین شرکت ها، ارتباط بنگاه‌های اقتصادی ایرانی و عراقی خواهد بود.

معاون وزیر صنعت بیان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه  صنایع کوچک و متوسط بین وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت کشورمان با همتای عراقی در این سفر دو روزه منعقد خواهد شد.

این مقام مسئول در تشریح برنامه های این هیئت عراقی گفت: بازدید از واحدهای صنعتی و شهرک‌های صنعتی کشور از جمله یک یا دو واحد بزرگ صنعتی در تهران در برنامه سفر این هیئت به تهران قرار دارد.

به گفته وی یکی از موضوعاتی که در این دو روز با هیئت عراقی درباره آن مذاکرات مفصلی خواهیم داشت احداث شهرک‌های صنعتی در عراق با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از طراحی تا اجرا است که تفاهم نامه هایی منعقد خواهد شد.

یزدانی تصریح کرد: انتقال دانش فنی در ارتباط با ساخت پروژه‌ها و شهرک‌های صنعتی در داخل کشور عراق و آموزش در حوزه صنعت از محورهای دیگر مورد مذاکره با هیئت عراقی خواهد بود.

معاون نعمت زاده در پایان گفت: فکر می‌کنم این نشست در روز جمعه و شنبه کمک بسیاری به تعامل و ارتقاء سطح روابط ما در حوزه صنعت و بخصوص صنایع کوچک و متوسط خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : شهرک صنعتی+عراق+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.